Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 28 hetes kismamik, hogy...

28 hetes kismamik, hogy vagytok? Mennyit híztál? Tudod e már a nemét és a nevét? Mennyire vagytok felkészülve a szülésre? A baba szobával?

Figyelt kérdés
2011. okt. 31. 21:39
 1/8 anonim ***** válasza:
54%

Szia.

Most kissé náthás vagyok, folyton fújom az orrom:S Eddig 5kg-ot híztam kb. Kislányom lesz, Anna Viktóriának fogják hívni:)

A szülésre még egyáltalán nem vagyok felkészülve, de igazából nem is nagyon gondolkoztam még rajta. A babaszobát ezen a héten kezdtük volna el csinálni, nem tudom mi lesz belőle...

2011. okt. 31. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
54%

Szia!

Én is kb. 4 kg-ot híztam eddig, most már kicsit nehezebben bírom, mert a pocakom elég nagy!

Mi nem tudjuk még a nemét, eléggé szégyenlős a kis drága, de a doki inkább kislányt jósol :-) Ha így lesz, akkor Hanna, ha kisfiú, akkor pedig Bálint lesz. A neveket a bátyó választotta!

A szülésre nem nagyon gondolok, mert most eléggé parázok tőle, pedig az első babánál nem is volt bennem semmi félsz. Nincs rossz emlékem igazán róla, de azért félek tőle.

A "babaszoba" egyben lesz a tesó szobájával, valószínűleg ott alszok majd a picurival, a nagy pedig kint apával, mert most is ott van inkább. De ezek majd menet közben kiforrják magukat. Most őszi szünet van, így inkább a naggyal foglalkozok, majd ha ovi lesz megint, akkor kezdek összeszedni/rakni mindent a kicsinek.

És te hogy vagy? Kit hordasz a szíved alatt?

Boldog babavárást!

2011. nov. 1. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
74%
Én 29hetes vagyok, kis tesó lesz és kisfiú már a 15.héttől tudjuk. Nevét az apukájáról kapja mert nem találtunk igazán semmit fiúnévben ami tetszene. Külön szobája nem lesz, egy szobában lesznek a nővérével vagy majd ahogy kialakul. Nekem mindegy csak aludjunk valahogy. :O A naggyal 14hónapig nem aludtam 3 óránál tovább egyfolytában úgyhogy bármire képes vagyok a lehető legtöbb alvásért. 3 éves lesz a korkülönbség. Sokat híztam 11kg-t eddig de az elsővel meg még többet, azt inkább le sem írom. :p Amúgy minden leletem rendben van, 27hetesen 998g volt a baba. A szüléstől eléggé parázom mert az első borzalmas volt végül császár is lett. Szeretném ha ez is az lenne de a dokim szerint mindenképpen vajúdni kell egy kicsit. :(
2011. nov. 1. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Ma töltöttem a 28 hetet, első baba:)

12 kilót híztam eddig, fiam lesz.

Iszonyatosan sokat szenvedek, az első 12 hetet végighánytam, a vécé mellett "aludtam".. Aztán a 20. hétig a derékfájástól nem tudtam megmoccanni, se aludni.. A 20. héttől pedig görcsölök, keményedek, de itthon pihizhetek amíg zárt a méhszájam, persze aludni megint nem tudok ja és örökké pisilni járok....

Most voltunk szombaton 4D-n, 978gramm volt a kismanónk:) Ő is az apukája után kapja a nevét. Velünk lesz egy szobában.

Én egyáltalán nem félek a szüléstől, van egy védőnő ismerősöm, nagyon nagyon jó védőnő, velem ha bármi van, őt hívom, ő azt mondta, hogyha fejben eldöntjük, hogy hogy fogunk szülni, akkor úgy is lesz.:)Hát majd kiderül:))

Te hogy vagy kérdező?:)

2011. nov. 1. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
30 hetes kismama vagyok. Eddig 13kg-t híztam. Szerencsére nagyon jól érzem magam, csak a derekam szokott leszakadni :D A baba pedig rengeteget mocorog. Első trónörökös lesz, kisfiú és a Márk nevet fogja kapni. Babaszoba nincs, mert egyedülálló kismama vagyok & megosztom a szobámat vele :) De már mindent megvettem neki, már az is megvan amiben hazahozom a kórházból. Egyáltalán nem félek a szüléstől, sőőőt... nagyon várom már hogy a karjaimban tarthassam. Már a gondolattól elsírom magam :)
2011. nov. 1. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
54%

29 hetes vagyok, a 2. babámmal, a kisfiam(Ármin) 3 éves lesz, és most kislányt várunk, Lilien lesz a neve.

eddig 9 kg-ot híztam, de már vízesedek, úgyhogy lesz ez még több is.

A szülésre semennyire nem készülök, a fiammal kínkeserves volt, remélem, most könnyebb lesz, de egyelőre bele se merek gondolni.

most kezdtem el mosni a rucikat, takarót, stb., elég lassan megy, mert 15 percnél többet nem nagyon tudok vasalni+ ott a kisfiam, így nem sok időm van.

babaszoba kész, ill. a fiammal lesz egy szobában, a fiam egyébként a hálóban alszik velünk, úgyhogy nem fogják zavarni egymást, valszínüleg én költözök a kicsihez.

még van tennivalóm bőven, de érzem, hogy egyre nehezebb, minden 2x annyi ideig tart.

venni már csak apróságokat kell, a kórházi cuccomba néhány dolog, 1-2 apróság a pindurkámnak.

már nagyon vissza felé számolunk!:)

2011. nov. 1. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
45%

26 Hetes leszek pénteken, kislány lesz Réka-Vivien. +7kg van rajtam, hátfájás és gyakori pisilés ami nehezíti mindennapjaim. 25+0 voltunk 4D-n amit most megosztok veletek :)

[link]

2011. nov. 1. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Sziasztok!örülök,hogy ilyen sokan írtatok!Gratulálok mindenkinek!Mi se sem tudjuk még a nemét.Eddig még szinte semmit nem vettem hozzátok képest kicsit szégyellem is magam!12 kilónál járok eddig, de állítólag nem látszik!óriásiak lettek a melleim eddi B kosarat hordtam mostanra a D nél járok a derekam úgy fáj a nap végére, hogy még feküdni se jò, folyton pisilnem kell, napi 3-4 keményedésem van,de nem görcsölök.De mindent össze vetve meg vagyok, alig várom már, hogy itt legyen velük.

nem igazán tudom miket vigyek a babának a korházba!??A szüléstöl nagyon félek remélem minden simán fog menni!Nektek is ezt kívánom!ja, Amira vagy Olivér lesz a kis szerelmünk gyümölcse!

2011. nov. 1. 22:26

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!