Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mikor elfolyik a magzatvíz...

Mikor elfolyik a magzatvíz tényleg nem szabad felugrani?

Figyelt kérdés
Valamelyik nap olvastam itt ha elfolyik a magzatvíz akkor nem szabad felugrani a köldökzsinor miatt.Most ez tényleg így van?De hát ha az ágyba folyik el akkor az ember megvárja azt hogy az egész belefolyon az ágyba?Ki az aki ilyenkor egy helybe fekszik tovább.38 hetes kismama
2011. szept. 8. 15:39
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

azért kell egy helyben maradni, amíg ki nem zúdul, mert a köldökzsinór kisodródhat és akkor nem kap oxigént a baba

inkább az ágy legyen tacsakos, de a baba maradjon életbe és legyen egészséges én azt mondom

ha nagyon félted az ágyat, szerezz be gumilepedőt

nekem burkot repesztettek, a doki addig ki nem vette belőlem a kezét, amíg el nem folyt a víz

2011. szept. 8. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
2011. szept. 8. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Igen, így van :) Nem igazán szabad ugrálni, ha meg állsz, ha elfolyik, feküdj le! Azért, hogy a baba feje rögzülni tudjon és a köldökzsinór a kis feje és a méhszáj/ hüvely közé ne csússzon. Ha már csillapodik a folyás, felállhatsz, lezuhanyozhatsz, készülődhetsz, a veszélyhelyzet elmúlt.
2011. szept. 8. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

Na akkor nekem nagy mákom volt. Ezt senki nem mondta, még jó, hogy nem lett baja a gyerekemnek. Nekünk nem ágyunk van hanem matrac ami a földön van és csináltattunk asztalossal hozzá keretet és fejtámlát. Éjjel 2-kor arra ébredtem, hogy pisilnem kell ezért átfordultam a jobb oldalamra amikor hirtelen egy pattanást éreztem a pocakomban. Megrepedt a magzatburok, na Én egyből felpattantam és ott álltam a matrac mellett még kifolyt az összes magzatvíz (vastag, szivacsos PVC-nk van). Azért álltam egy helyben, mert féltem, hogy el ne csússzak. Utána mentem pancsizni készülődni. Azóta eltelt 16 hónap, a kicsi makk egészséges szerencsémre. Tervezzük a következő babát, így jó, hogy ráakadtam erre a kérdésre és válaszokra! Köszi nektek!!! :D


Csak azt nem értem miért NEM SZÓLT SENKI???? Sem védőnő, sem nőgyógyász!

Ilyeneket miért nem írnak bele a kiskönyvbe?

2011. szept. 8. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Igen igazából én sem értem hogy miért nem szólt eddig senki ez miatt,se az orvos se a védőnő.E miatt is eszembe jutott hogy annyira ennek lehet nincs is valóságalapja.Jár valami féle görcsel vagy fájdalommal mikor elfolyik a magzatvíz?Vagy csak egy pukkanást érez az ember?
2011. szept. 8. 16:24
 6/12 anonim ***** válasza:
Talán azért nem mondják, mert a szülések nagy része nem a víz elfolyásával indul és az is ritka, hogy a szülés közeledtével még nem illeszkedett be a pici feje a szülőcsatornába. Szóval, nagyon-nagyon ritkán fordul elő az, hogy a zsinór előessen... inkább koraszüléseknél, amikor a magzatburok megrepedése okozza a koraszülést.
2011. szept. 8. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

nem, semmi fájdalom, semmi görcs, és a pukkanás sem mindig azonosítható

egyszerűen, ha jön a víz, akkor fekvés, amíg el nem folyik

2011. szept. 8. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
nekem a kórházba folyt el,és én is felpatantam ijedtembe,de nem szólt rám a nővér,hogy feküdjek le,sőt mondták,hogy sétálgassak,mert már nagy fájásaim voltak
2011. szept. 8. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Igen, ez kicsit más helyzet. Ha már eleve vajúdtál, tudták, hogy a baba feje beilleszkedett. A lefekvés azoknak szól, akiknek a magzatvíz elfolyásával, azaz burokrepedéssel kezdődik a szülésük, előtte nem voltak fájásaik...
2011. szept. 8. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Nekem az ágyban folyt el elsőre, de nem olyan renget mennyiség az, kb mintha bepisiltél volna. Utána folyik csöpög folyamatosan. Ebből tanulva én már elkoboztam a nagyfiamról megmaradt gumis lepedőt amit anno a pelusról való leszokásnál használtunk az ágy védelmére. Most ezen alszom biztos ami biztos.
2011. szept. 8. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!