Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Az integrált tesztem negatív...

Az integrált tesztem negatív lett. Viszont az ebben szereplő Afo 0.61Mom. Ez alapján el fognak küldeni magzatvízvételre? Jövő 7en megyek genetikai uh-ra a baross utcába. Hogy zajlik ott egy ilyen vizsgálat?

Figyelt kérdés
2008. szept. 7. 16:17
 1/6 anonim ***** válasza:

Nekem is negatív lett a kombinált tesztem, és a szekvenciaszűrésem is, sőt az AFP-m is jó.De az egyik értékem rajta 0,33 Mom, ezért a genetikus azt javasolta, hogy csináltassam meg a magzatvízmintavételt.Mivel 38 vagyok belementem.Szerdán estem át rajta, és egyáltalán nem volt vészes,én a klinikán aludtam, és másnap reggel mentem haza.2 nap pihi, és utána azért még 2 hétig ne nagyon emelgess.Viszont, ha te fiatal vagy nem biztos, hogy meg kell csináltatnod, és lehet, hogy a genetikus se mondja.

Hideg élelmet vigyél, mert 1-2 órát várnod kell majd.Ha most mész először, akkor csak beszél veled a doki, és előjegyezz ha kell.

Ne izgulj előre!Szoritok!

2008. szept. 7. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Én még csak 25 éves vagyok..nem nagyon értem h miért kell órákat várni ha van időpontom.Egyébként az uh-ot is ott csináltattad?rendesek voltak?
2008. szept. 7. 18:01
 3/6 anonim ***** válasza:

A 18.heti genetikai uh-t a Margit kórházban csináltattam ahova terhesgondozásra járok, és vittem az AFP eredményét is.Ezekkel kell majd menni a genetikushoz. Hiába kaptál időpontot,mivel rengetegen vannak csúszni fogsz.Állitólag csak 2 helyen van genetikai tanácsadás Pesten,és ezért a sok ember.Egyébbként a genetikus majd átnézi a leleteidet,és kikérdez;de szerintem ha 25 éves vagy, akkor nem fogják megcsinálni a magzatvízvizsgálatot,főleg, hogy az integrált teszt is ok.35 év felett viszont mindenkinek ajánlják.

Remélem segítettem, ha bármi kérdésed van írj bátran.

2008. szept. 7. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Nekem kicsit nehezebb a dolgom.A 12.heti szűrésen a tarkóredő 2.6mm volt (bár előtte 2.3-at aztán 2.5-t mértek végül a papíromra 2.6 került) Teljesen kiakadtam de a dokim azt mondta ezzel nincs semmi gond.Aztán jött egy újabb sokk:afp 0.61.Ezért gondoltam azt h ezek az eredmények alapján elküldenek amniora.(amit tuti h +csináltatnék,h legalább +nyugodjak)

De igazából az rémít meg amit a baross utcai genetikai vizsgálatról hallok:futószalag,bunkók a doki,alig írnak v.mit a leletre,nem válaszolnak a kérdéseidre stb..attól félek h nem lesznek elég alaposak és elnéznek v.mit!

2008. szept. 7. 21:26
 5/6 anonim ***** válasza:

Hidd el, annyira nem rémes.Tény és való, hogy ott érzed igazán, hogy porszem vagy a gépezetben.Szerintem a genetikai uh-t ne ott csináltasd meg;hanem egy olyan helyen ahol alaposabbak (bár lehet, hogy ott is azok, én nem oda mentem,mert nem oda tartozom).

Viszont a magzatvízmintavételtől nem kell félni.Nekem felajánlották, hogy feküdjek be egy éjszakára,ez megnyugtató volt.Szerintem te is használd ki ezt a lehetőséget.

Nem akarlak rábeszélni az amniora,de mindenesetre én nem birnám ki a következő 20 hetet, ha nem csináltattam volna meg.Egyébként a 18 heti genetikán is megnyugtatnak majd, és kérd ki az uh-t végző orvos, a te orvosod, és a genetikus véleményét is.Ne izgulj,vigyél egy könyvet és csak lazán.

2008. szept. 8. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Szia!

Ha olvasod még.

Mi lett végülis? Ugye egészséges lett a baba?


Köszönöm,ha tudsz válaszolni!

2009. jún. 8. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!