Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Elkeveredtem a jelenlegi...

Elkeveredtem a jelenlegi jogszabályokban! Nekem jár most gyed/gyes ha teherbe esem a 3 év itthon lét alatt? És milyen nagyságrendű összeg, mi szerint számítják?

Figyelt kérdés
Több éves munkaviszonnyal rendelkezem,és az utolsó évben már 125000 bruttóra voltam bejelentve,így most elég jó gyedet kapok.Tervezzük a kistesót,és nem tudom,hogy ha most összejön,hogy babát várjak,akkor milyen nagyságrendű összeggel számolnak engem.most mennyi ideig lehet hivatalosan itthon maradni a gyerekkel?Most is 3 évet?
2010. júl. 5. 01:07
 1/2 anonim ***** válasza:

A jelenlegi szabályok értelmében a gyerek két éves koráig jár neked ellátás. Ha nem szűnt meg a munkaviszonyod, akkor erre a két évre gyed-re leszel jogosult, gyest már nem is fogsz kapni. Ha a tesó megszületik, és te nem mentél vissza dolgozni, akkor nem lesz 180 bérezett napod. Ilyen esetben két lehetőség van, az egyik, hogy azért nem volt bérezett napod, mert nagyobbrészt gyed-en voltál - ekkor a tesó utáni gyed annyi lesz, mint az első gyerek után kapott (ha közben volt általános fizetésemelés a cégednél, akkor lehet több is) hiszen ilyenkor alapja a szerződés szerinti béred.

Ha azért nem volt bérezett napod, mert nagyobbrészt gyes-en voltál, akkor a tesó utáni gyed alapja a minimálbér lesz.

Ha a két gyerkőc között visszamégy dolgozni, akkor azok a napok, amikor jövedelmet kapsz lesznek a következő gyed alapjai. Erre vigyázni kell, mert ha pl. kiiratod magad táppénzre, akkor a béred 70%-a lesz a gyed alapja, hiszen a betegszabadság (táppénz első 15 munkanapja) is jövedelemnek számít, csak az összege kevesebb, mint a fizetésed.

Ha van még valami kérdés, akkor írj.

2010. júl. 5. 05:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm a válaszodat,sokat segítettél nekem. :) Most már könnyebb lesz átgondolni,hogy mikorra tervezzük a kistesót.
2010. júl. 7. 00:51

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!