Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 28 hetesek, hogy álltok az...

28 hetesek, hogy álltok az előkészületekkel? Mi az, ami már kész és mi az, ami még hiányzik?

Figyelt kérdés

2. babám. Minden ruhája megvan (vettem újakat is, meg ami maradt a fiamtól), már a 2-3 törölközőjéből is megvettem 1-et. Már ki is mostam őket, most száradnak az udvaron, de vasalni csak később fogom, mert a szekrényük még nincs elkészítve. Lányom lesz, az én babakori fülbevalómat fogom neki adni, el van törve, már elvittem az ékszereshez megtisztíttatni és megjavíttatni, holnap az is kész lesz. A fagyasztóba már több adag félkész ennivalót eltettem szülés utánra (rántott húsnak való kiklopfolva, befűszerezve, szilvásgombóc, töltött paprika, fagyasztott leveszöldség előkészítve, csülöklé és hús levesnek lefagyasztva), de még fogok eltenni (krumplisnudli, derelye, töltött káposzta, fasírthús begyúrva), hogy az első napokban ne a főzéssel legyek elfoglalva (a fiammal két hetesen jöttünk haza, most pedig karácsonyra pár naposan jövünk haza).

Talán kicsit elsietem a dolgot, de hatalmas a hasam, fáj a derekam, muszáj időben elkezdjem a készülődést, mert később nem fogom bírni. A szekrényeket át kell rendezni, kiságyat kell venni. Ráadásul építkezünk, javítunk, azzal leszek elfoglalva és a téli nagytakarítás is hátra van. Nem szeretném, ha időnap előtt érkezne a lányunk (fiam 38 hétre született, a lányom aktívabb már most és különben is a lányok mindíg jobban sietnek, mint a fiúk), így a végefelé töb időt kell fordítsak pihenésre is.


Jó volt összegezni fejben a dolgokat:) Ti hogy álltok?


2011. szept. 30. 13:37
1 2 3 4
 1/35 anonim ***** válasza:
100%

Hát most hogy elolvastalak Téged, egy lusta dögnek érzem magam! :)

Még se babaholmik, se kaja, semmi féle felkészülés!

Csak az "ejj, ráérünk arra még" megy :)

Ráadásul én november előtt nem is terveztem semmit!

Lehet, hogy majd megbánom, de én mindent az utolsó pillanatra hagyó embertípusba tartozom (sajnos)!

2011. szept. 30. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/35 anonim ***** válasza:
100%

Hihi tényleg egyszerre gondoltunk a kérdésre ( Decemberre kiírt kismamik kérdés feltevője vagyok :D )

Nektek van pocakos fotótok? ÉÉn néha olyan nagynak érzem a pocakom, a lábaim...egy helyben 5 percnél tovább nem bírok állni :S Mintha kétszer akkora súlyt kéne elbírnia a lábamnak mint amennyi valójában vagyok, 8kg + -nál tartok :/ [link] 28 hkm

2011. szept. 30. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/35 Niktoon ***** válasza:
100%
Hali! Én is 28 hetes vagyok, már a kórházi csomag nagyjából összekészítve, megvettem a babaágyneműt, a kiságyat csak novemberben fogjuk beállítani. És ennyi :) Második baba, szóval ruhácskák már vannak, összepakoltam a pici ruhákat,de mosni még nem mostam őket. Vennem kell még új textíl pelusokat is, meg pár apróságot. Nekem is jó nagy pocakom van,de eddig még csak 3 kg-ot híztam. Én november közepére tervezem a mosást, vasalást meg a holmik helyre pakolását.
2011. szept. 30. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/35 A kérdező kommentje:

kedves első, nem vagy lusta dög. Csak én tanultam az előző terhességemből. A pénz nagy úr, amikor megkapjuk, akkor tudunk építkezni. A fiam születése előtt 2010 januárban olyan későn jött, hogy egy hetet kénytelen voltam anyáméknál lenni a kórházból hazajövet, mert az újonnan rakott cserépkályha még sehol sem volt és 7 fok volt a lakásban. Nem a férjem hibája, ekkor volt pénz rá, csak most szeretném úgy csinálni, hogy legalább azt, amit hamarabb el tudok intézni, azt ne hagyjam az utolsó pillanatra.


Kedves második, nincs pocakfotóm, de lehet, hogy majd csinálok. Ekkora az én hasam is, csak pár kilóval nehezebb vagyok. Én is 8 kg-ot híztam eddig.

2011. szept. 30. 14:10
 5/35 anonim ***** válasza:

Szia!


Én 27+3 napos vagyok, 3. babámat várom, aki a 3. lányunk lesz :) Így ruhára és igazából semmire nincs gondunk, de azért már vettem neki is pár db új, saját ruhát múlt héten. Egyébként meg még nem nagyon foglalkozom a babaholmikkal, majd november második felében inkább. Akkor nézem át, mosom vasalom, mert azt szeretném, hogy frissen mosott-vasalt legyen, mikor ráadom a babára, nem szeretném, hogy a szekrényben álljon. Venni semmit nem kell neki, mert van minden. Babakocsi, hordozó...ilyesmik.


Viszont a kisebbik lányom(decemberben lesz 2) már kapott pár hete új ágyat, hogy a rácsosát megörökölhesse majd a pici, és a szobákat is kifestettük már. A kicsi velünk lesz egyébként, amíg át nem alussza az éjszakát, utána meg megy a tesókhoz, nekem ez eddig így bevált.-


Hasam nekem se kicsi, ekkora volt hétfőn :)


[link]


A baba is szép nagy már, két hete már 1 kiló volt uh alapján, orvos szerint megint 3,5-4 kg közötti babára számíthatok, ha így növekszik továbbra is.


Nekem első egy-két hétben főz anyósom, párom meg áthozza, így arra nem lesz gondom, de ha nem így lenne, akkor inkább rendelnénk valami kaját :D Nincs nagy mélyhűtőm, ezért nem tározok be előre semmit.


Te hozzám képest nagyon felkészült vagy ám :) Szép babavárást és szülést majd!

2011. szept. 30. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/35 anonim ***** válasza:
100%

Szia,

én januárra vagyok kiírva, de simán lehet belőle december is, igazából a hasam akkora, hogy akár holnap mehetnék szülni...:D

mindenki azt hiszi, hogy vagy hetek vannak hátra vagy ikrek, de NEM.

Nekem is van egy kicsi fiam 3 éves lesz decemberben és szintén kislányt várok.

Pár rucit vásároltam, mert sokan mondták, hogy adnak, ebből eddig semmit nem kaptunk, úgyhogy azt hiszem belehúzok.

amiket Te már megcsináltál, nálam még csak tervben van.

Én is akaraok elrakni félkész kajókat, mert segítségem nem igen lesz.

A mosás-vasalást novembSerben kezdem, 1 hónapot szánok rá, mert iszonyatosan fáj a derekam, vasalni 20 perceket tudok.

Még venni is egy halom dolgot kell, új matrac a kiságyba, textil pelusok, rucik, nekem kórházi cucc, stb., stb.

Viszont most valahogy rohannak a napok, a szeptember csak úgy elsuhant, lehet, hogy nekem is el kéne kezdenem lassan pakolászni?! :D

Egyébként az én fiam is a 38. héten született, ráadásul akkor volt 3600g. A dokim is dec. 30.-tól készül azt mondta, a hivatalos időpontom január 30.

2011. szept. 30. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/35 A kérdező kommentje:

Kedves Niktoon

én is megcsinálhatnám novemberben, de most még süt a nap, imádom a kint száradó ruha illatát, novemberben biztos sokat fog esni, nyirkos idő lesz, napokba telik, mire megszárad, a fiamra így is sokat mosok, és a pici születése előtt minden plédet, takarót, sötételőt, függönyt, kis szőnyeget, lábtörlőt ki akarok mosni, így nagyon foglalt lesz a szárító.

2011. szept. 30. 14:18
 8/35 anonim ***** válasza:
100%

Első vagyok!

Szép nagy a pocitok! Megkérdezhetem, hogy a striákkal hogy álltok, csak mert nekem közel sincs még ekkora pocakom, de mindkét oldalamon már egy-egy csíkba reped a bőr!

Nem azt mondom, hogy nincs hajlamom rá, mert van a fenekemen pár vékony fehér, de ez... ez vastag és vörös!

Szörnyen néz ki nekem!

2011. szept. 30. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/35 anonim ***** válasza:
100%
Kórházi csomaggal, hogy álltok? Nálunk szinte csak annyi híja van az egész történetnek, hogty azzal még sehogy se állok. Még venni kell pizsiket, köntös, bugyit (betétre alkalmasat :D )
2011. szept. 30. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/35 anonim ***** válasza:
100%

Én is 28 hetes. A nagyja már meg van, de azért még egy-két dolgot be kell szerezni. A szobája kész, az a lényeg, a többi már apróság.

Én mondjuk nem raktam el kaját, mert majd rendelünk egy darabig valahonnan.

Én holnaptól vagyok táppénzen, jövőhéten még akarok egy nagy takarítást csinálni az egész házban.

2011. szept. 30. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!