Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Alacsony az AFP-s MOM érték?

Alacsony az AFP-s MOM érték?

Figyelt kérdés

ALFA-fetoprotein (AFP) 0,41


Humán choláris gonadotropin (HCG) 0,29


Graviditás specifikus béta1 glikoprotein (SP1) 0,37


Terhességgel szövődött plazma protein-A ( PAPP-A) 0,56


Előzőleg volt 2 vetélés az is lehet ill. hogy a méhlepény nem jól funkcionál,ez utóbbimkizárása 4 hét múlva ultrahangos dopplerrel...


De mondta a doki nem kell aggódnom,mert ha nagy gond lenne akkor a fejlődésében lehetne látni de az Uh a korának megfelel.Amúgy 4es szűrésű AFP-t csináltak és minden negítv lett :)

Ultrahang lelet:Egy élő magzta,I. fejvégű fekvésben látható.

A magzatvíz átlagos.

A lepény a mellső falon,jó helyen tapad.

BPD: 40mm (36-47)

Thorax AP: 39*35mm

Femur:28mm (21-31)


A szímitottnak megfelelő terhességi kor (18hét0nap).


A terhességi kornak megfelelően fejlett magzat,malformatio jelenleg nem látható.


2011. okt. 5. 18:43
 1/9 A kérdező kommentje:
a mom az sajna alacsony de másnka volt e ilyen és minden ok lett?
2011. okt. 5. 18:44
 2/9 anonim ***** válasza:

De mennyi neked a MOM? Mert én nem látom. :p

Nekem 0,64 volt a kislányomnál egészséges már 2,5 éves most a kisfiammal vagyok terhes vele 0,81 lett, az se valami magas. :O Engem nem küldtek sehová ezek miatt, mindkettővel megcsináltattam a kombinált tesztet amik 1:34000 és 1:41000-hez eredményt hoztak.

Biztos hallottad, olvastad már, hogy ez az AFP megbízhatatlan 100X többet ér egy jó uh.

2011. okt. 5. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

a lenti szöveg a MOM


ALFA-fetoprotein (AFP) 0,41


Humán choláris gonadotropin (HCG) 0,29


Graviditás specifikus béta1 glikoprotein (SP1) 0,37


Terhességgel szövődött plazma protein-A ( PAPP-A) 0,56

2011. okt. 5. 19:01
 4/9 A kérdező kommentje:

Nyitott velőcsőzáródási rendellenesség (VZR) kockázatának becslése:


Az afp koncentráció alapján a VZR száított kockázat kisebb,mint 1/10.000, negatív.



21-triszómia kockázatának ecslése:


Az anya életkora alapján a 21-triszómia kockázata 1/904, negatív.

A mért szérum alkotók koncentrációinak együttes eloszlása alapján a 21-triszómia számított kockázata kisebb, mint 1/10.000.

A mért szérum alkotók koncentrációinak együttes eloszlása, és az anya életkorának figyelembe vételével a 21-triszómia számított kockázata kisebb, mint 1/10.000, negatív.


18-triszómia kockázatának becslése:


A mért szérum alkotók koncentrációinak együttes eloszlása alapján a 18-triszómia számított kockázata kisebb, mint 1/50.000, negatív.

2011. okt. 5. 19:02
 5/9 A kérdező kommentje:

tehát írtam minden negatív de a fenti 4adat a 0,41,0,29...stb.-re írták,hogy alacsony és mondták vagy a méhlepény nem jól működik, vagy az előző 2 vetélés miatt...a méhlepény kizárása lesz 4 hét múlva doplerrel addig pihi kell.

18hét 1 napos vagyok és tegnap mondták ezt,meg hogy lányka lesz.

2011. okt. 5. 19:04
 6/9 anonim ***** válasza:
Pontosan mikor csinálták az AFP? Mert ha nem pont 16 hetes és 2 napos voltál (vagy 3 napos) akkor már egészen eltérő értékek jöhetnek ki. Ez egy elavult vizsgálat, pontosan amiatt nem használják egy csomó országban, mert időben nagyon kötött.
2011. okt. 5. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Konzultált DR.Lukács-az alacsony markerértékek hátterében az előzményi

vetéléseket is figyelembe véve placentációs, trophoblast eltérés

állhat.Rendszeres terhes gondozás.A lepényi funkció ellenőrzésére

UH+arteria uterina Doppler a 22. héten Klinikán ,lelettel

kontroll,ill. azt követően is 4 hetente.

2011. okt. 5. 19:20
 8/9 A kérdező kommentje:
időbe mentem ezt nézték elsőre tehát jól mentem ezt a doki is megerősítette.16hét 3 naposan.Azt mondták a 16.héten menjek nem pont mikor 16 hetes leszek. 4es szűrésű az AFP és a debreceni klinikán végezték el.
2011. okt. 5. 19:29
 9/9 anonim ***** válasza:

1.vagyok.

Akkor ez tulajdonképpen az integrált vagy más néven négyes teszt lenne? Ez nem csak a sima AFP vizsgálat.

Akkor meg főleg nem kell nézni külön az AFP-t! Olyankor csak a kockázatbecslést szokták figyelembe venni ami a 1:10000-hez stb...

Nekem is csak azt nézték a kombinált tesztnél, külön-külön az értékeket nem hisz azért kalkulálták ki a kockázatbecslést, hogy ne csak 1-1 értékből következtessünk. Ez így egy összetett dolog, nem olyan mint csak magában az AFP.

2011. okt. 5. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!