Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Ez mi lehetett az éjszaka?...

Ez mi lehetett az éjszaka? Nagyon megijedtem.

Figyelt kérdés
21hetes kismama vagyok és az éjjel arra keltem, hogy nagyon görcsöl az alhasam. Alig bírtam megmozdulni. Bevettem 2mg-t és egy kicsivel jobb lett, el tudtam aludni. Aztán amikor felkeltem reggel 9körül még mindig fájt. Nagyjából a mensi görcshöz tudom hasonlítani, csak kicsivel erősebb volt. A baba jól van, legalábbis mozog rendesen. Mi lehetett ez?
2011. szept. 10. 11:46
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Teljesen elmúlott?


Ha esetleg még fáj a derekad,enyhe görcsöt érzel menj el az ügyeletre,nehogy a méhszájad kinyílása miatt érezted a tüneteket,én 21 hetesen enyhe tünetekkel,derékfájás,enyhe keményedéssel mentem be,3 újjnyira kinyíltam.

Tipikusan a 20.-21. héten szokott kinyílni a méhszáj.



Valószínű nálad nincs gond,de a tapasztalataim alapján én már nagyon elővigyázatos vagyok.

2011. szept. 10. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Már elmúlt teljesen. Most kicsit megijedtem, hogy lehet a méhszájam nyílt ki. Azt hiszem dokival is megnézettetem magam.
2011. szept. 10. 12:34
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Az nagyon jó,hogy most egyáltalán semmit sem érzel,akkor talán semmi baj.

Inkább menjen az emeber az orvosok agyára,minthogy kockáztasson,jogunk van aggódni a gyerekünkért,sajnos engem az vezérelt annak idején,hogy nem szaladtam azonnal enyhe tünetekkel,mert előtte is éreztem hasonlót és az orvosom szinte kinevetett,hogy ez a terhességgel jár...nagyon haragszom rá!!!Sosem lehet ezt elfelejteni ami történt,pedig ha komolyabban vette volna az enyhe tüneteimet és nem a 6. hét után a 21. héten vizsgál meg lombikos ikerterhesként.


Ha esetleg ismét érzed mindenképpen fordulj mielőbb orvoshoz.


Nagyon nehezen lehet megítélni,hogy mi a probléma vizsgálat nélkül,valaki a minimális keményedéseket is elviselhetetlennek érzi és van akinél tünetmenetesen szinte kinyílik a méhszáj,nagyon enyhe derékfájással,kis alhasi nyomással.

2011. szept. 10. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszod.
2011. szept. 10. 15:12
 5/11 anonim ***** válasza:

Szia:)

Ez az én kérdésem

http://www.gyakorikerdesek.hu/gyerekvallalas-neveles__terhes..

Nem tudom mi lehetett, írtam az orvostudakozón Dr. Hamvas Ferencnek, aki szerint nincs köze a szabályos fájásoknak a terhességhez. Mondjuk elég sokszor furcsán érzem magam, és a derekam is majd leszakad, holnap lehet, hogy elmegyünk a dokimhoz. Hogy vagy??

2011. szept. 10. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
A huszadik hét után gyakoriak az ún. "keményedések". Valószínűleg ez lehetett. A méh gyakorol a szülésre. Egyébként, ha tényleg nagyon györcsölt, valóban érdemes dokinak megmutatni, hogy megnyugodj.
2011. szept. 10. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Kicsit most is fájdogál, de nem vészes. Mindenképp elmegyek orvoshoz.
2011. szept. 10. 20:47
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

Sokszor arra ébredek, hogy borzasztóan fáj az alhasam.Én is alig tudok megmozdulni.Mindig akkor jövök rá, hogy hanyatt feküdtem.Előző terhességemnél nem volt ilyen, de még hasonló sem.

Ha nem a rossz fekvéstől van, inkább lásson orvos.Biztos csak átmeneti a dolog.Ne izgulj!

2011. szept. 10. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
2napja, éjszaka arra keltem, hogy a derekam fáj, és akkor a hátamon feküdtem. Most úgy emlékszem, hogy a bal oldalamon.
2011. szept. 10. 21:38
 10/11 anonim ***** válasza:
100%
mit mondott az orvos?
2011. szept. 11. 07:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!