Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Kismamik, ti is éreztek...

Kismamik, ti is éreztek lelkiismeretfurdallást azokon a napokon, amikor csak fekszetek és semmit nem csináltok?

Figyelt kérdés
28 hetes kismama vagyok, és erősen frontérzékeny. Vannak olyan napok, mikor még ülni is nehezemre esik, nemhogy valami házimunkát végezzek, mint pl. ma. Nagy nehezen megfőztem, meg bevásároltam, meg rend is van, de azt hittem meghalok, olyan nehéz volt megcsinálni, fáj minden porcikám. De valahogy olyan lelkiismeret furdalásom van, hogy csak feküdni vagyok képes, pedig még szülésig sok idő van, de ez olyan rossz. Senki nem bánt érte, a férjem is estig dolgozik, de nem kéri számon mit csináltam... szóval ti is éreztetek ilyet, mikor elengedtétek magatokat? Ez normális?
2011. okt. 7. 12:58
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Én inkább azért érzek lelkiismeret furdalást, hogy többet kéne pihennem, én meg csak pörgök. :o)

Igaz, választásom se nagyon, két nagyobbacska kisgyerek, és most kezdek el dolgozni is újra, még fél év belefér... :o)


Szerintem örülj neki, hogy megteheted és ne csinálj magadnak plusz problémát abból, ami nincs is.

Egy kismama nyugodtan pihenhet. Főleg első babával! Élvezd ki!

2011. okt. 7. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Picit volt lelkiismeretfurdalasom, de mivel sokszor nagyon faradt voltam es majd osszeestem, igenis jol esett sokat pihenni aludni olyan napokon. Es most meg mar nagyon hianyzik:) Hasznald ki, amig megteheted, mert a kovetkezo terhessegnel mar lesz egy babad, mellette mar nem igen tudsz pihenni.
2011. okt. 7. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Most is csak aludnák, mert nincs erőm. Igazatok van, ki kell használnom, mert első baba, meg nemsokára megszületik, és aztán már igazán nem tehetem azt, ami jól esne. Csak még azt az érzést kell kivernem a fejemből, hogy ha fekszek, akkor nem ér semmit a napom, csak úgy üresen elszáll...
2011. okt. 7. 13:13
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Dehogyis! :)
2011. okt. 7. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
ugyan ez van velem is. most hogy itt a hidegfront bágyadtabb vagyok. napi programom: elmosogatás,elpakolás,porszivozás,felmosás(ha mosok akkor teregetés) ez szinte piti munka,de néha csak a mosogatásig jutok el,mert rettenetesen elfáradok,és nagyon fáj a derekam(mindig is hátfájos voltam,de most mégjobban fáj a terhességem miatt). ilyenkor nekem is lelkiismeretfurdalásom van. párom estig dolgozik,és mire hazaér mindig rend várja,és meleg vacsora.
2011. okt. 7. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
25+3 hkm utolsó voltam
2011. okt. 7. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Ezen ne emészd magad :-))) tedd meg, amíg megteheted :-)))
2011. okt. 7. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Ha ez lelkiismeretfurdalast okoz, akkor szedd ossze magad es cinald a dolgodat.

Nem bantasbol mondom, hanem komolyan: ha magaddal nem vagy kibekulve lelkileg es nyugos vagy, akkor fizikailag sem fogsz tudni pihenni!

En ilyet ugyan nem ereztem, mert az elso terhesseg alatt vegig dolgoztam, ha szabadnapom volt, akkor jogosnak ereztem a pihenomet a hazimunka utan. A masodik terhesseg alatt pedig mar ott volt a munka mellett az elso gyerek is, szoval akkor meg lehetosegem sem volt ra, pedig neha jol esett volna.

2011. okt. 7. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!