Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Miért nem ad beutalót a...

Miért nem ad beutalót a házidokim vérvételre a 11. héten? Pedig kellene, ugye?

Figyelt kérdés

Voltam védőnőnél, nődokinál, 10 hetet betöltöttem, 11 hetet tapossuk:))


Ma mentem háziorvoshoz, labor és belgyógyászati vizsgálatokra beutalóért


erre lekoptatott, hog yaz ráér 16 hetesen, mert felesleges most vért venni!!


ez normális???nektek hogy volt???volt így valaki?


felhívtam a védőnőmet, kicsit meglepődött de azt mondta nem baj, majd akkor lesz 16.héten vérvétel.De engem nagyon idegesít, hogy nincsenek meg a kötelező vizsgálataim...


az ekg t megcsinálja valamikor, de ezt a vérvételt nem:((

Lehet baj belőle???


2009. ápr. 23. 17:30
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Szia!

A terhesség megállapításakor: teljes labor, vizelet, zsömle+tej-es cukorvizsgálat (legalábbis nálunk kell ilyen cukorvizsgálat is). Ekkor kapsz EKG-s, fogászati, belgyógyászati beutalót is.

A következő tényleg ráér a 16. héten, ekkor veszik le az AFP-hez is a vért. Ennek az eredményét fogják összevetni a 12. heti UH-val

2009. ápr. 23. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Nem vagy lemaradva semmiről,mert ha korán csinálják meg ezeket a vizsgálatokat,akkor szülés elött meg kell ismételni.Ez a vizsgálat az esetleges császármetszéshez kell.A többi labor vizsgálatra,ami a baba miatt fontos a nőgyógyász ad beutalókat.


17 hetes pocis

2009. ápr. 23. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Nálunk a háziorvos veszi le a 12. heti vért.

A vércukros vizsgálat csak félidö után van.

2009. ápr. 23. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Nekem a védőnőm adott minden beutalót. A 12. hét előtt vették le a vért a hepatitis, a vércsoport, ellenanyag, és vérkép vizsgálatokra, meg vizeletet is néztek.

A 16. héten szintén vizelet, vérkép és Afp vizsgálatok voltak. De nem mindenhol egyforma, van, ahol a 16. héten veszik le a vért a hepatitiszhez, meg ezekhez. A háziorvos nekem semmit sem csinált, csak vérnyomást mért. Nekem a védőnőm annyit mondott, hogy a 12. héten az ultrahang a fontos, mert az alapján adja a beutalót a 16 hetes Afp-s vérvételre.

Ne izgulj, az a lényeg, hogy ezek majd meglegyenek, de ha nem most, hanem a 16. héten, az sem gond! Mindenhol másképp csinálják.

2009. ápr. 23. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
17:38as vagyok! Látod, mindenhol más. Nekem pl. még EKG-ra sem kellett mennem, meg belgyógyászatra sem, fogászatra pedig azt mondta a védőnő, ha gondolom, menjek el. Tehát mindenhol más a szokás.
2009. ápr. 23. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Majd neked is levesznek 8 kémcső vért,mint nekem tegnap.Én sem voltam 12.heti vérvételen,tegnap bepótoltuk a 16 hetes vizsgálatokkal.
2009. ápr. 23. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Még mielőtt más kijavít pontosítanék, nem a 12. heti eredményével, hanem a 18. heti eredményével nézik össze az AFP-t.
2009. ápr. 23. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Szia!

Én is így jártam a körzeti orvossal. Még a terheléses vércukor vizsgálatra sem akart beutalót adni. Közölte hogy nem kell az nekem, ha a családban nincs cukros. Felhívtam a nőgyógyászt, azt mondta kérjek és ha nem akar adni akkor adjam át neki a telefont és elmagyarázza neki. A párommal mentem vissza, kicsit csúnyábban néztünk rá, és pampogva, de adott egy beutalót.

A terhesség végén kiderült, vagyis megmondta kerek perec, hogy mások fizetni szoktak azért, hogy táppénzen legyenek (veszélyeztetett voltam előző vetélés miatt).

Szóval, ha zökkenőmentes háziorvosi látogatásokat akarsz akkor úgy látszik fizetni kell. Én inkább lecseréltem, persze az újnak már automatikusan fizetünk bármiért, de a régit elvből utálom.

Ilyen ez a világ...

2009. ápr. 23. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Nekem a nődoki ad mindenre beutalót, de én sztk-ba járok, nem magándokihoz.


Finanszírozási okai vannak annak, ha össze-vissza küldözgetik a kismamákat beutalókért. Míg a magándokinak fizetnie kéne, addig ha a háziorvostól viszik a beutalót, akkor nem kell érte fizetni, ellenben ő kap ellenőrzést, hogy miért csináltatott ilyen vizsgálatot. Sok háziorvos ezt nem szereti.

2009. ápr. 23. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

17:38as vagyok megint.

Egy körzeti orvosnak fizetni? Szépen nézünk ki, ha már neki is kell.

Nekem nincs nőgyógyászom, az sztk-ba járok, nem is lesz fogadott orvosom, felesleges pénzkidobásnak tartom, az a pénzt a kicsire is költhetem.

Így nekem minden beutalót a védőnő ad a terhestanácsadáson, ahol az épp rendelő nőgyógyász írja alá.

2009. ápr. 23. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!