Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Most vagyok 12 hetes kismama....

Most vagyok 12 hetes kismama. Nekem 1 héttel elötte azaz a 11 hétben vettek genetikai vérvizsgálatot. és most voltam az eredményért, és nem mondta pontosan az orvos, de magas a kockázat a betegségre. Ez mit jelent? Beteg lesz?

Figyelt kérdés
azt mondta,hogy csütörtökön visszakell mennem,hogy megismételje a vérvételt.nem birom ki addig,már most sirogörcsöm van.mit csináljak?ha korábban lett csinálva,igy mutathat az eredmény tévesen rosszat?
2009. jún. 22. 14:25
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
56%

milyen genetikai vérvétel van 11-12 hetesen? nekem 1x sem volt, csak az AFP 16 hetesen

12. héten van a genetikai uh.

2009. jún. 22. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
nemtudom,valami papp teszt,meg hcg mérés vérbe.többit nem tudom.
2009. jún. 22. 14:32
 3/13 anonim ***** válasza:
78%
Ne keseredj el,nem lesz semmi gond.Az a helyzet a kismamákat sokszor paráztatják feleslegesen.Pl.nem idöben végzett vérvétel,sokat számít,és sok kismama jár így,mint te most.98%,hogy minden rendben lesz.Nyugodj meg.20hetes
2009. jún. 22. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
Utolsó vagyok.Ez kombinált tesz volt,ugye?
2009. jún. 22. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
biztos?azért köszönöm,remélem,igazad van.
2009. jún. 22. 14:34
 6/13 anonim ***** válasza:

első vagyok...

nekem a hcg-t már 5 hetesen levették,meg az egész vérképet, mást nem néztek 16. hétig.

szerintem se aggódj, mert biztos, hogy minden rendben van veletek! gondolom uh-ot csinált a doki, és ott minden rendben volt

2009. jún. 22. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
A kombinált teszt eredményét 1:150 vagy ennél kisebb arány esetén tekintik pozitívnak. Ez csak egy kockázat becslés,a mi nem jelenti azt, hogy biztosan gond van. Ha jól tudom száz nagy kockázatú eset közül kb. egy amikor tényleg gond van.
2009. jún. 22. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
57%

Szia!

Próbálj megnyugodni,amit most(12 het)Fognak levenni az lesza pontos!Neked is volt uh meg utána vérvétel?

Nekem a dokim azt mondta, h itt az időpont a legfontosabb!csak betöltött 12 hét után lehet a 13-ig!Várd meg azt az eredményt és reméljük utána teljesen megnyugszol!Amúgy ez csak egy becsült érték, és ha nem tetszik nekik akkor előbb további vizsgálatokra küldenek,ami pontosabb eredményeket ad!Tudom ezt a nyugi dolgot könnyű mondani,nekem is mondhatta bárki,én csak az orvos magyarázata után nyugodtam meg!

Minden jót nektek!16+1 km

2009. jún. 22. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Szia, én ugyanigy jártam mint te. A 12 heti genetikai vérvétel (kombinált teszt) nekem is rossz lett. Vissza kellett volna mennem, de én inkább beszéltem a genetikussal, és a magzatvízvételt választottam.Azóta megjött az eredmény, és minden rendben van. Tudom min mész keresztül, én is sokat sírtam, nagyon nehéz volt. De hidd el, annak hogy valami baj lesz, nagyon kicsi az esélye.Azt tudom, hogy ez a vizsgálat a 11.héttől a 13hétig pontos. Én is abban reménykedtem, hogy talán az időpont nem volt jó, és azért lett rossz az eredmény. Viszont az AFP-m tökéletes lett. Sok nyugit, és boldog babavárást kivánok. 22 hetes kismama.
2009. jún. 22. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Szia!


Nekem is viszonylag magas lett a Down kockázata a kombinál teszten. (Nekem is 11 hetesen vették le, de elvileg a erhességi korhoz korrigálják mindig az eredményt, tehát ha a papírodra 11 hetes kor volt írva, akkor ők annyival számoltak)

Én végig stresszeltem 2 hónapon keresztül, mert bár az UH-n semmi probléma nem mutatkozott (kétszer elmentünk fizetős genetikai szűrésre) de a különböző vérmarkerjeim mindig a kockázatos tartományban voltunk.

Én végül megcsináltattam az amniocentézist, és kiderült semmi baja a kicsinek. Egyszerűen van olyan, hogy az anyának alkatilag eltérőek a vérmarkerei (nekem több mint kétszeres volt a HCG és a normális fele a PaPP).

Ezt nem reklámozzák mostanában, de a dokimnak mindig van épp 1-2 érintett kismamája, akinek kihozzák a pozitív eredményt, e de eddig (másfél éve csinálják a kórházban rutinszerűen a vizsgálatot) még senkinél nem igazolódott be a gyanú, vagyis nem volt beteg egy baba sem!!!!

Saját véleményem, hogy ezek a vizsgálatok semmivel sem pontosabbak, mint a sokat szidott AFP. Csak most még új, és divatos.

2009. jún. 22. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!