Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 22 hetes kismama vagyok....

22 hetes kismama vagyok. Veszélyes lehet a babára az álló munka?

Figyelt kérdés
Szalag mellett dolgozom,ahol szinte csak a kezem mozog. Tegnap elég furán fájt a hasam alja, és bekeményedett rendesen pedig magnerotot szedek minden nap! Ettől, mármint az állástól kinyílhat a méhszály? A dokim csak holnap rendel,ma nem is mertem elmenni dolgozni míg nem nyugtat meg hogy nincs gond!
2009. ápr. 21. 13:16
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Én ülőmunkát végeztem és nekem is keményedett a hasam többször, a magneB6 ellenére.Remélem az orvosod megnyugtat, hogy nincs baj. Viszont ahogy növekszik a baba, neked biztos, hogy fárasztó és kényelmetlen lesz több órát állni.
2009. ápr. 21. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Elvileg megerőltető lehet a huzamosabb állás....

mellesleg én majdnem 30hets voltam mikor abbahagytam a munkát.Egy cipőbobtalan dolgoztam ahol pakoltam,"futkostam" egész nap.és nem volt gondom-szerencsére,bár a doki már 12hetesen táppénzre akart küldeni.De én egészségesnek éreztem magunk és ha figyelnek rátok,nem lehet gond.De mindenképp beszélj vele

2009. ápr. 21. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

Valószínűleg táppénzre fog venni, ha fájdogál akkor az semmiképpen nem jó. Ha zárt a méhszáj ( C: 3000 ) akkor elvileg semmi gond nincs. Ha jól tudom, terhesen nem szabad 6 óránál többet álló munkát végezni, de ebben nem vagyok biztos. Hacsak nem létkérdés, szerintem mivel a felén túl vagy, maradj otthon, és hímezzél babarékliket. Vagy beszélj a munkáltatóddal, hogy próbáljon meg áthelyezni oda, ahol nem kell állnod. A sok állogálástól ( gravitáció) kinyílhat a méhszáj, de erre inkább ne kerüljön sor.

Én veszélyeztetett voltam a 6. héttől,( vészes terhességi hányás) itthon voltam végig, nagyon jó volt. Nagyokat aludtam, sétáltam, vártam a mi kicsi kincsünket, aki már 1 éves.

2009. ápr. 21. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!