Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Kismamák! Hányás után mennyi...

Kismamák! Hányás után mennyi idővel és mit szoktatok enni/inni?

Figyelt kérdés
2011. szept. 27. 09:29
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Velem előfordult, hogy kb negyed óra múlva, és ugyanabból szedtem még, mert amúgy egész nap arra vágytam, és másodszor már a kicsike sem küldte vissza :). Töltött paprika volt egyébként, ami az egyik kedvencem.

Persze érdemes valami könnyebbel próbálkozni, gyümölcs, tejtermék, vajas kenyér, müzli, nálam ezek jobb eséllyel maradtak lenn. Arra is érdemes figyelni, hogy ha pár óránként néhány falatka lemegy, enyhébb az émelygés, mert okozhatja az üres gyomor is - ezt írják sok helyen, meg tapasztaltam én is. Szóval én nem várnék túl sokat a következő kajával, amint lenyugodott a gyomrom (kb egy fogmosásnyi idő volt), mindig megpróbáltam kibélelni :).

Boldog babavárást, remélhetőleg hamar túl leszel ezen az időszakon!

2011. szept. 27. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Én egyből hányás után eszek egy falatot, általában kenyérből. Aztán nekem is volt már úgy, hogy folytattam amit ettem, mert azt kívántam :)
2011. szept. 27. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Köszi, egy kétszersült már lecsúszott. most főzöm a teát.


Harmadik gyerek, de most dobtam ki először a taccsot... Eddig "csak hányingerem" volt mindig.

2011. szept. 27. 09:58
 4/7 anonim ***** válasza:
nekem a nagyon erős hányingerre mindig bevált a hámozott alma - ez olyankor volt hatásos, amikor tényleg, még a kaja gondolatától is hánytam,de szerettem volna,hogy elmúljon. csak pár falat elég volt és rendbe tett
2011. okt. 4. 07:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Én nagyon hányós voltam az elején,2. baba.

Nekem az bevált,hogy amikor felkeltem,éppen csak felültem és a férjem már bekészítette mellém a vajas,szalámis zsemlét,azt azonnal,de lassan megeszegettem,aztán már egész nap tudtam rendesen enni és nem hánytam,csak enyhén émelyegtem.

2011. okt. 4. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
én is eddig émelygős voltam, mint hányós. azt vettem észre, hogy akkor lett iszonyú hányingerem, mikor kiürült a gyomrom. egyszer már ott tartottam, hogy a WC felett görnyedtem, tutira vettem volna, hogy 10 mp és hányok, de összeszedtem magam és kirohantam a konyhába egy kenyérvégért. ez mentett meg, azonnal elmúlt. szóval ne hagyd, hogy teljesen üres legyen a gyomrod.
2011. okt. 4. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek!

Próbálkozom. Egyelőre non-stop a hányinger, talán csak akkor nincs, amikor éppen eszem.

Van, hogy elaludni sem tudok, mert fáj a gyomrom, pedig most már emelt párnával alszom, ami valamivel jobb, csak ez meg a hátamnak nem annyira kedvező... :o(


És: a hűtőt nem tudom kinyitni, csak ha a számon lélegzem, de így is rosszul leszek az esetek 50%-ban.


Főzni egyáltalán nem tudok. Anyósom két naponta beadja a főtt kaját, nem is tudom mit csinálnék, ha nem lenne, mert a kisebbik lányom otthon eszik még...


Hát küzdünk, és majd az idő megoldja, eddig is így volt, csak sajna még a 12 hét is messze, hát még a 16 (második babánál addig kellett várnom...)

2011. okt. 6. 15:23

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!