Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Meddig lehet háton aludni?...

Meddig lehet háton aludni? Mindig is a hátamon szerettem aludni, de már most a 13. hétben érzem, hogy súlya van a hasamnak, ha háton fekszek. Egyébként a babára, vagy az anyukára veszélyes a háton alvás?

Figyelt kérdés
2010. jún. 10. 08:03
 1/5 anonim ***** válasza:

Én mindkét gyermekemmel a h´tamon aludtam vagy oldalt.De mindég háton ébredtem.

Úgy kényelmesebb volt.

Anyukára veszélyesebb,mert a baba súlya nyomja a szerveket.

2010. jún. 10. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Én meg hason alvós voltam... Na arról gyorsan le kellett tennem, úgyhogy szinte végig háton aludtam, vagy oldalt. Nekem háton kényelmes volt, nagy pocakkal is.
2010. jún. 10. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

24 hetes vagyok és nekem pontosan az oldalt alvás nem jön be.Én úgy vagyok rosszul,nyom,szúr,és a babó is jelzi,hogy anyu légyszi fordulj vissza hátra! :D

Szóval én háton alszom.

Úgy tudom inkább az utolsó trimeszterben van jelentősége a háton NEM alvásnak,mert akkor már valóban a méh,magzatvíz,baba súlya nyomja a háti-hasi artériákat és oxigénhiányt okozhat a babánál és mamánál is.

2010. jún. 10. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Erre nincsen "recept"! Ha már nem kényelmes, akkor ne aludj vagy feküdj háton! Én mindig is háton aludtam, de ahogy nő a hasam, egyre kevésbé bírom elviselni a nyomást, ha háton fekszem. Néha még szoktam arra ébredni éjjel, hogy a hátamra fordulva alszom, és baromira kellemetlen. 29 h
2010. jún. 10. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Szia, én a 38. héten vagyok, én is izgultam ezen a háton fekvés dolgon eléggé..Oldalt szeretnék aludni, de éjjel mindig átfordulok a hátamra. Nem mindig esik jól a háton alvás, mert arra ébredek, hogy nagy a súly, ami a derekamra nehezedik. Szerintem, ha nem stimmel valami, akkor ébreszt a szervezetem, hogy változtassak pózt. Szerintem 13 hetesen még bőven aludhatsz a hátadon, ha jól esik. Egyikőtöknek sem lesz baja.. Ügyesen, jó alukálást!
2010. jún. 10. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!