Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Hogy lehet elkapni a toxoplazm...

Hogy lehet elkapni a toxoplazma vírust?

Figyelt kérdés
30 hetes kismama vagyok és ma kisöpörtem a garázsunkat ahol söprés közben vettem észere hogy van egér ürülék és por is volt miközben söpörtem.A porral együtt elkaphattam ahogy belélegeztem?
2011. szept. 8. 20:08
 1/10 anonim ***** válasza:
A macska ürülékében található.Ha nem estél még át rajta akkor elkaphatod macskától.
2011. szept. 8. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

:)

Azért ez nem így megy :))) Egérürülékkel valószínűleg már máskor is akadt dolgod, csak észre se vetted. Mert nem voltál kismama, nem hívták rá fel a figyelmedet. Különben akár a kertben, virágültetés közben is találkozhattál ürülékkel.. vagy egy nem jól megmosott gyümölcsön. Ha eddig nem fertőződtél meg, most is kicsi rá az esély :)

2011. szept. 8. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm a megnyugtató választ.

Igen lehet hogy én nagyítom fel a dolgokat.....

2011. szept. 8. 20:17
 4/10 anonim ***** válasza:
47%
basszus, ezt a kérdést én is kiírhattam volna, kicsit más adatokkal. Én 33 hetes vagyok, és teraszt söpörtem. Egérszarostul. A port meg persze belélegeztem. Nekem ráadásul negatív volt korábban a toxoplazma szűrés eredménye, tehát még védett sem vagyok. Kérdés, hogy Neked volt-e már ilyen vizsgálatod. Ha volt, és az alapján már átestél a toxo-n, akkor nem lesz most baj tutti. Ha negatív, hát akkor para. Mint nekem. Azt olvastam mondjuk a neten, hogy az egér közti gazda, és elvileg a végleges gazda, a macska ürüléke a fertőző. Dehát azért ez nem teljesen tutti és megnyugtató. Úgyhogy én jövő héten elmegyek fizetős vérvételre. Az ÁNTSz laboratóriumokban asszm 5000 ft-ért csinálják, és egy héten belül van eredmény. Nekem ennyit megér, hogy megnyugodjak. Beutalót nem szívesen adnak, és az ingyenes vérvétel eredményére 5 hetet kell várni nálunk. Szóval részemről marad a fizetős, ebben is. Csak tudnám, miért fizetem a TB-t...
2011. szept. 8. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Még nem estem át én sem a betegségen,úgyhogy ezért parázok egy kicsit,nekem most lesz vérvétel szólni fogok hogy nézzék ezt is meg biztos ami biztos.
2011. szept. 8. 20:20
 6/10 anonim ***** válasza:
Hát, ha leveszik, akkor vetesd. Nálunk a laboros kijelentette, hogy csak orvosi javaslatra, védőnői papír alapján nem hajlandó. Megnyugodni úgyis csak akkor fogsz, ha megnézeted. Bár valszeg úgysem lesz baj!
2011. szept. 8. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Mindenképpen levetetem csak hogy megnyugodjak.Köszönöm a válaszokat
2011. szept. 8. 20:28
 8/10 anonim ***** válasza:

A toxoplasmát elkaphatod a nyers hústól is és a cica ürüléktől is.

Én most 10 hetes vagyok és a toxopl. eredményem nekem is negatív lett, amin nagyon meglepődtem, mert mindig volt macskánk, sőt 6 éve szobacicánk van, akit bizony agyon babusgattam, puszilgattam. Persze azelőtt, hogy várandós lettem volna. Először úgy gondoltam, mindent megteszek, hogy elkerüljem a vírust, persze a cica nem megy sehova, csak alomba fogja végezni a dolgát, amit 2-3 naponta cserélünk, és nem aludhat velünk. Végül ez nem jött be, mert a cica nem volt hajlandó máshova WC-zni és rájöttem, hogyha eddig nem kaptam el akkor az is elég ha nem nyalom falom, mert ha túlzottan rágörcsölök pont azért fogom elkapni.

Szóval ha eddigi életedben nem stresszeltél rá, és mégse kaptad el,akkor csak nem most fogod.

2011. szept. 8. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Egerektől is el lehet kapni? Csak mert nekem van egy házi egerem.
2011. szept. 9. 06:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat az orvosom is azt mondta ha 26 év alatt nem kaptam el,(pedig nekem is volt macskám kb. 10 évig)akkor nem sok esély van rá hogy most fogom elkapni.

Mindenkinek nyugodt babavárást és könnyű szülést kívánok.

2011. szept. 9. 08:46

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!