Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Miért mondta a védönö, hogy...

Miért mondta a védönö, hogy mostmár nem ártana ha elkezdene kinyilni a méhszájam? 35 hetes multam és még zárt a méhszájam! Tudok tenni valamit hogy szép lassan kinyiljon?

Figyelt kérdés
2009. ápr. 20. 15:11
 1/8 anonim ***** válasza:

valószínű azért mondta, mert nagyon ritka, hogy valakinek 35 hetesen 3000res legyen a méhszája, vagyis teljesen zárt. azért mondta, hogy nehogy túlhordás legyen. de ne aggódj, még van időd a szülésig bőven, és van idő kinyílni is, főleg, hogy még sokat nő a baba, aki nyomást gyakorol a méhszájra.hagyd a természetre egyenlőre hogy nyíljál és csak akkor tegyél ha már tényleg vészesen közeleg a szülés. egyébként a sok gyaloglás, otthoni ténykedés, és házasélet ez mind segít a méhszáj nyílásában. de még ne aggódj, az orvosod úgy is szól, ha úgy látja.

jó babavárást! 29 hetes km

2009. ápr. 20. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Nekem szülés előtt 3 nappal kezdett el nyílni a méhszáj, addig teljesen zárt volt. Az a normális, ha minél tovább zárt.

Nem ettől függ, hogy könnyű vagy nehéz szülésed lesz.

Inkább örülj neki, hogy zárt, legalább azt csinálsz, amit akarsz, pl torna, séta, szex, ilyesmi.

Üdv

2009. ápr. 20. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

szia!


Ne kezdjetek el "kövekkel dobálni" , de nem értem. 35 hetes kismama vagyok , de én annak örülök , hogy zárt a méhszájam. Én úgy tudom , hogy akkor nyílik kifelé a méhszáj , mikor vagy valami baj van (pl. gyenge az izomzat ott) vagy a baba születés előtt áll.És hogy a méh- összehúzódások indítják be a kinyílását túlképp. Most akkor...?

2009. ápr. 20. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Nekem végig zárt volt a méhszályam. 38hetesen és 5 naposan született meg a kislányom. És nekem sosem mondta a védőnőm h nyílhatna a méhszájam. Nem értem miért mondta h kellene...
2009. ápr. 20. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
15.17es vagyok. én is amondó vagyok, hogy addig örüljetek míg zárt a méhszáj. én 29 hetes vagyok, de a külső méhszájam nyitva, így már nem dolgozhatok és sokat kell pihennem, ami nehéz, mert elég izgő mozgó típus vagyok. az orvosom szinte mindentől tilt. így van utolsó válaszoló a méhösszehúzódások váltják ki a méhszáj nyílását, meg hogy a baba esetleges súlya, na meg nálam az volt az ok, hogy sokat dolgoztam, és rengeteget gyalogoltam.
2009. ápr. 20. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Szerintem rendben van, hogy most még zárt vagy. Majd nyílik az, amikor itt az ideje! Ne aggódj! A könnyebb tágulás érdekében igyál málnalevélteát, amit már a 36. héttől elkezdhetsz! Persze ez sem garantálja, hogy hamar tágulsz!
2009. ápr. 20. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Nekem is végig zárt volt a méhszájam. Ittam a málnalevélteát is a 36. héttől. Betöltöttem a 40. hetet és még mindig zárt volt. Aztán 2 nap múlva 1 ujjnyi, rá ismét 2 napra 2 ujjnyira tágult ki, aznap meg is szültem, indították a szülést, kb. 5 óra alatt meglett a babám. Szóval nyugi!
2009. ápr. 20. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Szia, én annak örülnék hogyha zárt lenne, engem 32 hetesen azért fektettek be kórházba mert elkezdett kinyílni, még most is gyógyszert kell szednem 36.hétig, nincs azzal semmi baj ha szülés megindulásáig zárt.

Üdv: 34 hetes kismama

2009. ápr. 20. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!