Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 24 hetesen normális, hogy...

24 hetesen normális, hogy ennyire be vagyok parázva és egyfolytába sírógörcsöm van?

Figyelt kérdés
Egy hete érzem magam ilyen nem jól, egyfolytában csak agyalok, készülünk a babaszobát kialakítani és lassan szeretnénk bevásárolni gyerekágy, babakocsi és ami kell, első babát várjuk, szeretnénk neki mindent megadni amit csak lehet, de ez a válság teljesen kikészít, annyira nehéz, érzem ahogy fordulok befele, tiszta depis vagyok. A kis drágát nagyon várjuk, örülünk neki, de látom a férjemen is, hogy az anyagiak miatt kezd kétségbeesni, mit tegyek, hohy jobb legyen, biztos mások is vannak hasonló helyzetbe.
2009. ápr. 23. 12:58
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

Siza, kérlek ne aggódj!Természetes, hogy mindent meg akarsz adni neki, de hidd el, a babónak a nyugalom és a szeretet a legfontosabb amit adhatsz. Neki édes mindegy, hogy milyen színű, formájú, mennyire modern cuccok veszik körül. Az a lényeg, hogy ami körbeveszi az biztonságot, szeretetet, melegséget nyújtson neki. És te és a párod kell neki. Semmi más.

Nem tudom milyenek az anyagi körülményeitek, de olcsóbban, használtan is lehet vásárolni, főleg apránként,így talán kevésbé megterhelő. Ráadásul még az ismerősi köreidből is kikerülhet ez-az. Most hétvégén lesz a BNV-n babacucc vásár. Itt én is vásároltam már kinőtt, ruhákat stb.. szinte fillérekért. 25-én lesz!

Fel a fejjel és ne gyötörd magad, a babónak sem jó hidd el. Próbálj meg lazító zenéket olvasni, esetleg homeopátiás szerekkel rásegíteni és minden rendben lesz.

üdv. 20 hetes km.

2009. ápr. 23. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:

én még csak ma töltöttem a 7 hetet, de pont ez miatt jött rám tegnap este a sírógörcs ez miatt! Megbeszéltük a férjemmel, hogy majd lesz valahogy, most a legfontosabb a pici babánk! Addig is megpróbálunk spórolni! Azért valamivel könnyebb, mert bátyáméknál 2 éves a pici és onnan rengetek mindent kapunk! És ismerősök között is sok babás van, ezért gondolom ruhákat nem nagyon kell vennem! Babakocsi, kiságy is van már! Ez egy picit megnyugtat! Most első a baba, azután majd lesz valami!

Te is próbálj meg megnyugodni, biztos minden rendben lesz!:o)

2009. ápr. 23. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm a nyugtató szavakat, a szüleimnél lakunk, talán ennyivel könnyebb, csak mostanában sokat agyaltam az anygiakon, augusztus 10-re vagyok kiírva, van három hónapunk, remélem ninden rendben lesz, nagyon várjuk a kislányunkat a férjemmel és a családdal együtt:)
2009. ápr. 23. 13:14
 4/13 anonim ***** válasza:

Nyugi biztos minden rendben lesz! Biztos a szüleid is segíteni fognak! Szerintem ne foglalkozz semmivel, csak babával! Idegeskedéssel szerintem nem éri meg elrontani ezek a gyönyörű hónapokat!

Második voltam!

2009. ápr. 23. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

Egyetertek az elottem szolokkal, en is Aug 21.re vagyok kiirva, mar alig varom, hogy a kezemben tarthassam pici manot, de bizony nalam is voltak ilyen gondolatok sokaig, mi lesz, ha elveszitem az allasomat, akkor ugye lottek az anyasaginak a cegtol, de belegondoltam hogy attol hogy idegeskedni es agyalni fogok rajta nem segitek semmin, es nem hiszem hogy a fonokoom ilyen szemet lenne, hogy most elkuldene(mi kulfoldon elunk, itt akarmikot bucsutmondhatnak).

Szoval fel a fejjel, keszitsd a babakelengyet, nagyon szoritok, hogy minden rendben legyen!

Jo szulest lanyok!

23 hetes kmami

2009. ápr. 23. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen, aranyosak vagytok,

Monden jót nektek:)

2009. ápr. 23. 13:34
 7/13 anonim ***** válasza:

Eleinte én is nagyon aggódós, szinte idegbeteg voltam. A párom minimálbért kap 3 műszakra, én meg december óta itthon vagyok, munka nélkül. Kaptam 3 hónapig az álláskeresésit, de ennyi. Albiban lakunk, úgyhogy elég kilátástalannak tűnik a helyzet, de ha folyton ezen agyalnék, akkor egy nyugodt percem sem lenne. A szülők sokat segítenek, nekem csak anyukám van, de ő támogat mindenben. A családban elég sok a kisgyerek, úgyhogy ruciból nekünk sem kell sok, mert "öröklődik". A kiságyat már megvettük pár hete a teszveszen, hogy ne kelljen mindent az utolsó pillanatban beszerezni, meg hát nagyon olcsó és jó minőségű volt, ráadásul teljes felszereltséggel adták (pelenkázó, matrac, fejvédő, ágynemű). Semmiből sem veszünk újat, babakocsit is a neten nézünk, használtat. Rucikat meg majd ha még kell, akkor tuti bizományiban veszek.

Nyugodj meg, mindenki aggódik egy kicsit a mostani helyzet miatt, de majd megoldódik minden!

2009. ápr. 23. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

Szia, én akkor jártam így mikor bementem egy "híresen" drága babaáruházba és nézegettem az árakat, hogy ez is kell még meg az is...és tudtam, hogy nem tudom megvenni..úgy elkeseredtem. Most már tudom, hogy ilyen helyre nem megyek:)) még nézegelődni sem!

Engem az nyugtatott meg, hogy saját kezüleg próbáltuk meg a férjemmel kialakítani a babakuckót pl. festettem neki a falra, vagy ha tudsz varrj neki ágyneműt, falvédőt stb..persze ha van kedved nekem ez segített.

Tudom azért nem lehet mindent sk. elkészíteni nekem is a babaruhákat meg kell vennem mert nincs kitől örököljek.

Fel a fejjel,a kisbabádnak úgy is szereteből kell majd a legtöbb az meg ingyen van:))))

30 hetes

2009. ápr. 23. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

Vegyel meg a babanak mindent hasznaltan. Nem tudom hol laktok, de ha nagyobb varosban akkor tobb hasznalt uzlet is van, es super dolgokat lehet kapni.

En a legegyszerubb kisagyat vettem meg, babakocsit igaz egy ujat vettem, de jo aron nagyon. A kisruhakat 99 %-ban angol turkaloban es osztrak turkaloban vettem meg, pelenkat vegyel olcsobbat, a furdetoket a doktornovel irasd fel, olcso lesz, es kiskadat vegyel meg, abbol is a legyegyszerubbet!

Ezenkivul szoptattam sokaig, igy tapszerre, cumisuvegre nem koltottem semmit se.

Ne idegeskedjel, mert akkor nem lesz tejed, es akkor meg tobbe fog kerulni a baba!

Az ismerosok, rokonok ha megkerdezik mit vigyenek a babanak amikor majd megszuletik, akkor mondd meg nyugodtan, hogy pl. egy kis takarot, vagy egy halozsakot, vagy agynemut, szoval hasznosat amire tenyleg szukseged van, azt kerjel.

A legelejen nekem nem kerult sokba a baba, oszinten mondom.

En imadok turkalni, mert ott vannak a legjobb minosegu cuccok szinesek, jo anyaguak jo minoseguek, es csak rovid ideig hordjak a babak ugyis.

Ezenkivul majd neked kell elegendot enni fott etelt es inni sok folyadekot, hogy legyen boseges tejcid.

Ne aggodjal, minden rendben lesz ugyis az egeszseg a legfontosabb es a szeretet, de gondolom abbol lesz elegendo!

A tesz-veszen es a vateran is nezegessel es amit tudsz vegyel meg ott.

2009. ápr. 23. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm a tanácsokat, Nyíregyházán lakunk, egy kicsit összeszedem magam és majd körülnézünk mi is használtboltokban, a baba egészsége a legfontosabb és a szeretet amiből tényleg nincs és nem is lesz hiány, de hát ezt a pánikrohamot nem tudtam elkerülni és most kiborult a bili:)
2009. ápr. 23. 13:58
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!