Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Ha megfogan egy baba, de...

Ha megfogan egy baba, de fellép nemsokkal utána ilyen sárgatesthormon elégtelenség, akkor ezáltal kialakulhat egy ciszta, és ekkor már a babának vége?

Figyelt kérdés

Remélem, értitek a kérdést.

És ekkor a babából lesz a ciszta? Vagy hogy van ez pontosan?


2011. ápr. 25. 18:42
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudok összefüggésről a ciszta és a sárgatest elégtelenség között.
2011. ápr. 25. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:

Nézd, van 2 halvány pozitív terhességi tesztem.

Tegnap óta úgy érzem, cisztám van, mert ha megnyomom az egyik oldalt a petefészkemnél, akkor érzékeny. Régebben volt már cisztám, így meg tudom állapítani ha nekem az van.

Most akkor mi lehet?

Cisztától lett pozi a teszt?

Én arra tippelek volt baba, csak átalakult cisztává, vagy valami ilyesmi történhetett, valami hormonzavar léphetett fel...mert nekem ciszta még soha nem okozott pozitív tesztet!!

2011. ápr. 25. 18:55
 3/12 anonim ***** válasza:
48%

Gondolkodj, a baba a méhedben van, a ciszta meg a petefészkedben.

Egyébként ez inkább hangzik méhenkívüli terhességnek, és nem cisztának... futás az orvoshoz!!!

Baba nem alakul át semmivé, ez biztos. Viszont ciszta is, méhenkívüli is okozhat + tesztet, és mivel nem vagy orvos, nem tudhatod melyik.

2011. ápr. 25. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
De ha méhenkívülim lenne, akkor görcsölnék, nem?
2011. ápr. 25. 19:08
 5/12 Manka68 ***** válasza:

Szia!

Ciszta a meg nem repedt tüszőből alakul ki. Ilyenkor nincs peteérés sem, így nem lehet baba. Nem lesz tőle pozitv a teszt.

Ha már a tüsző megrepedt, és sikerült a baba, az nem fog visszaalakulni. :-)

Nekem minden hónapban szúrkál a petefészkem, (mindkettő!) ciklus második felében. Nem jelent semmit, hormonok okozzák. A cisztát nem lehet érezni, szerintem te sem azt érezted anno.

Sárgatesthormon elégtelenség esetén a baba nem tud rendesen beágyazódni, és vetélés a vége. Ezt sem lehet érezni.

Amúgy akkor is szúrkált mindkét petefészkem, amikor babás voltam. :-)

A méjenkívüli esetén komoly görcsök vannak, és vérezgetés, ájulásérzés.

Szerintem nálad minden rendben van, élvezd a terhességedet. :-)

2011. ápr. 25. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

De én cisztára gyanakszom, hogy azért lett pozitív a tesztem (bár még soha nem volt tőle pozitív, csak most). Az biztos hogy valami nem stimmel: fel vagyok puffadva, feszül a hasam, vizes áltátszó a folyásom mindig. A mellbimbóm közepe van úgy hogy fehér és néha észreveszem hogy megjelennek körülött ilyen kis dudorkák (mintha pattanások lennének)... Ha nem erősödik a teszt, sőt, ha negatív lesz a többi, akkor szerintem a cisztától lehetett pozitív, nem? Vagy azért, mert elment a baba és kialakult a ciszta?

Tehát azért aggódom, mert eddig csak halvány pozitívat teszteltem, 2 db-ot is. Holnap újra próbálkozom, de ha nem erősödik, vagy ha totál negatív lesz, akkor tuti cisztám van. :(( Mert rettentően feszül a hasam és fel vagyok puffadva és néha szúró érzetem van és fáj a derekam enyhén... de ez már egy jó ideje tart...úgyhogy nem tudom mi van.

2011. ápr. 25. 19:59
 7/12 Manka68 ***** válasza:

Ezek terhességi tünetek. :-)

Ne parázz rajta. És a cisztától NEM lesz pozitív a teszted!!!

:-)

2011. ápr. 25. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Még a terhességi tesztek használatjában is benne van, hogy LEHET cisztától pozitív teszt.

Mindegy, nyugodj meg, legfeljebb ha mégsincs igazad, akkor elveszted fél petevezetődet mert szétroncsolja a növekvő méhenkívüli.

Nem biztos, de miért kockáztatnál??? Nem ér meg egy UH-ot?

2011. ápr. 25. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

Én voltam múlt hét kedden a dokinál és megnézett UH-n! Akkor nem látott cisztát és semmiféle rendellenességet nem látott!

De lehet azért, mert akkor még nem látszott!

Ha baba lenne a tesztnek erősödnie kéne, nem?

De ha nem erősödik vagy totál negatív lesz, akkor az mit jelent? Hogy elment a baba? Vagy mitől lehett 2 tesztem is halvány pozitív?

Nekem ciszta még soha nem okozott pozitív teszteket!

Én már nem tudom mit gondoljak, komolyan mondom.

Ha totál negatív lesz, akkor nem fogok foglalkozni az egésszel és várni fogom az ovulációmat...hátha lesz.

2011. ápr. 26. 08:18
 10/12 anonim ***** válasza:
Ha baba van, erősödni fog a teszt. Attól, hogy meg van nagyobbodva a petefészked és érzékeny esetleg, még nem biztos cisztától van. Az első Clostis hónapomban a ciklus vége felé én is éreztem a petefészkemet még álló helyzetben is és fájt. De ez a hormonok műve és nem volt cisztám. Szerintem baba van, csak a doki még nem látta UH-n. Most már látni fogja. Drukkolok!
2011. ápr. 26. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!