Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Holnap leszek 20 hetes kismama...

Holnap leszek 20 hetes kismama, eddig még nem éreztem, hogy mozogna a babám, kivéve ha rátettem a kezem a hasamra, akkor éreztem ilyen apró kis buborékok mozgását, mikor érezhetem majd úgy igazán mocorogni? (Első baba)

Figyelt kérdés
Régebben, még nagyon az elején 9-10 hetesen éreztem ilyen fura "rángás" szerű érzést a hasamnál és az nagyon csikolt mindig elmosolyodtam a buszon, de az még nagyon korai volt szerintem! De azóta csak akkor érzem a mozgását ha a kezemmel keresgélem, hogy merre van! :)
2011. ápr. 4. 13:02
 1/4 anonim ***** válasza:
Nekem is az elején volt ilyen, szóval érezhetted. a buborékos érzés teljesen jó szerintem. Én most már látom ahogy megy a pocimban, meg erősen is rugdal, de ez mind egyén függő. A tesóméknál pl csak a 30 héttől voltak erős rúgásai a babának.. Ugyhogy parázni nem kell, amikor ő akar, akkor majd jól megrúg:) A barátnőm szerint, még meg is unjuk a sok rugdosást a végére:) Szóval szerintem ha buborékokat érzel, várj türelemmel, és hamarosan jön a többi is:)
2011. ápr. 4. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Ne igedeskedj, lehet, hogy nagyon nyugis a babád, és tényleg nem is fog hatalmasakat rúgni. Nem számít amugy, hogy első baba vagy nem. Én első babámat várom, és legelőször a 13.héten éreztem valamit, aztán a 15 hét óta folyamatosan mocorog. Szinte meg sem áll, úgyhogy nagyon aktív. Már most akkorákat rúg, hogy simán több réteg ruhán keresztül is látható. Nagyon sok minden befolyásolj a magzatmozgás erősségét, ugyanúgy, mint a poci méretet!!!!:):)

Kellemes babvárást!

22hkm

2011. ápr. 4. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Én elég vékony lány vagyok (44 kilóról indultam, most 20 hetesen is csak 49 kiló vagyok pedig rengeteget eszem) és a pocakom sem túl nagy, "átlagos" méretű. Azt gondoltam, hogy mivel igencsak vékony a hasfalam már hamar érezni fogom. Néha ha sokáig figyelem a pocakomon látható egy pici mozgás de nem feltűnő. Bár..amikor 17 hetesen voltam az orvosomnál, ultrahangon végig mocorgott, nagyon kis akítv volt és azt sem éreztem.
2011. ápr. 4. 14:14
 4/4 anonim ***** válasza:
:) Utolsó vagyok. Én 43 kg-ról indultam, most tartok 52kg-nál....Remélem marad is valami rajtam szülés után. :):):) Nekem ultrahangon nem olyan aktív, akkor inkább figyel, de amint vége beindul. :):):)
2011. ápr. 5. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!