Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mi okoztuk, hogy nem bánnak...

Mi okoztuk, hogy nem bánnak velünk kiemelten, azzal, hogy azt hajtogatjuk: kismama vagyok NEM beteg?

Figyelt kérdés

Azért kérdezem, mert azt tapasztalom,hogy már nem figyelnek oda utcán,buszon, közintézményekben a kismamákra.


Én őszintén sosem hanyagoltam el magam,és első terhességemnél utolsó napokban is mentem még ide oda gond nélkül, pedig egy "bálna" voltam.


Most a második babánkat várom, nagyon megvisel a terhesség a kezdetektől fogva. Amióta igazán nagy a hasam (ha most felenném a kérdést, hogy tippelnétek-e nekem, hogy hol tartok és linkelnék fotót sokan azt írnák hoyg 30. hét vagy a fölött), azóta különösen.


Minap cukorterheléses vérvételre mentem.

Nyitás előtt már tömeg az előtérben, kb 20-30 ülőhely, a többiek álltak. Az ülők közt is diáktól az idősig férfi nő mindenki, és az állók közt is. Sem nekem sem az időseknek SENKI nem kínálta fel a helyét, pedig pl én majd el ájultam az éhségtől.

Sorszámom volt, már 24. voltam. A "kedves" 25-ös idős néni (csoda ha utálom a nyugdíjasokat???????????) látta hoyg ott éllok már nagy pocakkal, hallotta hogy mondom a mellettem állónak hoyg majd bepisilek, és amúgy is terhesen nagy pocakkall... szóval bement még a 23-as előtt. Teljesen ledöbbentem.


Ez most a legfrissebb példa, de sok van.


Ti tapasztaltok ilyet?


2011. szept. 27. 09:44
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
39%

mindenhol vannak bunkó emberek, ne foglalkozz velük


és ne próbálj visszaélni a helyzeteddel (minek kell mondogatni jól hallhatóan, hogy majd' bepisilsz?)

2011. szept. 27. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
100%

Igazad lehet. Párhuzamot látok azzal a dologgal, hogy hangoztattuk a nagy egyenjogúságot, és már a nőkkel szembei udvariasság is kiveszett szinte teljesen.

Én is hasonlókat tapasztaltam terhesen, mint te

2011. szept. 27. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
37%

ááá ne menjünk ebbe bele, mert nagy vita fog kerekedni.


MINDENKI, akinek valamiféle helyzet előnye van (nyugdíjas, látható sérülései vannak, terhes) elvárja a megkülönböztetést.

2011. szept. 27. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
77%

Nem megkülönböztetést várunk el, hanem egy csepp udvariasságot, a terhesség nem betegség ugyan, de megváltozott állapot, amit nem mindenki visel egyformán. Feltételezem, kedves harmadik, te sosem voltál terhes, vagy ha igen, akkor a problémamentes fajtából, és fogalmad sincs, hogy milyen nehezen viselik egyesek. Nem azért mert kényesek, hanem mert az ő testük másként reagál.

Te pontosan az a fajta lehetsz, aki magasról sz@rik a reszkető lábú 80éves nénire, meg az ájuldozó kismamára, és ücsörögsz vígan...

2011. szept. 27. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
100%
Itt alapvető hiba,( teljesen mindegy, hogy terhes, nyugdíjas, beteg stb,) hogy az emberek udvariatlanok, szemtelenek, figyelmetlenek. Ezen kéne változtatni. Engem a zebrán szembejövő tömeg simán fellök annak ellenére, hogy hatalmas, jól látható terhes pocim van. Itt ugye senkinek nem kellene átadni a helyet vagy maga elé engedni, szimplán egy kis figyelmesség, hogy nem lök fel egy embert, aki mellesleg 37 hetes terhes.
2011. szept. 27. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 A kérdező kommentje:

1. én nem várok el semmit, csak egyszerűen tényleg rosszul voltam és tényleg nagyon nehezemre esik állni sok időn át.


2. nem direkt hangoztattam hangosan hoyg pisilni kell, hanem beszélgettünk egy páran akik egymás mögött álltunk sorba és akkor hangzott el a számból, és biztosan hallotta mert már akkor oda volt furakodva...


Én pl sosem élnék vissza a helyzetemmel, sőt, ha nem vagyok rosszul nem fáj semmim én magam is átadom a helyemet az idősebbeknek.

2011. szept. 27. 10:01
 7/22 anonim ***** válasza:
100%

A terhesség nem betegség, de valóban egy "másállapot". És bizony mi vagyunk nők, akik egy új életet, egy csodát hordunk ki, szenvedünk vele, aggódunk érte stb. Ez véleményem szerint némi tisztelettel azért járhatna embertársaink részéről. Nem kis meló ugyanis ez sem testileg, sem lelkileg.

És igen, sajnos mi nők vagyunk azok is,akik egyfajta félreértelmezett egyenjogúságra hivatkozva minden ilyen tiszteletről lemondunk, sőt kikérjük magunknak. Érdemes elgondolkodni, vajon miért. (Freudot is érdemes erről a témáról olvasni)


Itt nem csak a nő tiszteletéről beszélek, hanem a benne növekvő élet óvásáról is. Azért adom át a helyem a buszon, hogy ő minél nagyobb biztonságban legyen, az anyuka ne ájuljon el, a fékezéskor ne essen el. A vérvételnél hagyom leülni, hogy szintén az ájulást, a rossz fizikai érzést elkerüljem.

Csacsiság ezeket a gesztusokat nem elfogadni a félreértelmezett büszkeségből. Én soha nem kérek helyet magamnak a buszon, de érdekes sokan átadják és ilyenkor megköszönöm és leülök a babám érdekében is.

2011. szept. 27. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
60%

Harmadik vagyok!


A mindennapjaimba belekalkulálom ezeket a tényezőket. Amit meg tudok oldani magam, azért nem várok sem ismerőstől sem vad idegentől segítséget. Ennyi az egész. Ha lassabban, ha körülményesebben is de nem használom ki a kismamaság előnyeit. Hidd el sokan vagyunk még ilyenek, és lehet, hogy rajtunk előbb és szivesebben is segítenek adott esetben.

2011. szept. 27. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
58%
Kedves Kérdező, ne magyarázkodj! Teljesen igazad van! Elég baj az, hogy vannak ilyen kismamák, akik ilyen arrogánsan reagálnak arra, hogy igenis kijár egy kis figyelem a terhes nők számára! Én is találkoztam már rengeteg olyan nyugdíjassal, akik a legjobban sietnek valahová, és a legjobban tolakodnak. A fiatalok pedig egész egyszerűen udvariatlanok. Te igenis különleges helyzetben vagy!
2011. szept. 27. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
100%

Én a 2 éves fiammal voltam orvosnál, nagyon rosszul volt, 8 hónapos terhesen álltam vele 2 órán keresztül, előttem csak anyukák mentek be,gyerek nélkül, valamit intézni az orvoshoz. Na 1 óra múlva mondta egy anyuka, be engedhetnénk a kismamát, de végül is mindenki úgy gondolta, hogy a másiknak kéne, így kivártam a sorom. Megkaptam már, csak nem gondoltam,hogy előre engednek, másnak is dolga van és gyereke.

Na most igen, nem is kértem más bánásmódot, de tényleg jól esett volna, ha valakiben van annyi, kismama ne álljon ott a gyerekkel, nem is csak a hasam miatt, hanem mert tényleg nagyon beteg volt a 2 évesem. És ha más bánásmódot akartam volna, becsengetek oldalról és bemegyek előbb, de kivártam a sorom, egyébként mindig.


De egyébként nem kell terhesnek lenni, hogy ne kapjon figyelmet az ember. Egyébként is taposás van. Már egyébként én sem szoktam figyelemmel lenni vagyis ritkán, mert velem sem foglalkozik senki. És ha egyébként figyelmes is vagyok, a legritkább esetben szalad ki az illető száján a köszönöm szó. Még a legudvariasabbak az autóvezetők (habár a közlekedési morált szidják)ők mindig megköszönik, ha előre engedem őket vagy figyelek és segítem őket.

2011. szept. 27. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!