Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Miért feszül úgy a mellem,...

Miért feszül úgy a mellem, tehetek ellene valamit?

Figyelt kérdés
Második babámat várom, a 7. héten járunk. Még szoptatom a kislányomat este és reggel. Néhány napja kellemetlenné vált a szoptatás, ma meg már feszült is a mellem, mintha több tej termelődne. Létezik, hogy tényleg több lett? Lassan már szeretném elválasztani a nagyot. Van ebben tapasztalata valakinek, hogy szoktassam le pont most a szopizásról?
2011. szept. 30. 23:28
 1/5 anonim ***** válasza:
Miért feszül? A magas progeszteron miatt, ami az első trimeszterben jellemző. Több tejed is lehet, igen, én a szoptatás után 4 hónappal estem teherbe, és visszajött elég sok tejem, de mivel nem szoptattam, el is apadt. Nem tudom, voltál-e orvosnál, de megoszlanak a vélemények, a többség azon van, h ha terhes leszel, el kell apasztani gyógyszerrel minél hamarabb. Vetélést okozhat a magas prolaktin, illetve a méhösszehúzódások is, amik szopi alatt keletkeznek. Szerintem, hagyj fel a szoptatással, és keress egy orvost.
2011. okt. 1. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Hű, most jól megijesztettél...Én több embert is ismerek, aki szoptatta végig a nagyobb gyerekét, és nem mondták, hogy baj lenne. De amúgy is szeretnék lassan végetvetni neki, mert kettőt egyszerre nem szeretnék szoptatni. Dokinál voltam, de akkor még nem feszült a mellem, és ezért nem is szóltam róla. Jövő héten megyek újra, akkor beszélni fogok vele erről. Addig is, ha van másnak is tapasztalata erről örülnék, ha megírná!
2011. okt. 3. 14:50
 3/5 anonim ***** válasza:
1. vagyok megint. Tényleg megoszlanak a vélemények, de a méhösszehúzódás, és a magas prolaktin bizonyítottan vetélés kockázatát növelő tényező. Az én baráti körömben 3 kismama is van, akik szopi alatt lettek terhesek, és nekik mindegyiküknek el kellett apasztani a tejet, pedig többféle orvoshoz járnak.
2011. okt. 3. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

16 hónapos fiamat szoptatom, 3 hónapos terhes vagyok. Kb abban az időben, mint Neked, nekem is sokkal érzékenyebbek lettek a cicijeim, feszültek, nem esett jól hason feküdni, fájt a szoptatás, még méhösszehúzódásokat is csinált. Szerintem nem lett több a tej, csak a természetes, koraterhességi feszülés miatt van az az érzésed.

De pár hét alatt elmúlt, a tejem azóta érezhetően csökkent, a cicik is majdnem az eredeti (első terhesség előtti) állapotba "fejlődtek vissza". Most álltunk le az éjszakai cicizésekről, és próbálom a reggelit is elsumákolni, úgyhogy egyelőre marad a délelőtti és az esti elalváshoz. Szerintem előbb-utóbb magától elapad, és a gyerkőc nem fogja értékelni hogy üresen szívja, úgyhogy szerintem magától elhagyja majd. Vagy nem. :)

2011. okt. 4. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Mindenképpen szeretnék lassan végetvetni a szopizásnak, csak hát nem olyan könnyű. A reggelit kislányom nem is mindig kéri, és ha előbb felkelek, mint ő, akkor eszébe sem jut, de az esti elalvást el sem tudom épzelni nélküle...
2011. okt. 4. 14:38

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!