Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Szerintetek normális ez?...

Szerintetek normális ez? Valakinek vannak hasonló tünetei? Mik a tapasztalatok?

Figyelt kérdés
39 hetes leszek holnap és 1 hete nincs étvágyam egyáltalán, hányingerem van+a savam is jön fel, 2napja csikaródik a hasam és már 7szer voltam nagy wc-n(hígabb széklet) bár lehet az antibiotikumtól van amit felírt a dokim a vesetágulatomra, nem tudom, a baba mocorog sokat,fészkelődik és feszít nagyon sokszor majd kiszakad a hasam,sokat keményedek és megfájdul a hasam főleg ha megyek valahova, és mostanában ahogy telnek a napok egyre erősebben érzem a fájásokat mikor jönnek,legutóbb annyira görcsöltem hogy a földön fetrengtem de kb20 perc és elmúlt,egyre sűrűbb a folyásom ,eddig sokszor fehéres-átlátszó volt most meg ilyen sárgás-zöld színű és sokat szúródik lent.A lepény 1.fokú,nst-n legutóbb pár fájás volt az egyik 80 as a többi40-50. Szerintetek meddig húzom még? Normálisak ezek a tünetek? jó lenne már ha kibújna a pici fiam már az uh alapján így is 3400g volt a 38.héten az én 165cm és 55kg-hoz képest:) És még annyit hogy szerintetek ilyen paraméterekkel könnyebben megy majd a szülés? köszönöm a válaszokat
2011. okt. 2. 23:01
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

a fájások OK,az normális,meg a hányinger,étvágytalanság is, hisz elfoglalja a baba az egész hasadat,meg a gyomrod is feljebb van :)

nekem folyásom nem volt semmilyen. úgyhogy arról nem tudok nyilatkozni

2011. okt. 2. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

A sárgás zöld folyás nekem szülés előtt 3 nappal jelentkezett.Szerintem nagyon közel vagy ahhoz hogy megszülj.Amiket leírtál mind természetes ilyenkor.

Én 163 cm magas vagyok és 58 kg-mal mentem szülni,de én nagyon megszenvedtem, 3750 grammos 56 cm-es babát szültem.

Az hogy könnyebben megy e a szülés az attól is függ,hogy mennyire kötöttek az izmaid,és mennyire tudod ellazítani magadat.Aki tágulékony,annak könnyebb.

2011. okt. 2. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 sz.mse válasza:
S akinek folyása van azoknál minden esetben mikor közeledik a szülés sárgás-zöldes színűvé változik?
2011. okt. 3. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Szerintem a hányinger és a hasmenés normális. Készül a szervezeted a szülésre, tisztítja a beleidet.

A folyásra én nem tudok mit mondani.

Az uh meg becsüli a súlyt, itt is sokszor lehet olvasni, hogy több száz grammot, akár 1 kilót is tévedhet!

2011. okt. 3. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

A folyás miatt felhívnám a dokimat, a többi normális teljesen. Itt a vége, az utolsó napok-hetek már így telnek általában.

3 gyerekes anyuka

2011. okt. 5. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Ezek természetes,normális tünetei a közelgő szülésnek(ha ugyan meg nem szülsz mire válaszolok)! Senki szülési történetét ne hallgasd meg!!! Nekem páran elmondták,már majdnem végrendeletet írtam,mert azt gondoltam hogy a szülőszobán minimum meg kell halnom:)3950gr és 57cm-es kisfiam született:)Könnyű szülést!!
2011. okt. 5. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 Atroposz ***** válasza:

Atya gatya már is félek a szüléstől,kitartást neked és kívánom neked minél hamarabb meglegyen a babád.

Könnyű szülést.

2011. okt. 6. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

Még annyit hozzá, hogy az NST által mutatott fájás erősség nem százalékban van, hanem valamilyen mértékegységben. Tehát az, hogy volt 80-as fájásod, nem azt jelenti, hogy 80%-os fájásod volt, és ennél már nem nagyon lesz erősebb a szülésnél...

Az első babám megszületése előtt én is ebben a tévhitben voltam, és nagyon boldog voltam, hogy ha csak ennyire fáj, akkor ez egy sétagalopp lesz. A szülőasztalon tettek rám NST-t, ott a legalacsonyabb, amit mért a gép, 160 volt, még a legelején... Amikor meglátta a szülésznő, hogy mindig azt nézem, mennyire erősek a fájások, levette rólam a gépet, azt mondta, jobb, ha nem nézem.

2011. okt. 6. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Én meg rettegek a szüléstől. Föleg mikor eszembe jut hogy ha olyan mensi görcsöt kell átélnem mint mikor sokszor meg volt terhesség előtt volt mikor 1 hétig csak feküdtem meg se tudtam moccanni.Hát akkor nem tudom mi lesz velem. Csak reménykedni tudok hogy annyira nem lesz rossz.
2011. okt. 6. 10:49
 10/11 anonim ***** válasza:
100%
Nekem azt mondta a szülésfelkészítőn a védőnő, hogy aki nagyon nagyon görcsölt amikor megjött neki, annak annyira nem fájnak a fájások.. Legalább is a hozzá járó kismamák mind ezt mondják(akik görcsöltek azok mind megkérdezték tőle, hogy "csak ennyi volt?")
2011. okt. 6. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!