Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Hányadik héttol kezdodik az...

Hányadik héttol kezdodik az otodik hónap? 17 hetesen hány honapos is vagyok? Még 4, vagy már az 5. ik?

Figyelt kérdés
2011. szept. 22. 13:53
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
betöltött 4, tehát ötödik
2011. szept. 22. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
koszonom, én is igy gondoltam
2011. szept. 22. 14:00
 3/11 anonim ***** válasza:

Én mindig a betöltött hónapokat mondtam, főleg mikor túlhordtam, mert akkor vicces lett volna, ha azt mondtam volna, hogy a 10. hónapban vagyok. :)

Szerintem 4 hónapos terhes vagy.

2011. szept. 22. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
4hónapos és 1 hetes vagy
2011. szept. 22. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Az ötödik hónapban vagy, a negyediket már betöltötted.

Másképp: most kezdted az ötödik hóapot.

Már benne vagy, épp most zajlik.


Ha az a kérdés hány hónapos terhes vagy akkor azt mondom 4.

Ha az a kérdés hogy hanyadik hónapban vagy, akkor azt mondom 5.

2011. szept. 22. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

már utánna olvastam, és valoban a 17.ik már az 5.ik honap, ezt találtam, de mindegy,már a lényeg hogy kozeledem a szép kerek 20. hétehez:-)az jobban hangzik


Az orvosok nem igazán számolnak hónapokkal, ha mégis, akkor náluk a terhesség nem 9, hanem 10 hónap, hiszen ők holdhónapokkal számolnak. Vagyis náluk 1 hónap csak 28 nap, vagyis pontosan 4 hét. Így a betöltött 4 hét az 1 hónap. Eszerint én a 18+1-gyel az 5. hónapban vagyok, hisz 16 hetesen betöltöttem a 4 hónapot.

2011. szept. 22. 14:08
 7/11 anonim ***** válasza:

Én is azt mondanám, hogy 4 hónapos múltam! Most azért,mert máshogy mondom, még nem leszek közelebb semmihez!

De a 10. hónap tényleg vicces lenne.

Nem bántás, de az egyik barátnőm is siettetni akarta a dolgokat és ő is így mondta,ahogy te. Aztán többször rákérdeztek,hogy az hanyadik hét is. És nyilván mivel laikus kérdezik, úgy számolták,hogy az még csak 4 hónap. Kicsit hülyén jött ki a szitu.

Én a koromnál sem mondom azt,ha egy hete volt a szülinapom,hogy 29 vagyok. 28 vagyok és kész!:)

2011. szept. 22. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
én a kerek 20 ast várom,és már orulok hogy eddig eljutottam, majd az fog szépen hangozni:-)a honapkra csak kiváncsiságbol kerdeztem
2011. szept. 22. 15:14
 9/11 A kérdező kommentje:
de vannak akik megkérdik hogy hány honapos vagyok, de honapokre kerdezni csak a gyerekek meg az idosek szokták, akiknek meg tok mindegy hogy 4 et vagy 5 ot mondok, azok nem tudják hogy hetekben szokás számolni, ugysem ertnek hozzá, nyilván 8 et vagy 9et nem fogok mondani de a pocakom meretebol meg ha 6 honapot is mondanék, abban sem ketelkednének, szoval ennyi
2011. szept. 22. 15:40
 10/11 sumergo ***** válasza:
Én az utolsó mensitől számolom a kerek hónapokat, és nem a hetekből, így egyszerűbb, csak hetet kell elcsalni. :-)
2011. szept. 22. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!