Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mit tegyek már ha ennyire...

Mit tegyek már ha ennyire keményedek, mégsem foglalkozik vele senki?

Figyelt kérdés

Már voltam 3 héten belül 2x ügyeleten..Onnan hazaküldtek,hogy zárt a méhszáj és köldök fölött van egy ujjnyira..Szedjem a magnéziumot és pihenjek..Panaszkodtam a fogadott dokimnak is..Azt mondta,hogy ez normális,mert jönnek-mennek a frontok,nől a méhem, a baba..szedjem a magnéziumot..de nem értik meg hogy iszonyatos érzés..Most is olyan a hasam mint egy nagy darab szikla..Kő kemény..és nem csak néha,hanem szinte egész nap...Próbálok pihenni,amennyit csak tudok,de egy 2,5 éves kislány és a házimunka mellett nem egyszerű..

A pocaklakó is egész nap csak pörög,szinte meg sem áll.sokat csuklik,mocorog és ezáltal is keményedik a hasam..nem lesz ebből előbb-utóbb baj?

Most is iszonyatos,de már nem merek bemenni az ügyeletre mert megint csak hazaküldenek hogy pihenjek..


27hkm..


2011. szept. 3. 19:05
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Valójában az tényleg sokat segítene, ha nem idegeskednél a dolog miatt!!!


Az első gyermekemet vártam, amikor munkahelyi jogtalan kirúgás miatt (bíróságra járás stb.) sokat idegeskedtem és ugyanez volt a helyzet, aztán vége lett...megnyugodtam, a keményedések száma is lecsökkent.


Nem lesz semmi baj, csak NYUGI :))


2 gyermek édesanyja, 3 a pocakban

2011. szept. 3. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
na...nem 3 :) hanem a 3.
2011. szept. 3. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Átérzem a helyzetedet,de már nem tehetsz ennél sokkal többet.

Én már magnéziumot sem szedhetek,mert a 37.hétben vagyok.De nekem is folyamatos a keményedés 3-4 hete.És egy 20 hónapos lány mellett nem egyszerű pihenni,hisz fél perc alatt felforgatja a házat és ha nem csinálok rendet minél hamarabb,akkor csak gyűlik és végem van.Ezáltal sokat kell hajolgatnom,mozognom,aminek az eredménye,hogy menni alig bírok.

Kitartást,már nem sok van hátra!

2011. szept. 3. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Ugyanez a problémám, mint neked. Én is már 2 orvost megjártam, méhszáj zárt hála istennek. Ez utóbbi a legfontosabb. Egyébként nekem felírt seduxent (itt az izomrelaxáns hatása miatt), hogy ha nagyon gáz, abból 1-et bevehetek, nem lesz semmi baja a babának.

Meg rengeteg fekve pihenés! Egyébként szerinte nem lesz semmi baj. A baba bennem is pörög, túl sokat simiztem, erről is letiltottak, hogy így nem tud aludni, és az örökös mozgás is ingerli a méhet.

2011. szept. 3. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat..

Én nem simogatom a pocimat,az én babán így is úgy is szinte egész nap pörög...:)

8-án megyek a dokimhoz,akkor már nem jövök el addig amíg nem ír valamilyen gyógyszert fel,ha lehet..mert ez így nagyon szörnyű..

Kislányomnál 1x görcsöltem be 25 hetsen,akkor 2 hétig feküdtem bent a kórházban..Kaptam 24 órás visszatartó infúziót és után 3 féle gyógyszert szedtem a 37.hétig..Ahogy abbahagytam kezdődtek a keményedések és 3 nap múlva megszületett a lányom....

Mondtam a dokinál,hogy akkor is így kezdődött,zárt volt a méhszáj,de mégis bent fogtak visszatartáson..


Mindenkinek gondtalan babavárást kívánok és kitartást a végéig:)

2011. szept. 3. 20:41
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Én még nem vagyok annyi idős, mint te, de én is keményedtem most két hétig, majd begörcsöltem.

22 hónapos lányom mellett azt mondtam, ez nem mehet így tovább, mert baj lesz.A dokim nem engedi, hogy napi 500-nál több magnéziumot szedjek.Csak egy dolgot tudtam kitalálni a pihenésem érdekében.Nem főzök.A helyi oviból hozzuk a kaját.

Délelőtt fekve játszom a lányommal, max. felülök hozzá gyurmázni, rajzolni, építeni.Ebéd után alvásidő, és csakis 5 felé megyünk ki a játszótérre.Hát én így próbálok sokat pihenni.Hála az égnek a keményedések is megszüntek.Sajna a férjem folyton dolgozik, nem tud besegíteni.

Próbáld átrendezni te is a napod, ha tudod!Azt a fránya házimunkát is egy kicsit vedd visszább!

2011. szept. 3. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

:)Köszönöm a válaszod!

Már én is mindenből visszavettem amiből tudtam..3 naponta mosok,napi 1x mosogatok,takarítani hetente 1x,de akkor apa segít..Viszont tetőteres lakásban vagyunk..lent van a nappali,fent a wc,fürdő,háló..egész nap sokszor kell felmennem a lépcsőn...

Ha apa délutános nekem kell a kislányt fürdetnem,ami nem egy egyszerű tortúra...

ha egyedül vagyok vele,akkor bilibe pisil,hogy a wc-re se kelljen emelgetnem..

Viszont nagyon eleven kislány és így sokat kell utána pakolni,ha pedig nem pakolok össze akkor meg gyűlik a játék és a végén már lépni sem lehet...

Nem tehetek mást minthogy kicsit megfékezem az örökmozgómat..:)

Igyekszem pihenni...


Köszönöm a válaszokat és mindenkinek Jó éjszakát...

2011. szept. 3. 22:05

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!