Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Hétfőn voltam dokinál, akkor...

Hétfőn voltam dokinál, akkor derült ki, hogy 7 hetes terhes vagyok. Azóta ráz a hideg, görcsöl a hasam, bágyadt és nagyon fáradt vagyok. A vérnyomásom ingadozik, és délutánonként hányingerem van. Egyszerűen csak peches terhesség?

Figyelt kérdés
2009. ápr. 24. 18:21
 1/9 anonim ***** válasza:
75%

Szia!


A hidegrázás nem tudom mitől van; a hasad görcsölése nem túl jó. (nem ijesztgetésképpen , de a feszülés meg a görcsölés közt van különbség. Az utóbbi terhességi tünet) A bágyadtság "természetes" tünet , próbálj meg minél többet pihizni.A vérnyomásod ingadozása úgyszintén nem túl jó (pihenés ajánlott és a dokid véleménye); a délutáni hányinger meg szintén terhességi tünet , bár van akinél reggeltől estig tart.

2009. ápr. 24. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Szia!

Hétfőn a doki azt mondta, a hasfeszülés normális, addig semmi más bajom nem volt. Azóta jöttek elő ezek a tünetek. Sajnos helyettesítő orvos volt, aki nem mondott semmit azonkívül, hogy: "6 hetes és 5 napos terhes, szívműködés normális". Hétfőn visszamegyek, csak egy kis igazolást szerettem volna kapni, hogy nincs semmi baj,hogy mással is volt hasonló.

Azért köszönöm.

2009. ápr. 24. 18:53
 3/9 anonim ***** válasza:
33%
Szia!A hidegrázás lehet vetélés előjele.Jobban tennéd,ha bemennél az ügyeletre,mivel nem minden vetélés jár vérzéssel is,és ez nagyon komoly dolog.
2009. ápr. 24. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

jajajaj! nagyon megijjesztettél! itt elég ...... az egészségügyi ellátás, hétfőn mindenképp megyek dokihoz, remélem nem lesz semmi baj. nincs mérhető lázam, csak a hideg ráz. vérzés egyáltalán nincs, és ezek a tünetek mindig munkából hazajövet jönnek elő. addig meg pihenek, (nincs is energiám semmit csinálni).

köszönöm a válaszokat!

2009. ápr. 24. 20:34
 5/9 anonim ***** válasza:
87%
Szia! Szerintem egyáltalán nem kell, hogy aggódj. A terhesség 5-7. hetében teljesen normális ha pl. szúr a petefészked a sárgatestérés miatt és a görcsölgetés is amiatt gyakori, mivel ha nem estél volna teherbe, akkor ezidőtájt lenne peteérésed. A szervezet és a hormonháztartás pedig nem áll át egyik napról a másikra. A hidegrázás pedig egyáltalán nem vetélési tünet. Nálam mind az első, mind a mostani terhességemnél a 6-13. hetet végigkísérte a hányinger és a folyamatos hidegrázás, aztán mind a kettő elmúlt szinte egyik napról a másikra. "Csak" a fáradékonyság maradt meg, mint terhességi tünet végig a terhesség alatt. És az első terhességem során makkegészséges kisfiam született, most pedig eddig még minden eredményem jó lett, úgyhogy bízom benne, hogy most is sikerül egy egészséges babának életet adjak.
2009. ápr. 24. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Nyugodj meg, engem is ráz a hideg, legszívesebben télikabátban járnék, pedig a hőm csak 37.1! (10hetes kismama)
2009. ápr. 24. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Szia!ne izgulj,én 7+1napos vagyok,és engem is ráz a hideg egész nap.Van már két gyönyörű gyermekem és velük is ez volt,majd elmúlik,én nem idegeskednék a helyedben.Ja és én is egész nap émelygek,még a vizre sem birok ránézni.
2009. ápr. 25. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm, hogy megnyugtattatok, azért hétfőn megyek dokihoz, de legalább nem áll görcsben a gyomrom!!

Mindenkinek jó egészséget!!!! :)

2009. ápr. 25. 09:48
 9/9 anonim ***** válasza:
100%

Szia! Én most vagyok a 21. hétben. A legelső időkben engem is minden nap rázott a hideg, de hamar rájöttem, hogy a fáradtság miatt. Volt olyan, hogy este héttől reggel f9ig aludtam. Hál istennek tudok itthonról is dolgozni. Ne idegeskedj, ha nem vagy jól, fáj a pocid, aludj, pihenj. Sokat voltam ideges az elején én is. Volt éjjel, hogy szörnyű görcsre ébredtem, halálra rémültem. Eltelt vagy fél óra mire rájöttem, hogy fel vagyok puffadva. Nem ismertem az érzést előtte. Hajnali 2-kor ment a férjem a gyógyszertárba espumisanért. Dokihoz járj rendszeresen, mindig figyelj, hogy ne hajtsd túl magad.


Drukkolok!!

2009. ápr. 25. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!