Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Normális e hogy a terhesség...

Normális e hogy a terhesség vége felé, spontán rámjön a viszketés? Kezem, lábam mindenem viszket ilyenkor, napokig is eltart és nagyon zavar. Nem allergia és nincs bőrbetegségem sem! Mitől lehet ez?

Figyelt kérdés
2008. márc. 14. 09:46
 1/5 anonim ***** válasza:
77%
ez a terhességel jár, valami jó zsíros testápolót szerezz be, vagy baba olajat
2008. márc. 14. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Én is érzem sokszor, hogy az egész testem, de nem is konkrétan viszket, tehát nem tudok odanyúlni, hogy na itt viszket, megvakarom, hanem úgy érzem, hogy az egész testem mindehol, csillapíthatatlanul viszket.

PEdig én kenem magam sűrűn testápolóval, de nagyon rossz érzés. Megpróbálok nem figyelni rá:-)

2008. márc. 14. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
A májfunkció zavarától van, szülés után visszaáll.
2008. márc. 14. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
köszi a válaszokat!láttam már több ezzel kapcsolatos kérdést is az oldalon, ezek szerint ez "normális" terhesség alatt? Valójában akkor nem is lehet vele csinálni semmit! :( Majd elmúlik! Kitartást nektek is és köszi mégegyszer!!!! :)
2008. márc. 14. 10:59
 5/5 anonim ***** válasza:
Az utolsó trimeszterben sokan szenvednek a terhességi viszketésben(pruritus gravidarum)ez minden látható tünet nélkül viszketegséget okoz a testen,főleg az altesten.Úgy vélik,hogy a viszketést az epevezetékek enyhe eltö,ődése okozza.Amíg elmúlik áztassuk testünket hűvös,zselés gyógyfürdőbe(például zabtejjel)és ápoljuk bőrünket olajjal(!) krém vagy lotion helyett.
2008. dec. 9. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!