Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Hány hetes kor után engedik a...

Hány hetes kor után engedik a halott magzat temetését?

Figyelt kérdés
2011. szept. 27. 12:33
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:

Ismerősöm, a 27.héten szülte meg halott kislányát és eltemethette..

Szörnyű dolog lehet,bele sem merek gondolni, mi lenne ha velem ez megtörténne..Összetörnék teljesen..

30hkm.

2011. szept. 27. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:

második vagyok!

Unokatesóm a 25. héten szülte ikreit. Az egyik halva született, a másik élt 2 napot. Csak azt temethette el, aki élve született.

2011. szept. 27. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
Én az egyiket 18.hetesen a másikat 21.hetesen szültem meg. Mindegyik el lett temetve.
2014. júl. 21. 00:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim válasza:
100%
En angliaban elek, 29 hetesen szultem meg a halott kisfiam. itt teljesen normalis eljaras, hogy a babat atoltoztetik abba a ruhaba amit hoztal neki, egyedul hagynak vele (sot ha akarod haza is viheted akar egy egesz napra!!), fotokat keszitenek rola, lab es kezlenyomatot. A korhaz szervezi a temeteset, ami lehet vallasos vagy nem vallasos. A temetoben kulon sirhelyet kap! Hivatalosan itt minden 24 hetes halott magzatnak jar az allami temetes.
2014. dec. 10. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim válasza:
100%
37. héten született halva a kislányunk. Már a legelején leszögeztem, hogy bárhogy is alakul a szülés, a kicsit a kezmbe akarom fogni. Erre vártam már 9 hónapja. Az eltemetése nem volt kérdés. A református egyház szertartása szerint Édesapám mellé helyeztük 6. unokájának porsátrát. Én azt mondom mindenkinek ragaszkodjon hozzá, hogy megnézze és eltemesse. Nekünk sem volt egy forintunk sem, de Isten mégis kirendelte a szükséges összeget. Így van teljes békességünk. Egy amit bánok, hogy több időt kellett volna kérnem, de akkor ott már arra figyeltünk, hogy velem minden rendben legyen. Ugyanakkor felhíborítónak tartom, hogy míg az adókedvezményt igénybe lehet venni a várandósság 91. napjától, a halva született gyermeket, nem anyakönyvezik, nem tagja a magyar társadalomnak és egy jelöletlen sírba kerül, létezéséről pedig sehol egyetlen feljegyzés sincs. Fontos, hogy tudja minden szülő, hogy Istennél viszont ők is számon vannak tartva. Életük benne van az Ő könyvében és viszontlátás reményében kell töltenünk hátralevő életünket itt a földön. Gondoskodván az élőkről és vállalva még azokat a gyermekeket, akiket Isten nekünk szán.
2016. febr. 25. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:

Én marcius végén szültem meg élettelen kislanyunkat a 39. hétre. Orvosi értelemben nem számít babának, számunkra viszont örökre családtag marad. Tőlünk megkérdezték, hogy szeretnénk-e látni, megfogni? Megnéztük, és gyonyorű kislány lett volna! Természetesen mi szerettük volna intézni a temetést. Sehol nem volt ellenvetés a temetések kapcsolatban. Több temetkezési irodában jártunk, meg temetőben is. Koporsós temetése lesz. Hivatalosan tényleg nincs nyilvántartva, csak anyuka halott magzataként. Nevet sem kap sehol.

Reméljük kapunk másik kisbabát a Jóistentől!

2017. ápr. 7. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!