Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » A 30. hétben szülni mennyire...

A 30. hétben szülni mennyire veszélyes?

Figyelt kérdés
Mennyi esélye van a babának az egészséges életre, ha a 30. héten megszületik? Tudsz ilyenről a közeledben, vagy jártál már így?
2011. szept. 6. 19:11
 1/7 anonim ***** válasza:
69%
Több, mint 10 éve szültem 28. hétre és egészséges a lányom. :) Azóta meg csak fejlődött az orvostudomány. Egy most 30 hétre született gyereknek nagyon nagy esélye van, hogy semmi károsodás nem marad hátra.
2011. szept. 6. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
A mai világban szerintem jó esélye van az egészséges életre, de szerencse is kell hozzá-mint magához az élethez is...
2011. szept. 6. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

fili)

Mivel koraszülött ellátással van kapcsolatom talán tudok neked válaszolni.

Néhány hónapja volt a hírekben a SOTE női klinikáján egy 340 grammos babát tartottak meg. Ő kb. 24 hetes volt.

Ilyen korábban nem volt évről évre egyre kisebb babákat tartanak meg. Pár éve a 28 hét és 500 gr, manapság már a 24 hát alá is mennek. Sok küzdelem az életért való harc a babának és az orvosoknak, nővéreknek. Vannak azonban esetek mikor még mi is megkérdezzük meddig mehet el az ember. Jelenleg is van egy jó reményekkel gyógyuló igen jó kezekben lévő baba 340gr.

Van alapítványa az ilyen osztályoknak, ha szeretnétek támogatni néha van lehetőség meglátogatni, és megnézni a babákat. Amikor meglátják őket az emberek jobban adakoznak. És ezek az alapítványok mivel közvetlen működnek legalább nem nyúlják le a pénzt. Van, hogy cégek tőlünk is vesznek gépeket nekik.

Tehát 30.hétben ha különben egészséges a baba, minden esélye meg van az életben maradásra.

2011. szept. 6. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Lányi Lala (kozmix) kisfia a 30. hétre született. A mai napig a Pethő Intézetben járnak, oviba is odajár a kisfiú. Mozgása valamennyire sérült.

A szemével is van gond.


Én a 37. hétre szültem a kislányomat, de még mindig Dévénytornáztatni kell.

Annyi, de annyi mindentől függ!!!!!

2011. szept. 6. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

igen, sok mindentől függ. lányom 13 hónapos, 32 hétre született. 4 hónapos korától hordjuk dévényre, 8 hónapos kórtól plusz vizi gyógytornára is. szemészeten múlthéten közölték hogy olyan a szeme mint bármely más "normál" babáé.


de ezt a Lányi lalát nem is tudtam :(

amikor mi bent voltunk volt több 27-29 hétre született baba, akikkel nemrég találkoztam és gyönyörű szépek lettek, okosak. bár volt aki a mozgásban el volt maradva, mert nem megfelelően lett tornáztatva szakember által!

2011. szept. 6. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Nagyon sok, általunk nem befolyásolható dologtól függ!


Lányomat 29. hétre szültem, teljesen egészséges, sosem volt semmi baja. Kisfiamat 25. hétre szültem és 8 napos korában meghalt...

2011. szept. 7. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Utolsó: Sajnálom, ami a kisfiaddal történt :(
2011. szept. 7. 16:20

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!