Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Ha valakinek késői szakaszban...

Ha valakinek késői szakaszban hal meg a babája, arra hogyan jönnek rá?

Figyelt kérdés
Tegnap tudtuk meg, hogy a biológia tanárunknak 6-7 hónapos pocaklakója meghalt :( Már sok éve próbálkoztak babával, se soha nem sikerült, borzalmasan érezheti magát. Azon kezdtem el gondolkozni, hogy ilyen "fejlett" korban mi okozhat halált egy babánál és hogy veszik észre? Gondolom vérzés nem indul be, mint korai vetélésnél. Amíg nincs újabb ultrahang-vizsgálat, addig ki sem derül?
2011. szept. 10. 10:41
 1/5 anonim ***** válasza:

Ebben az időszakban már sokat mozog a baba. Ha nem érzi a baba mozgását egyáltalán, akkor lehet rosszra gondolni. Az orvosok megvizsgálják van e szívhang és UH-al is vizsgálnak. Ha nincs életjel, megindítják a szülést. :(

Ilyenkor fertőzés, köldök infarktus és ilyesmik lehetnek a kiváltó okok, ami valóban nem jár vérzéssel.

2011. szept. 10. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

A leggyakoribb ok a különböző fejlődési rendellenesség. ez bármit jelenthet, pl nem fejlődik rendesen a szíve, vagy bizonyos szervek nem fejlődnek normál ütemben vagy egyáltalán nem jönnek létre. Vannak élettel összeegyeztethetetlen genetikai betegségek stb.

Vannak külső tényezők is pl fertőzések vagy ha valami fizikai behatás éri a magzatot.

De ott vannak pl a pszichés tényezők vagy az anya egyéni adottságai (bizonyos betegségek miatt az anya szervezete nem teszi lehetővé a magzat normál fejlődését).

Millió oka van.

2011. szept. 10. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Itt olvastam nemrég, hogy valakinek a 36. héten halt meg a babája - a végtagjaira olyan szorosan tekeredett a köldökzsinór, hogy elzárta a kicsi keringését. Ezerféle oka lehet.

Amikor a 22. hétben voltam, a fiam 2 napig nem mozgott, hiába noszogattuk, hajszárítóztuk stb.

Nem kívánom senkinek azt a 48 órát, szombat este 9-kor a szülőszobára mentünk, hogy megnézzék, él-e még. A kis büdös, aludt mint a mormota, rámtették a CTG-t és akkorát rúgott, hogy leesett a vizsgálófej. Úgy bőgtem mint a fene....

2011. szept. 10. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
A 38. héten császárral az utolsó pillanatban született a kislányom, a köldökzsinór miatt szintén, olyan szorosan rátekeredett, hogy elszorította a keringést, az utolsó 4 hétben egy grammot alig hízott. Szörnyű rágondolni, mi lehetett volna, ha tök véletlenül nem tűnik fel valami a dokinak (konkrétan, hogy kicsi a hasam), és nem csinál soron kívül egy ultrahangot. Én éreztem, hogy nem mozog már annyit, de nem paráztam ezen, mert azt olvastam, hogy az utsó hónapban már nem mozognak annyit, mert nincs helyük.
2011. szept. 10. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Utolsó vagyok. Sajnos én is hallottam olyanról, akinél nem vették észre időben a bajt, és 8 hónaposan kellett megszülnie a babáját, aki akkor már nem élt.
2011. szept. 10. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!