Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Van valaki akinek a kombinált...

Van valaki akinek a kombinált tesztje magas kockázatú lett, az AFP pedig a normális tartományon belül?

Figyelt kérdés
Genetikai vizsgálaton mit mondtak erre? Mert csak azt lehet olvasni itt, akinek fordítva volt. Kellett így is amniot csinálni? Mit javasoltak? Egyáltalán mit szóltak hozzá?
2011. szept. 10. 20:05
 1/4 anonim ***** válasza:
Biztosan kell majd amniot csinálni, mert a kombinált teszt eredménye fényévekkel megbízhatóbb mint az elavult AFP vizsgálat. De ez még mindig nem jelenti azt, hogy baj van, csak annyit, hogy érdemes tovább vizsgálódni.
2011. szept. 10. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Nekem most a második babámmal van így.Az elsőnél lecsúsztam orvos miatt a kombinált tesztről-szerencsére, az Afp-m 1,7 körül volt.

Most sajnos nem csúsztam le,1:95 lett az eredményem,az Afp-m 0,75 lett.

Nem mentem el genetikára,mert nem akartam amnióra menni,hiszen ugyanannyi az esély arra,hogy Down kóros kisbabám legyen,mint arra,hogy egy egészséges babát elveszítsek.Elvetetni meg úgysem lett volna szívem.Én így döntöttem.Én bízom a 12.heti ultrahang eredményben,hiszen ott mindent rendben találtak.

Csak nálunk van ez az idióta,ijesztgetős kockázatszámítás,ami miatt sok kismama idegeskedik,és elmegy amnióra,amiből meg az orvosok hasznot húznak!

2011. szept. 11. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
A kombinált sokkal megbízhatóbb, mint az AFP. Izgalomra semmi ok, nyilván érdemes hozzáértőhöz fordulni, megtenni a szükséges lépéseket, de egy biztos! Még a kombinált, sőt az integrált teszt sem 100 %-os!!! A szomszédomnak az integrált teszt (az ultrahang és 2 vérvételből megállapított vélemény) nagyon rossz lett, és makk egészséges gyereke született. Csak hát a 16. héttől végig aggódta a terhességét, amiért nem irigylem. Bízzál a babában, hidd el, hogy nincs semmi gond, és nem is lesz. Furcsán hangzik, de a legtöbb dolog fejben dől el!!!
2011. szept. 12. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Nem is gondolnám, hogy beteg, semmilyen örökölt betegség nincs egyikünk családjában, de annyira, hogy még magas vérnyomás, vagy cukorbetegség, vagy bármi elterjedtebb betegség. Sőt nagyszüleink mindkettőnknek élnek, 90 év felett vannak.

Sok baba született a családban már, senkinél nem volt semmilyen probléma.


Amiért engem is igazán izgat a kérdés, hogy 1%-ra jött ki a down kór kockázata, és 1% az esély a vetélésre az amnio-val,aminek ha a matematikánál maradunk, nem látom értelmét bevállalni. Sőt ha a mai orvosi nemtörődömségre gondolok, simán benne van hogy rosszul szúrnak meg és az amúgy egészséges baba látja kárát, na meg persze mi. Az orvosok meg mossák kezeiket és bezsebelik a lóvét...

2011. szept. 12. 13:45

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!