Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Van valakinek 3 gyereke 2-2...

Van valakinek 3 gyereke 2-2 év korkülönbséggel? Vagy valaki tervez így? Mik a tapasztalatok? Köszi?

Figyelt kérdés
2011. szept. 19. 14:27
 1/10 anonim ***** válasza:
54%

Nem terveztem de pont így sikerült. Ha van segítséged legalább néha néha akkor nem olyan nehéz meg a gyerekek típusától is függ.

Nekem pl. a másodikom áldott jó csecsemő volt, de az első és a harmadik nagyon hasfájós, több emberes baba, segítségem nem sok van (csak a férjem) így megterhelő, fárasztó az állandó gyakorlatilag évek óta tartó éjszakázás.

Főképp akkor nehéz ha mindhárom itthon van vagy mikor beteg több is a 3-ból ne adj isten mindhárom beteg...

na olyankor éveket öregszem:)

Később biztos könnyebb de amíg ennyire anyásak (főleg a középső és a legkisebb) addig nagyon fárasztó is egyben.

2011. szept. 19. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

2 gyerekünk már van (majdnem 3 éves, majdnem 1 éves), áldott jó természetűek, nyugodtak, békések és kiegyensúlyozottak.


Segítség nincs (csak a férjem).

Betegség esetén rossz, hogy mindkettőt vinni kell, mikor csak az egyik beteg :(

2011. szept. 19. 14:34
 3/10 anonim ***** válasza:
54%
Nekem egyik között sincs meg a két év. A legidősebb most 3 éves 2 hónapos. Nehéz. Segítségem a bölcsőde és az óvoda. Az nagyon jó, hogy imádják egymást. Már a legkisebbet is bevonják a közös játékba, igaz kb. 2 perc alatt megunják a csörgő rázást... A betegség nagyon rossz. Egyszerűen nem is lehet eldönteni, hogy melyikhez rohanjon az ember. És törvényszerű, hogy egyszerre betegednek meg. Rengeteg lett a házimunka, hiába már 5 emberes a háztartás, öt embert kell ellátni. Összességében nem bántam meg, de azért este várjuk a 8 órát már nagyon Apával, akkor végre csend borul a házra.
2011. szept. 19. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Nekem ugyan 4 gyerekem van, de 3 szülésből összejött. :)


2005 (ikrek), 2007 és 2009-es születésűek.


Van segítségem, tehát nincsenek nagy nehézségeink. Az tény, hogy nagyon következetesnek és határozottnak kell lenni, de ez nekünk megy. :) Spontaneitást nem engedhetünk meg magunknak, pontos napirend szerint élünk, mert csak így tudjuk elkerülni a kaotikus állapotokat. :)

2011. szept. 19. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Az első vagyok, elnézést az offért, de a másodiktól kérdezném,hogy bevették bölcsibe a középsődet? Vagy úgy értetted hogy korábban a bölcsi most pedig az ovi a segítség úgy hogy a legnagyobb oda jár?
2011. szept. 19. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Én úgy tudom, hogy a nagycsaládosok gyerekeit kötelességük felvenni oviknak/bölcsiknek.

Van rá valami jogszabály, keress rá valahol.

Barátnőmék így tudták beadni a 2 éves nagyot bölcsibe, amikor az ikrek megszülettek.

2011. szept. 19. 18:38
 7/10 anonim ***** válasza:
54%
Második vagyok. Igen tényleg van ilyen jogszabály, de az enyémek még hamarabb kezdték, mint hogy nagycsalád lettünk volna. A legnagyobb 2 éves 2 hónapos volt, mikor bölcsis lett. Ekkor még otthon voltam a középsővel, ő egy éves volt, és már tudtam, hogy ismét babát várok. Bölcsődei férőhely kérdése, hogy mehet-e a gyerek úgy, hogy otthon van a szülő a másikkal, ilyen esetben viszont kér a vezetőnő egy védőnői környezettanulmányt a szülőtől, amiben leírják, hogy ajánlott a bölcsődei elhelyezése a gyereknek. Mielőtt született volna a harmadik gyerekem, már akkora sírásokat rendezett a középső a bölcsiben, mikor búcsúznia kellett a nagytól, hogy elgondolkodtunk rajta, hogy ő is bekerüljön. Ő ekkor még csak 16 hónapos volt, nem igazán szerettem volna, de be kellett vallanom magamnak, hogy egyedül nagyon nehéz nagy pocakosan, pici gyerekkel déltől pedig már két pici gyerekkel. És arra sem volt megoldás, hogy hogyan oldjuk majd meg ha kórházba kell mennem. Hiszen Apának dolgoznia kellett, a nagyik pedig nem igazán alkalmasak egész napra egy pici és egy kicsi gyerek felvigyázására. Na szóval megpróbáltuk, egy csoportba került a tesóval, imádta. Most szeptemberben különváltak, a nagy óvodás lett, ő maradt bölcsis, a kicsi most 5 hónapos. Nehéz, mert megviselte őket a különválás, de remélem megszokjuk az új helyzetet is.
2011. szept. 20. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

bocsi az off-ért.

Jó ezeket olvasgatni:)Nekem még csak 1 babám van, 11 hónapos, de már tervezgetjük a kistesót.Általában úgy vagyok vele, hogy jaj de szeretnék már terhes lenni, aztán jön egy nehezebb nap, mikor végig fut az agyamon, hogy "de hogy fogom bírni??"

De meg lehet csinálni, még ha nehéz is:)

Bocsi még egyszer:)

2011. szept. 21. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

:)

Nekem a pici most lesz 11 hónapos :)

2011. szept. 21. 14:13
 10/10 anonim ***** válasza:

Nekünk egy 3 éves lányunk, egy 13 hónapos kisfiunk van (majdnem napra pontosan két év van közöttük) és most vagyunk a harmadik babaprojectben. Kis szerencsével még 2 év sem lesz a kicsik között. :-)

A két "nagy" nekem nagyon jó gyerek, egyik se volt hasfájós, sírós, a fiam végképp nyugodt kisbaba volt mindig, jó alvó, jó evő, egy szavam nem lehet. Segítségem nagyon ritkán van, a szüleim még dolgoznak, a férjemnek csak az anyja él, de az is messze és amúgy se akarna segíteni, jó, ha kétszer látta a kisebbet eddig... A férjem munkája miatt sokat utazik, megszoktuk, hogy gyakran napokig egyedül vagyunk.

A lányom már ovis két hete, én nem akartam küldeni, de ő nagyon vágyott menni a kis barátnőjével, így délelőttönként ott van, délben megyek érte.

A napirendhez mi is eléggé ragaszkodunk, másként nem lenne egyszerű két kicsivel, segítség nélkül, de így mindent meg lehet oldani. Szerencsére a gyerekek nagyon szeretik egymást, jól el is játszanak, így a házimunka is belefér, bár az egyik szememnek és fülemnek rajtuk kell lenni folyamatosan, mert néha tudnak hajmeresztő dolgokat kitalálni - gyerekek. :-)

Hamarosan ki kell derülnie, hogy jön-e a harmadik babó is, remélem, igen, nagyon várjuk. :-)

2011. szept. 21. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!