Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Van a környezetedben olyan...

Van a környezetedben olyan pár, akiknél az apa csalódott a baba neme miatt?

Figyelt kérdés

Nálunk a férjem egyszer szeretne majd egy kisfiút. Most az első babát várjuk, aki kislány, de nagyon örül neki.

Rossz lett volna, ha csalódik és nem úgy áll hozzá, ahogy most.

Ismertek olyat, akiknél a csalódottság elnyomja a várakozás örömét?


2009. ápr. 24. 10:30
 1/8 anonim ***** válasza:
91%

Nálunk nam csak az apa, én is csalódtam. De azért mert túlságosan beleéltük magunkat, hogy fiú lesz, valahogy volt egy olyan érzésem és azt hittem ez biztos valami anyai megérzés. Ki is választottunk egy fiú nevet. Aztán a 16 hetes UH-on biztosra mondták, hogy lány. Kicsit nehezen tértem magamhoz, felhívtam a férjem, ő is meglepődött. De estére már mindketten azt mondtuk, hogy nem baj, csak mostmár kéne egy lánynév.

Most a kistesón dolgozunk, ami jó lenne, ha öcsike lenne, de már nem követjük el azt a hibát, hogy beleéljük magunkat.

2009. ápr. 24. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Mi fiú után kislányt szerettünk volna. Egyszer fiúnak, utána lánynak majd megint fiúnak nézték az UH-n. Én egy picit, a férjem nagyon csalódott volt. Aztán amikor megszületett (fiú lett), a férjem azt mondta, nem cserélné el egy lányért, sőt örül, hogy ő jött mert ha lány születik, nem próbálkozunk újból és akkor nem lenne még egy gyönyörű fiunk. Azóta már sokszor hallottam ezt tőle...
2009. ápr. 24. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Mi még nem tudjuk, hogy milyen nemű lesz a baba. Hétfőn megyünk a 18 hetesre és reméljük, hogy már megmutatja magát. Én nagyon kislányt szeretnék, a párom egyszer fiút, egyszer lányt, rajta nehéz eligazodni. Én 3szor fiút, ő 3szor lányt álmodott. Kíváncsiak vagyunk, hogy kinek lesz "igaza". Szerintem én csalódottabb leszek, ha fiú derül ki, de ugyanúgy fogom szeretni.
2009. ápr. 24. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

A párommal kislányt szerettünk volna, a nevet már évekkel ezelőtt kiválasztottuk. Fiú nevünk nem is volt.

Amikor teherbe estem, akkor is folyamatosan ez járt az agyamban - biztos kislány lesz...

Elmentünk a 16 hetes UH-ra és a doki mondta, hogy fiúnak nézi, bár nem 100%, mert nem jó szögben fekszik.

Egy kicsit lelombozódtam, nem is tudom, hogy "igazi" csalódás volt-e vagy csak meglepődtem, hogy mégsem lányom lesz.

Olyan furcsa érzés volt, de csak átmenetileg. Aztán nem is agyaltam ezen többet, elfogadtam, hogy fiú lesz.

Most 34 hetes vagyok és egyszerűen bolondulok a kisfiamért! Főleg amióta 4D-n is láttuk!


Viszont a második baba jó lenne, ha lány lenne... :-)

2009. ápr. 24. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
93%
Szia!Hát a sógorom az nagyot csalódott!Kiderült a tesóm ikreket vár,az egyiknél biztosan látták,hogy kislány,a másik nem mutatta magát.A sógorom reménykedett és nagyot csalódott a szüléskor,hogy mind a kettő kislány.Sokáig nem is örült a gyerekeinek,de már megbékélt,elfogadta a két lányát.Állitom jobban szereti őket,mintha fiúk lettek volna!
2009. ápr. 24. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Nekünk 14 hetesen a doki kisfiúnak látta első baba, nagyon örültünk neki, pláne a férjem, hogy kisfia lesz, 18 hetesen a doki kislánynak látta na ekkor a férjem egy kicsit lelombozódott mert beleélte magát, de miután rúgott a kislánya egy jó nagyot teljesen beleszeretett és minden gondolata a kislányunk körül forog, a lényeg, hogy egészséges legyen, mert ez mindennél fontosabb, ráadásul a kis pocaklakók nem tehetnek rólla, hogy mi lesz a nemük nem ők döntik el és nem is mi,

24 hetes kismama:)

2009. ápr. 24. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
88%

Sziasztok!

Én szülésznőnek tanultam, így sok-sok kismamival beszélgettem, és az egyik mesélte, hogy mikor kiderült, hogy kislány lesz és nem a várva várt fiú, apuka úgy kiakadt, hogy 2 napig nem szólt anyukához... Persze megbékélt a gondolattal, de elég nehezen.

Én kisfiús vagyok nagyon, és mikor kiderült, hogy baba van a pociban, biztos voltam benn, hogy nekem csak fiam lehet, hát... 18. héten közölték, hogy kislány:) Addig voltam csalódott, amíg kimondta a doki, és apa is, de már minden babacuccot rózsaszínben keresgélek:)Azon poénkodnak szüleim, hogy mindenből lányosat veszünk, és majd csak nézünk okosan, mikor kibújik a kisfiú:)))

Boldog Pocakosodást!

34 heteske

2009. ápr. 24. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

Mi kislányt vártunk de nagyon. Az apja is, meg én is. Bár én éreztem már az elejétől, hogy kisfiú lesz. A 18 hetes UH-n teljesen egyértelműen látszott h fiúcska.De 22 hetesen a cvs is megerősítette, szóval még csak elnézve sem lehetett. De nekünk jó volt így mert hozzá tudtunk szokni a gondolathoz:)

Persze imádjuk hogy fiú, apjának már a jótékony feledés homályába veszett, hogy milyen csalódott volt, hogy nem lány:)Mostmár azt állítja ő mindig is fiút akart:))


Most ismét babát várunk, nagyon remélem h ő télleg lányka lesz. Apja szerint ő fiút csinált:))

Majd meglátjuk. Szeretjük így is úgy is.

2009. ápr. 24. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!