Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Toxoplasmose negativ mit...

Toxoplasmose negativ mit jelent? Már fertözött vagyok, vagy csak lehetek, ha nem vigyázok?

Figyelt kérdés
2011. okt. 9. 23:00
 1/4 anonim ***** válasza:
Nem vagy fertőzött. Ebből kifolyólag elkaphatod...
2011. okt. 9. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Ha a toxoplazmád negatív, az azt jelenti, hogy még nem kaptad el soha, ezért nagyon vigyázz, nehogy a terhesség alatt történjen meg! Ne nagyon szeretgesd, ha van háziállatod, főleg ha macska, illetve minden után moss kezet és moss meg minden zöldséget, gyümölcsöt, mielött megeszed! Ha esetleg mégis elkapnád, azt gyógyszeres kezeléssel lehet orvosolni! Sok sikert! 38 hetes km
2011. okt. 10. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Mindkét érték negatív?

Mert ha mindkettő, akkor érvényes amit az előttem szólók írtak.

Ha a régi fertőzsre vonatkozó adat pozitív de a mostani negatív akkor már egyszer régen elkaptad, és újra nem kaphatod el.

2011. okt. 10. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, most nagyon megnyugodtam. Elöttem szólónak, nem tudom pontosan, az orvosom csak ennyit mondott negativ és hogy mivel kapcsolatban legyen ovatos, macskák stb. Most 30 hetes vagyok és az orvos mondta, hogy most rendszeresen a terhesség végéig 3 hetente ellenörizni fogjuk, ha kell, akkor majd gyógyszert kell szednem. Ausztriában élek és ez itt a rutin vizsgálatok közé tartozik szerencsére.
2011. okt. 10. 09:35

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!