Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 30 hetes terhes vagyok....

30 hetes terhes vagyok. Nagyon sokszor arra ébredek éjjel, hogy begörcsöl a vádlim, van, hogy egyszerre mindkettő. Tudtok ellene valmait?

Figyelt kérdés
Ti voltatok így?
2011. szept. 19. 16:54
 1/10 anonim válasza:
B vitamin hiányod van! Szedjél B vitamint,és el fog múlni a görcsölés!
2011. szept. 19. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

magneB6

és vádli torna napközben

2011. szept. 19. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Magnéziumhiány!Ha nem szedtél B6-ot szedjál be reggelente egyet, vagy reggel este egyet-egyet.De csak a 34-36.hétig, mivel izomzat ernyesztő hatása van, és utána gátolja a szülés beindulását!

Ha nem akarsz vitamint szedni, akkor nassolj egy kis kesudiót, mogyorót, szotyit, mert azokban sok Mg van.

egy kis olvasnivaló:)

[link]

Boldog babavárást:)

2011. szept. 19. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Szedem a magneB6-ot. Napi 2-öt kell szednem már 3 hónapja és mégis van a görcs.
2011. szept. 19. 17:45
 5/10 sumergo ***** válasza:

Napi 2 magneB6, az kb. 100 mg magnézium, nagyon kevés, én ezért váltottam Béres MgB6-ra, abban 250 mg van, és a dokim mondta, ha nem elég a napi 1, akkor 2-őt egyek belőle, de a napi 1-től sem görcsöl már a vádlim. Amúgy esetleg lehet még kálcium hiányod is. Ki kellene tapasztalnod, melyik a kevés.


33 hkm

2011. szept. 19. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 Atroposz ***** válasza:
Egyetértek a fentiekkel nekem az egész lábam beszokott görcsölni éjszaka.
2011. szept. 19. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Én a napi 3X1-2 500mg magnézium mellett is sokszor ébredek lábgörcsre.. Ez van.
2011. szept. 19. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 sumergo ***** válasza:

Kedves utolsó! Akkor kicsit több tejterméket kellene fogyasztanod, vagy kálciumot (pl: Calcium Sandoz) pótolni, mert ennyi mg-al tuti nem lehet hiányod!


33+1 hkm

2011. szept. 20. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Nálam is ez van, de a vádligrcs még hagyján...van, amikor arra kelek, hogy a lábam ujjától a térdhajlatomig, mintha szét akarnának szakadni az ereim! Na, az kemény! Akkor szoktam meginni egy kálcium pezsgőtablettát, aztán elmúlik. Érdekes, hogy csak éjszak v. hajnalban jön elő. Napközben semmi jele. 39/1 km
2011. szept. 20. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Én Magnesii Citrici-t szedek, abban 500 mg magnézium van. Próbáld ki, hátha segít.

Az én adagomat nem ajánlom, mert az egy kicsit sok: 3x2 naponta.

2011. szept. 20. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!