Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Tapasztalt kismamák és anyukák...

Tapasztalt kismamák és anyukák segítségre lenne szükségem?

Figyelt kérdés
37 hetes kismama vagyok.Az utóbbi pár napba rettentően sűrűn és erőteljessen (már zavaróan,kellemetlenül)érzem a babám mozgását.Eddig nem volt ennyira aktív csak az utobbi pár napba.Ez miért lehet?Mással is volt ilyen?Lehet hogy már nem érzi jól magát annyira bennt?A másik kérdésem az lenne hogy egy újszülött babát hogyan altattátok?Hason vagy oldalassan?Direkt vettünk neki légzésfigyelőt hogy kicsit megnyugodjunk.De ha oldalassan altatjuk akkor nem érzékeli,nem?A védőnő szerint oldalassan kell altatni,de nekem ez annyira nem szimpatikus mert szerintem elég kényelmetlen lehet.Köszönöm a válaszokat.
2011. szept. 2. 09:39
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Az én lányom magától is oldalra fordult, nekik ez nem kényelmetlen póz, ne aggódj!

Eleinte jó oldalasan altatni, hogy ha büfizik, akkor kijöjjön a tej és ne nyelje vissza.

Hason is szeretnek a babák aludni, de nem mindegyik. Lányom 3 hónapos koráig ordított hason.

A légzésfigyelő mindenhogy érzékeli a légzést. Lányom most 10 hónapos, a légzésfigyelőt még használjuk, de ő már van, hogy feláll a kiságyban, szaladgál, mégis érzékeli a légzésfigyelő.

Szóval mi az első hetekben az oldalán altattuk a babánkat, egyszer az egyik oldalon, majd a másik oldalon. Nem mindig ugyanazon, nehogy elnyomódjon a baba.

2011. szept. 2. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Nem akarok hülyeséget kérdezni de nem döl el ha oldalra fordítod?Vagy valamivel kitámasztod a kis hátánál?
2011. szept. 2. 09:51
 3/12 anonim ***** válasza:

Az elején kitámasztottuk, a takarót begyűrtem kicsit a háta mögé. Valaki pokrócot vagy egy törölközőt tesz oda, hogy ne "boruljon fel" a baba. De vannak direkt babáknak készített "kitámasztó" szivacsok stb.

Aztán ahogy egyre nagyobb lett a lányom magától is hátrafordult, hiába támasztottam ki.

2011. szept. 2. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

Én mindig megbüfizetettem őket, mielőtt bekerültek az ágyba! Háton aludtak az első időkben, és pár hónap után maguk kitalálták, hogy oldalt és hason sokkat jobb aludni!

Légzésfigyelő!!!!

2011. szept. 2. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

Persze, hogy megbüfizteti az ember lefektetés előtt (hacsak nem cicizés közben alszik el), de ettől még bukhat a baba máskor is...

Valamelyik babát amúgy nem lehet oldalt altatni, mert rögtön elfordul. Lányom is állandóan áttornázta magát. De a feje mindig valamelyik oldalra fordult.

A légzésfigyelő engem is megnyugtatott.

Majd meglátod, ha megszületik, hogy milyen baba. Nyugis és azt csinálsz vele, amit akarsz, vagy inkább egy örökmozgó és magától is eldönti, hogyan alszik.

2011. szept. 2. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Lehet kifejezetten elfordulás gátló párnát is venni a baba boltban.Így nem hempereghet vissza!

De szerintem a lényeg,hogy hason ne altasd az elején!

2011. szept. 2. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Már több embertől hallottam hogy hason ne altassuk a babát,De miért ne??Háton a büfi miatt azt tudom,de azt nem értem hogy hason miért baj?
2011. szept. 2. 10:24
 8/12 anonim ***** válasza:

Mert nagyobb a fulladásveszély hason altatáskor.

Egyrészt a kis nóziját belenyomhatja teljesen a lepedőbe, másrészt a has és tüdő is jobban nyomódik olyankor.

2011. szept. 2. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
én is csak oldalasan mertem altatni, törölközővel támasztottam ki. Amúgy ilyen pici korban olyan gyámoltalanok, olyanok, mint valami babzsák, ahogy leteszed, úgy marad. Az én fiam mindíg jól feküdt oldalt, csodálkoztam, hogy nem dől el, de nagyon megtalálta a pozícióját így.
2011. szept. 2. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 Alinaaa ***** válasza:
nekem amíg pólyás volt 1-2 hét(csak éjjel) nekitámasztottam a kiságy rácsihoz, soha nem ,,dőlt,, el.És minden etetés után a másik felére teszem, hogy a fejecskéjét ne feküdje el. A légzésfigyelővel még nem volt gond. Amikor nem kellett a pólya háton feküdt(feje oldalra volt). Soha nem is szeretett hason.
2011. szept. 2. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!