Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Voltam az Istenhegyi klinikán,...

Voltam az Istenhegyi klinikán, a 13. héten és a negyedik napon. Down-ra a kockázat 1:201 lett, a MoM értékem pedig 2,78. Az UH-n minden rendben volt. Szépen fejlődik a baba. Mennem kell a 16. héten négyes tesztre. Félek nagyon. Mire számíthatok?

Figyelt kérdés
2009. ápr. 28. 21:32
1 2 3
 1/22 A kérdező kommentje:
32 éves vagyok, és van már egy egészséges kislányunk.
2009. ápr. 28. 21:35
 2/22 anonim ***** válasza:
90%
Én 35 voltam,egy egészséges fiú gyerekkel,az eredményem 1:120 volt.Én nem vállaltam,h esetleg beteg lesz a baba,megcsináltattam a magzatvízvizsgálatot.Ma már lassan 1 éves lesz a makk egészséges pici fiam.Hasonló szituban én újra bevállalnám...de nem vagyunk egyformák.
2009. ápr. 28. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 A kérdező kommentje:
Ha a négyes tesztem is hasonló lesz, akkor természetesen elmegyek magzatvíz vételre.Ez kombinált teszt volt, és negatív lett mindezek ellenére is.
2009. ápr. 28. 22:17
 4/22 anonim ***** válasza:
100%

Szia! Mondjuk én fiatal vagyok (25), de nekem Down-ra az esély 1: 90000-hez. Ez áll a lapon.... De úgy tudom, hogy 30 felett nemcsak a tényleges eredményeket számolják bele a végleges eredménybe, hanem a statisztikákat is már :os Tudom, hülyeség. Nem tudsz az orvosoddal beszélni, hogy mik voltak a tényleges értékek? Nekem pontosan megmutattak mindent, hogy milyen tartományban hol kell legyenek az értékek és a miénk hol van. Nyakiredő és vérvétel alapján, mindent lépésről lépésre elmagyarázott.

Kérd meg, hogy a statisztikát kihagyva a játékból csak a lényegeset mondja el. ( Ez Kb olyan hülyeség, mint a Római jogban, ha a válásnál az volt az indok, mert a férj nem képes teljesíteni az ágyban, akkor X tagú bizottság előtt kellett összebújjanak. Így még egy egészséges férfi sem képes.... Na nálatok a statisztika ez a bizonyos bizottság. -Tudom fura a példa, csak próbállak rávezetni, hogy manapság kicsit el vannak túlozva a dolgok....)

2009. ápr. 29. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 A kérdező kommentje:
Szia, elmagyarázták, tulajdonképpen. a nyakiredő teljesen rendben van. Orrcsont látható.Egyedül a vérvételem eredménye lett közepes kockázatú, de negatív.Aggaszt a MoM érték, és az 1:201-hez. Nem értem mitől van ez. Van egy négy éves kislányom, nála ezek az értékek teljesen rendben voltak anno.
2009. ápr. 29. 09:26
 6/22 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Én nagyjából ugyanebben a helyzetben vagyok, nekem 1:230 lett az eredményem, de az enyémet már pozitívnak minősítették (másik cég csinálta). A 12. hét óta rettegek. Most 20. hétben vagyok, és az amniocentézis eredményére várok.

Ha jól sejtem, neked is a HCG lett magasabb? (Nekem az vitte fel a kockázatot) Aztán persze lett egy alacsony AFP-m is, azért mondom, hogy persze, mert 3 évvel ezelőtt a lányommal is az volt. És most pontosan ugyanannyi lett a kicsivel is. Sajnos akkor még nem nézték a HCG-t, így azt nem tudom hasonlítani. De az orvosok szerint van olyan, hogy alkatilag (anyánál) eltérőek ezek a vérmarkerek, és nem a babával van a baj. Nálunk is az UH-n minden rendben volt. Végülis a magam megnyugtatására vállaltam be az amniot. De van egy barátnőm, neki az első babával extrém alacsony volt az AFP, és magas a HCG, és egészséges lett a kislánya. Most újra terhes, és ugyanezeket az értékeket mérték (alacsony AFP, magas HCG). Nekem ez megnyugtató, mert ez is azt igazolja, hogy tényleg vannak alkatilag ilyen eltérések.

Ja, és engem a 32 évemmel és a fenti eredményeimel majdnem elzavart a genetikai tanácsadó, hogy nem hajlandó megcsinálni az amniot,mert hogy nem is olyan magas a kockázat! (Mo-n a hivatalos határ 1:150). Csak én addigra már elszántam magam, és a doktornővel is le volt beszélve, így nagy puffogva anyai aggodalomra hivatkozva engedélyezte a beavatkozást a genetikus.

2009. ápr. 29. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 A kérdező kommentje:

Szia, köszönöm a váaszt. Leirom, amit a papíron látok. Terhességi kor 13w+4d.Free b-hCG: 89,0 IU/L , 2,78MoM

PAPP-A: 2,814 IU/L , 0,51 MoM.Down szindróma életkori kockázat: 1:735, számított kockázat: 1:201.CRL: 75,3. BPD: 20.9, NT: 1,9. NB: látható.

2009. ápr. 29. 09:48
 8/22 anonim ***** válasza:

9:39-es vagyok újra.

Még annyit,hogy ha én a Te helyedben lennék, most megcsináltatnám a korionboholy mintavételt. Ezt most még megcsinálják neked az Istenhegyin, és 1 hét múlva megvan az eredményed, a TUTI biztos!!! Én sajnos kicsúsztam ebből, mert a dokim azt mondta várjuk meg a 16 hetes vérvételt. (Teljesen felesleges volt). A négyes teszt ugyanúgy csak statisztikát fog kiadni... és a bogár már benne lesz a füledben. Az amnionak meg 1 hónap, mire eredménye van!

A Hajdú doktornő, aki az Istenhegyin csinálja a mintavételt, országosan a legjobb, nála hidd el, hogy az 1 százalékos vetélési arány szinte a nullára redukálódik!!! Emiatt ne aggódj, a stressz, ami még benned lesz az elkövetkező hetekben, sokkal többet árthat!!!

2009. ápr. 29. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 A kérdező kommentje:
Szia, félek a szurkálástól. Lehet felhívom Hajdú doktornőt, mert most elbizonytalanodtam.Nekem afp még nem volt. Csak a 12hetes genetikai Uh.
2009. ápr. 29. 09:54
 10/22 anonim ***** válasza:

Megint a sorstársad :)

Szinte ugyanezek az adataim nekem is (pár tized eltéréssel).

Én tudom, hogy mindkettőnk pocakjában egészséges babóca növekszik, de csak akkor fogunk megnyugodni, ha ezt biztosra tudjuk. És ennek csak a kromoszómavizsgálat a módja!

Hidd el, totál átérzem a helyzetedet, rám 12 hetesen telefonáltak a kórházból, hogy pozitív lett a down szűrés (ami így ebben a formában ugye nem is igaz), és azóta lelkileg megjártam a poklot. Az első reakcióm az volt, hogy mindenképpen el akarom kerülni a hasbaszúrást, de ahogy teltek a hetek, és hiába volt minden UH teljesen rendben, senki nem merte azt mondani, hogy ez a baba biztos egészséges, eljutottam arra a pontra, hogy már csak az számít, hogy BIZTOSAT tudjak, bármiáron.

Ráadásul én már az elsővel is stresszeltem emiatt, mert vele is ugye alacsony volt az AFP, de akkor még elintézték egy kézlegyintéssel, hogy ugyan, az AFP-re nem szabad adni, a genetikán is "elhajtottak" mivel akkor még 30 alatt voltam. (Azt tudtam, hogy pl. a SOTÉn a mi korunkban ha odamegy valaki hasonló problémával, élből rávágják, hogy 2-3 %, hogy beteg a baba? Azért mondanak ennyit,mert ez még elég alacsony kockázat ahhoz, hogy beleférjen a rengeteg egészséges baba, akin kvázi feleslegesen végezték el a magzatvízvételt, de azért magasabb az 1%-os vetélési aránynál) A MÁV kh. genetikáján meg olvashatod, hogy álltak hozzá... Ezekkel a mostani "korszerű" szűrésekkel meg az a baj, hogy rövid ideje csinálják ahhoz, hogy legyenek róla tapasztalatok. Nekem is olyan rossz volt, hogy sehol nem találtam olyan anyukát, aki hasonló helyzetben lett volna, akiből erőt meríthettem volna. Ezért írtam le neked az én történetemet, hogy hátha segít.

2009. ápr. 29. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!