Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Ki járt hasonlóan? Munkanélkül...

Ki járt hasonlóan? Munkanélküli kismama vagyok! Mit hogy csináljak?

Figyelt kérdés
Megszűnt a munkahelyem, így be vagyok jelentkezve munkaügyi központba. Közben terhes lettem, így nem vettek fel egy helyre dolgozni, a munkanélkülim ebben a hónapban lejár és a tb-m is a következő hónapban. Honnan lesz így valamiféle jövedelmem? Hogyan lesz így tb-m? A baba születése után én csak a GYES-t (28500 Ft) fogom kapni?
2011. szept. 25. 19:43
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:

ma 08:45:


Nem kaphat a kérdező TGYÁS-t, se GYED-et, mert mindkettő feltétele, hogy a biztosítotti viszonya a szülést megelőző 42 napig fennálljon.

Neki most jár le a munkanélküli, tehát a szülés időpontjában nem lesz biztosított, hiába van meg a 365 nap.

2011. szept. 26. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:

Kedves 09:06-kor válaszoló,igazad van...


Közben elolvastam újra amit a tb tanácsadó írt válaszban,hogy a szülés napjáig vagy legalább a tgyás igénylésének időpontjáig legyek biztosított..


kedves kérdező..

ezek szerint akkor csak a gyesre vagy jogosult..

2011. szept. 26. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:

Kedves tegnap 09.06, kis helyesbítés:


"Nem kaphat a kérdező TGYÁS-t, se GYED-et, mert mindkettő feltétele, hogy a biztosítotti viszonya a szülést megelőző 42 napig fennálljon. "


A TGYÁS-nak valóban ez a feltétele, de a GYED-nek nem! A GYED szigorúbb, IGÉNYLÉSKOR IS kell élő biztosítotti jogviszony.

Ha 42 nappal szülés előtt megszűnik, akkor tgyás ugyan jár, de gyed már nem.

2011. szept. 27. 06:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2011. szept. 27. 13:23
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!