Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Ha egyszer negatív lett a...

Ha egyszer negatív lett a toxoplasma vizsgálat, akkor érdemes még egyszer megcsináltatni?

Figyelt kérdés

Kb 10 hetesen csinálták, akkor negatív lett, de van egy cicám ezért érdekelne, hogy ajánlott-e újra megcsináltatni. Azóta az almot nem én cserélem és próbálok vigyázni.

22 hetes kismama


2008. márc. 13. 11:58
 1/5 anonim ***** válasza:

nem sok értelme van. A toxo főleg a terhesség legelején veszélyes, azon meg már túl vagy. Nekem 16 hetesen vették le, negatív lett, de a védőnő is azt mondta, hogy fölösleges. Főleg, ha a cicád kijár, akkor ő is bármikor lekaphatja , a teljesen friss fertőzést meg ki sem mutatja a vizsgálat.

Ne félj, nem lesz baj, nálam sem lett.-)

2008. márc. 13. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Köszi a választ! A cicám egyébként csak "szobacica".
2008. márc. 13. 12:05
 3/5 anonim ***** válasza:

nekem "hivatalból" meg fogják még min. 1x nézni - ezt mondta a terhesgondozós védőnő, uis. nekem is negatív lett, vagyis fogékony vagyok még rá, és hát amióta az eszemet tudom, van több cicánk és kutyánk, bár mi magánházban lakunk, de így is nagyon tisztán vannak tartva, vszínű ezért nem kaptam el sosem. De nálunk(Szeged) kősőbb megismétlik még a vizsgálatot.

22 hetes kismammi

2008. márc. 13. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Terhesség alatt nálunk 2 havonta kell ismételni a toxoplazmát, ha negatív az eredmény.
2008. márc. 13. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Szia!

Nálunk sem kérdezés alapján megy a dolog, hanem időnként megismétlik. De ezt úgy is összekötik egy másik vérvizsgálattal, így nem szúrkálnak feleslegesen.

Üdv

2008. márc. 13. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!