Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Jövőhéten töltöm a 16. hetet...

Jövőhéten töltöm a 16. hetet és megyek AFP-re. Mi a jó eredmény tartománya? Ilyenkor Uh-nak is? Mennyi idő az eredmény, vagy még aznap kész?

Figyelt kérdés
2011. szept. 17. 14:46
 1/7 anonim ***** válasza:

0,7-2,5 közötti érték az úgynevezett elfogadott, de sok mindentől függ, súlytól, életkortól, ill., hogy pontosan mikor vették le a vért, a legjobb 16+3 hetesen menni állítólag. ezek alapján kapsz egy korrigált Afp értéket.

rá kb. 2-3 hét múlva lesz a genetikai ultrahang, amire csak az afp lelettel együtt lehet menni.

2011. szept. 17. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
ja igen, nekem egy hetet kellett várni az eredményre (Bp., II. Női)
2011. szept. 17. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Szia! Csak annyit szólnék hozzá, hogy bármi is lesz az eredmény, ne kezdj el aggódni! Tudom, ez elég nehéz. A mi eredményünk rossz lett. Még negatív, de csak a korom miatt, ha pár évvel idősebb lettem volna, már a pozitív tartományba esnénk.Felhívott a védőnő, hogy nem akar felidegesíteni, de el kéne menni a genetikára Debrecenbe... (de nem akar idegesíteni... köszi) elmentünk, magzatvíz mintavétel stb, amitől alap járaton be voltam szarva (vetélési kockázat). 21!!!!! hetesen kaptam meg az eredményt (addig evett az ideg, hogy beteg lehet a baba...) Negatív lett, egészséges, gyönyörű babánk lett, de gondolhatod. Aztán kiderült, miért lett olyan rossz: elszámoltak egy héttel... 17 hetesen mentem a 16 hetes vizsgálatra. Ennyire számít, hogy időben menjetek! Szóval próbálj meg nyugodt maradni. (amikor közölték, hogy nincs baj, ott Debrecenben, a női mosdóban kibőgtem magam...)
2011. szept. 17. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat.Tudom,hogy az idő az fontos. Kedden töltöm a 16.ot de pénteken megyünk.Alapból Debrecenbe.Jah és nem izgulok.A down idegesítőbb volt és az is rendben volt.Majd irok 1hét mulva.
2011. szept. 17. 16:30
 5/7 anonim ***** válasza:
szia, én hétfon megyek Afp-re:-)szorítok neked hogy jó legyen az eredményed,de bizti jó lesz:-)melyik nap fog betolteni a 16.hetet?
2011. szept. 17. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Kedves utolsó:D a kérdésed előtt írtam már a választ is :D,de amugy kedden és pénteken vár a doki.

És köszi én tudom,hogy minden ok lesz.Pozitivan állok hozzá,mint a DOwn szűrésre is.:D meg az egészhez.

AZT NEM ÍRTA SENKI ,HOGY UH-AL IS MEGNÉZIK A PICIT AFP UTÁN?

Neked is sok sikert.

Első babás 26/L

2011. szept. 18. 13:35
 7/7 anonim ***** válasza:

Én debreceni vagyok, de engem pontosan a 17. hétre, azaz e hét csütörtökre hívtak be afp-re. A genetika uh nem közvetlenül az afp után van, hanem a 18. héten, ami nekem a 18+6-ra esik, erre már az afp eredménnyel együtt kell mennem. Szerintem nagyon eltérő a gyakorlat, de az afp nem mérvadó, bár az alacsony afp érték utalHAT down szindróma meglétére is, de biztos látod te is mennyi mindentől függ a "jó" eredmény. Szerintem nincs aznap kész - még csak az kéne, hogy a frászt hozz a kismamákra - mert nem helyben értékelik ki az eredményt.

Ez az egyetlen dolog, amit én nem tartok mérvadónak, többet mond nekem az uh.

2011. szept. 19. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!