Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Terhesség alatt lehet e...

Terhesség alatt lehet e alkoholt fogyasztani pl: Radler vagy másfajta ilyen kis 1% os alkoholtartalmú italokat?

Figyelt kérdés
2011. szept. 3. 12:58
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
21%
jobban tennéd ha nem innál semmilyen alkoholt..
2011. szept. 3. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
45%
Az alkohol nem ajánlott terhesség alatt! Ha 1x-1x megkívánod,akkor nem gond,de ha sűrűn,és sok csúszik le akkor már gond!
2011. szept. 3. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:
Nem sűrűn csak amikor jól esik, amúgy egyáltalán hogy szabad e arra lettem volna kiváncsi. Köszi a kommenteket
2011. szept. 3. 13:04
 4/16 anonim ***** válasza:
100%
nekem azt mondták h egy deci bor havi egy alkalommal nem baj...
2011. szept. 3. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
de van citromos alkoholmentes sör is...
2011. szept. 3. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
100%

Amikor bekerültem a kórházba pocakkeményedésekkel, 24 órán át kaptam az alkoholt infúzión. Úgy mentünk ki a wc-re, mint a részegek, faltól falig dülöngélve, kapaszkodtam a gurulós állványomba. Az egyik anyuka sokáig kapta, kérdezte egy vizitnél a dokit, hogy ez nem gond-e, hiszen folyton azt halljuk, hogy terhesség alatt tilos inni. Erre a doki azt mondta, hogy pocakkeményedésre a legjobb 1 feles.

Volt már ilyen kérdés (egy anyuka még azért is megijedt, mert pár bonbonmeggyet evett), más is leírta ugyanezt, hogy a dokija 1 pohárka vörösbort javasolt.


A rendszeres alkoholizálás persze hogy árt a babának, de egy-egy alkalommal a kis mennyiség egyáltalán nem.

2011. szept. 3. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
100%

Pár alkalommal ittam egy-egy pohár vörösbort.

Szilveszterkor meg egy pohár pezsgőt.

A doki szerint ennyi nem árthatott.

2011. szept. 3. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:
Akkor jó:) csak mert először azt javasolták, hogy egy picike sör-féleséget iszogassak néha(nálam ez a radler), aztán meg atv-ben azt mondták, hogy teljességgel TILOS.
2011. szept. 3. 13:25
 9/16 anonim ***** válasza:
100%

"aztán meg atv-ben azt mondták, hogy teljességgel TILOS."


Á, nem kell mindent elhinni amit a tévében mondanak meg amit az újságban olvasol, ha valamiben bizonytalan vagy, kérdezd meg a dokidat (vagy többet) hogy mit javasol.

Barátnőm pl. kivonatott egy védőnő által írt szakácskönyvet, mert olyan durva tévedések voltak benne, hogy egészségkárosodást okozhatott volna (speciális diétára szorulóknak szólt).

2011. szept. 3. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
100%
Nekem a doki tokaji aszút javasolt keményedés ellen gyógyszer helyett és bevált!!!! alkalmankénti fél deci, hetente többször is...
2011. szept. 3. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!