Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 5 hónapon belül 2 missed...

5 hónapon belül 2 missed ab-om volt. Bár említettem az orvosnak h sárgatesthormon hiányom van de azt mondta h az csak a a beágyazódáshoz kell, ami nálam megvolt. Mégis így jártam! Az én hibám h nem erősködtem jobban?

Figyelt kérdés
Beleőrülök a gondolatába h miattam veszítettük el a második picinket is. Már van egy 3 éves kislányunk.. vele semmi gond nem volt. beágyazódás után nem szedtem semmi hormongyógyszert. Igaz teherbeesés előútt 3 hónapig igen. Lehet h az tartott ki addig h megmaradjona kislányom?
2011. okt. 12. 09:52
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
dokicsere
2011. okt. 12. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim válasza:
50%
Attól függ, mikor vesztetted el a babákat. Sárgatest-hormon hiánya 4-6 hetes terhességnél lehet, amikor a méhlepény veszi át az "irányítást" a petefészektől. Én ekkor vesztettem el egy babát, pedig kaptam sárgatest-hormont is. És NEM MIATTAD van. Ne agyalj rajta. Azok a babák vissza akartak menni. Ilyen is van.
2011. okt. 12. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

köszönöm h megírtad ezt. Mert eddig hittem abban ha egy gyermeknek meg kell születni az mindentől függetlenül világra jön, ha pedig úgy rendeltetett hogy mégsem, akármit teszünk akkor sem jön össze..

Kicsit megkönnyebbültem. Köszönöm!

2011. okt. 12. 10:20
 4/8 anonim ***** válasza:

Először is válts dokit! Az, hogy volt egy problémamentes terhességed 3 éve, még nem jelenti azt, hogy mostanra ismét minden ok. 2 vetélés már felveti a progeszteron (sárgatest hormon) elégtelenség gyanúját. A méhlepény a 10-12 hét körül veszi át a sárgatest hormon termelést, ezért szokták a progeszteron tartalmú gyógyszereket a 12. hétig szedni. 2 vetélés (sőt már 1 után is!) a dokik a biztonság kedvéért felírnak progeszteron tartalmú gyógyszert (pl. utrogestan). Ha ennek ellenére elmegy a baba, akkor genetikai rendellenesség áll fenn, sajnos azon a gyógyszer nem segít :-( Én is átestem ezen sajnos 2x is, tudom, mit érzel. Ne hibáztasd magad.

Szóval válts dokit, meséld el az előzményeket, ha normális, alapból adja majd az utrogestant, amint kiderül, hogy megint babát vársz.

2011. okt. 12. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Ne hibáztasd magad. Nekem az első baba elment, aztán született két egészséges fiam. Nemrég újra elment egy baba. Utrogestant szedtem és mégsem maradt meg. Nem mindig segít a gyógyszer sem. (bár azt nem tudom miért nem segített)
2011. okt. 12. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2011. okt. 12. 22:50
 7/8 anonim ***** válasza:
Teljesen átérzem a bánatod és a fájdalmad 5x éltem át, bár én nem vetéltem el, hanem méhen belül elhaltak a babáim, majd lett egy méhen kívüli terhességem. Sok dokim volt az évek alatt 5 évig próbálkoztunk, mire elég kemény terhesség után egészséges kislányom született.Vele találtunk egy nagyon alapos, lelkiismeretes doki, neki köszönhetjük, h 5 évvel ezelőtt ő megszületett nekünk: Most újra 10 hetes pocakos kismama vagyok, s mint a lányommal ezzel a babával is duphastont szedek.Bocs, h ilyen hosszúra sikeredett a történetem:)! Szerintem is válts dokit,s a megfelelő orvossal sok minden másképp alakulhat! Minden jót kíván neked egy 5 éves és egy pocaklakó anyukája:))!!!
2011. okt. 13. 04:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Gratulálok az újabb pocaklakóhoz!

Köszönöm a történetedet!

MInden jót kívánok!

2011. okt. 13. 08:52

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!