Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Az integrált teszt az fizetős...

Az integrált teszt az fizetős vagy nem? Mikor és hol kell kérni?

Figyelt kérdés
11 hetes vagyok és első baba, így elég sok minden homályos. Ez igazából mire is jó? Mikor kell megcsinálni?
2011. szept. 5. 10:57
 1/9 anonim ***** válasza:
Fizetős! De minek akarod megcsináltatni? Hány éves vagy?
2011. szept. 5. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Igazából sok mindent nem tudok róla, annyit, hogy a Down szindróma szűréshez van köze. Nem vagyok idős, sőt 23 éves vagyok, csak hallottam róla és gondoltam megkérdezem. Vagy elég a 12. heti genetikai UH és vérvétel is, hogy az esetleges bajt észrevegyék? A párom túl aggódós és ő mondta, hogy a lehetséges összes vizsgálatot csináljuk meg, nem baj, ha fizetős...
2011. szept. 5. 11:07
 3/9 anonim ***** válasza:
Itt mindent megtalálsz(Magzati Diagnosztikai Központ): [link]
2011. szept. 5. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Én az Istenhegyi úton csináltattam, de nem integráltat, csak sima kombinált tesztet. Az is kb. 95%-ra szűri a Down-kórt!

30 ezer forint volt!

2011. szept. 5. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
A kombinált kb. 84_86%-ban szűri,az integrált szűri 95%-ban.Nem mindegy!Még egy link az integráltról: [link]
2011. szept. 5. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2011. szept. 5. 11:51
 7/9 anonim ***** válasza:
Én is az Istenhegyin voltam, kombináltat csináltunk, és 30 ezer volt valóban. Viszont így nem kell aggódnom most már az AFP miatt, mert előző terhességnél rossz lett az eredmény és mehettem mindenfelé. Ott nagyon profik vannak az Iatenhegyin.
2011. szept. 5. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

A kombinált igaz, hogy 85%-ban szűri, de az eredmények 7-8%-a fals!

Az integrált, a kombinált kiegészítése,így az növeli a pontosságot 95%-ra.

100%-ot a magzatvíz mintavétel ad csak, de mivel az sem szűr minden egyes genetikai betegséget, így azzal is lehet hogy valamit nem szűrnek ki.

Summa summárum, egyik vizsgálat sem tud 100%-ban biztosat mondani, mivel nincs olyan vizsgálat, ami az összes betegséget kiszűrné. Sőt van olyan betegség, ami rejtett marad a terhesség során, és szülés után is több nappal, héttel, akár évvel mutatkozik csak meg!

Nem szándékoztam beparáztatni senkit sem, de sajnos ha a tényeket nézzük, az esély mindig ott van hogy LEHET valami baj.

2011. szept. 5. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Persze, egyik sem 100%-os!

Csak nekem megnyugtatóbb,hogy pl. az Istenhegyi úton nézegetik kb. 30 percig, míg nálunk sztk-san lezavarnak kb. 5 perc alatt. Ráadásul genetikus-nőgyógyász nézi, ami engem szintén jobban megnyugtat.

Barátnőmnek pl. sztk-san elég nagy értéket mondtak a tarkóredőre. Bejelentkezett a klinikára, ott sokkal kisebb lett. A doki vagy túl fáradt vagy másnapos volt és elmérte. Hát nem kívánom azt a hetet senkinek.

De igen, ettől függetlenül is lehet sajnos baj. Sőt még sok olyan rendellenesség van,ami nem is szűrhető!

2011. szept. 5. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!