Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Házassági anyakönyvi kivonatbó...

Házassági anyakönyvi kivonatból milyen régi kell?

Figyelt kérdés
ha tavaly nyáron házasodtam, az miért nem jó? Hol kell kérni újat? fizetni kell érte? Mi értelme ennyire bonyolítani az életünket?
2011. szept. 20. 12:30
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
15%
Házassági anyakönyvi kivonatból csak 1 van. Nincs régi, meg újabb! Mihez kell? Mindig csak az eredetinek a másolatát szokták kérni.
2011. szept. 20. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
2011. szept. 20. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
Kedves első válaszoló, hogy mihez kell nem tudom, gondolom bizonyítanom kell a szülőszobán hogy a férjem nevét kapja. Csak ahogy olvasgattam a kórházi csomag listákat, mindenhol ott van, hogy házassági anyakönyvi kivonat. Csak valahol 30 nap, valahol 300 nap valahol 3 hónapnál nem régebbit kérnek. De lehet az lenne a legegyszerűbb ha felhívnám a hivatalt. Köszönöm szépen a válaszaitokat.
2011. szept. 20. 12:59
 4/13 anonim ***** válasza:

300 napnál nem régebbi házassági anyakönyvi kivonat szükséges, hogy a férjed nevét kapja a baba. Nyilván ha tavaly nyáron házasodtál, akkor ott már a 365 nap is eltelt, tehát ahol a házasságkötés történt vagy bemész, vagy ajánlott levélben megkéred a kivonatot, szüléshez illetékmentesen kiadják.Boldog babavárást!

Egy önkormányzati dolgozó

2011. szept. 20. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
Úgy tudom a rendelkezést miszerint 300 napnál nem régebbi házassági kivonat szükséges két éve eltörölték. Sajnos sok helyen mégis kérik. Érdeklődj a kórháznál ahol szülsz ott megmondják hogy elég-e a másolat.Üdv,30 hetes km
2011. szept. 20. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen a válaszokat
2011. szept. 20. 17:58
 7/13 anonim ***** válasza:
300 napnál nem régebbi kell általában. Ahol házasságot kötöttetek, ott adják ki (2000ft illetékbélyeg és egy nyomtatvány kitöltése szükséges hozzá).
2011. szept. 20. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

Kérdezz rá,mert nekem azt mondta a védönöm,hogy már jo a eredeti házassági anyakönyvi kivonat.Gondolom valami uj rendelet,de biztos ami biztos kérdezz rá.

38+3 hkm...

2011. szept. 20. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
első vagyok: én nem is tudtam, hogy kérnek ilyet! 2x szültem, de egyszer sem kellett a h.a.k. Ez valami új???
2011. szept. 22. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
nem hiszem hogy új dolog lenne... de ha megtudom a pontost választ írok, 2 hét múlva találkozom az orvosommal vele tisztázom akkor hogy az a kórház hogy is kéri
2011. szept. 22. 13:57
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!