Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 3-as érettségű méhlepénnyel...

3-as érettségű méhlepénnyel ki meddig húzta?

Figyelt kérdés
Tegnap voltam dokinál, 3-as érettségű a méhlepényem, de még csak 2000-es a méhnyak, ennek ellenére adtak be tüdőérlelő szurit, ha elöbb jönne a baba, ne legyen semmi gond a tüdejével! Ez azt jelenti, hogy nemsokára beindulhat a szülés? Egyáltalán van a 3-nál nagyobb érettségű lepény is? Előre is köszi a válaszokat! 36 hetes km
2011. szept. 23. 12:09
 1/2 anonim ***** válasza:
100%
Nincs nagyobb érettség a 3-asnál. Nekem a 38 hetes UH-on volt már harmad fokban érett a lepényem, de nem mondtak rá semmit. Aztán 40+3 hétre császár (előtte néztek áramlást, az jó volt még), mert az NST-k egyre rosszabbak lettek, elindították a szülést, de semmit nem tágultam. Szóval nálam nem indult be semmi, nem tudom, meddig húzta volna még a fiam. Amikor megműtöttek, akkor mondták, hogy teljesen meszes a lepény, tehát már sokáig nem maradtunk volna egyben.
2011. szept. 23. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%

27 hetes voltam, mikor 3-as fokban érett volt a méhlepényem. A doki azt mondta, mindenre fel kell készülni, ágynyugalmat írt elő. Teljesen bele voltam betegedve, otthon feküdtem szinte mozdulatlaul, és vártam. Aztán 3 hét után úgy voltam vele, hogy én ezt nem bírom, és a babának sem hiszem, hogy jót tesz az, hogy én szorongva, idegesen számolom a perceket. Utána normális életvitelt éltem, mint előtte, annyi különbséggel, hogy szinte semmilyen fizikai munkát nem végeztem (max porszívóztam, ilyesmi), nem emeltem, nem lépcsőztem. É egy magánrendelésre jártam terhesgondozásra, és minden második nap mentem ctg-re, meg hetente gyszer flow-metriára, a 27 héttől kezdve.

A 42!! héten szültem meg a babám természetes úton, 4 kg volt, és 57 cm, egy gyönyörű, makkegészséges kislány.

Szülés után megmutatták a méhlepényt, egy-két cm átmérőjű mészdarabok voltak benne, az orvos sem látott még ilyet. Azt mondta, hogy ez kb 6-os fokú érettségnek felelne meg (ha lenne ilyen) nagyon durva volt.

Nem tudom, hogy szerencsém volt, vagy túlságosan eldramatizálják, de nálunk semmi gondot nem okozott hála Istennek.

Hasonló jókat kívánok Neked is, de ne aggódj, Te már nagyon a finisben vagy, már nem lehet semmi baj.

2011. szept. 23. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!