Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Érezhetem a baba mozgását?...

Érezhetem a baba mozgását? Számít az, hogy hol tapad?

Figyelt kérdés

Betöltött 13. héten érezhetem a baba mozgását? Leginkább este, oldalamon fekve érzek valami furcsa simogatásszerűt belül. Eddig 12 hetesnek számolták, de a doki az UH-on 13 hetest mondott és azt hogy már teljesen fent van. Az első leletemen az áll, hogy portio hátul, ha jól tudom, az azt jelenti, hogy a méhszáj hátra nyílik. Ettől érezhetem hamarabb, esetleg később? Az Uh- on eléggé mozgékony babának látták.

Köszi a válaszokat előre is!


2011. szept. 29. 08:57
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Első babánál még nem! Ilyen korán még a 2.-nál is necces!
2011. szept. 29. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
harmadik babánkat várjuk, mikor említettem a dokinak hogy érzem a pici mozgását (13. héten) sejtelmesen mosolygott :), a kismama könyvbe pedig tett egy kérdőjelet a "magzatmozgás" rovatba ;)
2011. szept. 29. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

Első babánál 99%, hogy nem érezheted.

De hát tudod hogy vagyok ezzel,"soha ne mondd hoyg soha".


Ha azt mondta a doki hoyg teljesen fent van akkor azt jelenti hoyg a méhfenéken tapad. Ez se nem jó se nem rosz, nincs jelentőssége.


A méhszáj viszont ugye lent van, de ez a portio szó nem tudom mit jelent.


Olyan nincs hoyg a méhszáj hátra nyílik!

Inkább talán a lepényre utalhat de ezt a szót nem ismerem.

2011. szept. 29. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
37%
Én az első babát 14 hetesen,a másodikat 8 (!) hetesen éreztem először.Annyira hülyeség,hogy :"nem érezheted ekkor és akkor,meg azt nem lehet még olyankor" mindenki érzi,szerintem első terhes mama is be tudja azonosítani az érzést.Nehogy már más tudja jobban,mint maga az Anyuka!
2011. szept. 29. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
49%
8 hetesen a méh a totál a szeméremdomb mögött van. 14 hetesen picivel fölötte. Első gyereknél kizárt,hogy érezze bárki is. Max. annak könyveli el anyuka!
2011. szept. 29. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

11:35

A doki az ultrahangon azt mondta, hogy már teljesen fent van. Nem vagyok még 14 hetes sőt, ami azt illeti eddig 12 hetesnek számoltak. Szóval szerintem mindenkinél máshogy működik a dolog.


Azt mondjuk gondoltam, hogy hamar meg fogom érezni, mert éreztem az ovukat is és a beágyazódást is. Szóval lehet korai, de nem egyszer éreztem már ezt a furcsa érzést. Viszont azelőtt biztos vagyok benne, hogy nem éreztem hasonlót sem.

2011. szept. 29. 11:57
 7/12 anonim ***** válasza:

Én pillangószerű rebegést a 9. héten éreztem életemben először, tehát korábban soha nem tapasztaltam semmi hasonlót, csak a terhességem kapcsán. Azóta rendesen megrúgott már párszor. Miért ne érezhetnéd?

18 h km

2011. szept. 29. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Első babámnál a 12-13. héten éreztem.

A másodiknál meg mintha már a 9-ikben is éreztem volna..,de jobban csak a 13. héttől..

Szerintem simán érezhetted te is! :)

Na hallgass senkire aki azt mondja,hogy nem érezhetted,hisz te tudod,hogy azt már érezted-e vagy sem..! :)

2011. szept. 29. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Teljesen fent van???? Fizikálisan lehetetlen! Valamit félreértettél!

Nekem nincs még teljesen fent 28 hetesen!:)


[link]


Tényleg nem vitatkozni akarok, csak már a végén tényleg az lesz,hogy 7-8 hetesen érzik a babát!

2011. szept. 29. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Nem úgy értette a doki és én sem, hanem, hogy a szeméremcsont fölött van.
2011. szept. 29. 14:01
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!