Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » S. O. S! Mit tehetek? Mit kapok?

S. O. S! Mit tehetek? Mit kapok?

Figyelt kérdés

A helyzet az, hogy júniusban megszűnt a munkám, akkor már 6 hetes terhes voltam, csak nem tudtam róla. Ezután július, augusztus volt egy nem bejelentett munkám,aztán munkanélkülin voltam, ami most jár le.

Kaptam papírt, hogy elmehetek az önkormányzathoz, asszem bérpótló juttatásra, ami 25-28.000Ft.

Ott azt mondták, lehet meg se kapom, mert ugye a párommal élek, akinek van rendes fizetése, és ez a juttatás ez bérfüggő úgymond.

Nos, ezek után, kérdem én: mit tudok most tenni? Itt állok 5 hónapos terhesen, munkahelyre nem vesznek már fel, segélyt nem kapok, mert a párom úgymond keres, és kiszorulunk a körből.

Mit tudok tenni? Javaslat?


2011. okt. 12. 10:36
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:

Miért szűnt meg a munkád?


SOk mindent nem tudsz csinálni, kérdezz rá a bérpótló juttatásra.


A gyerek születése után meg kapni fogsz gyest (25650Ft kézbe) meg családi pótlékot (12200Ft).

2011. okt. 12. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:

Szia!Én ugyan így jártam 3 hónap munkaviszony,megtudták hogy babám van vagyis nekem kellett megmondanom és viszlát kirúgtak.Nálunk volt egy kis szerződés csalás amivel nem tudtam perelni őket meg senki nem mert mellém állni(féltették a munkahelyükt...stb)mindegy.Én se kaptam, semmi ellátást csak gyest:((Segélyért bementem az önkormányztahoz hogy vagy-vagy de mivel párom "jól keres"szerintük nem kaptam semmit.

Ez a nagy büdös helyzet MO-al,ha nem vagy kisebbség nincs 4-5 gyereked nem kapsz semmit......sok sikert és jó egészséget a babának

2011. okt. 12. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 A kérdező kommentje:

Létszámleépítés miatt szűnt meg a munkám.

Azt tudom, hogy szülés után csak gyes+családi jár sajnos.

És addig?

Márciusban fogok szülni-és addig?

A tb-t fizetni kell majd magam után gondolom, mert ellátatlanul nem maradhatok.

Azt nem tudjátok, hogy ez a része hogy működik, hogy mikor nem te fizeted magad után a tb-t, hanem az önkormányzat, vagy nem tudom melyik szerv?

2011. okt. 12. 11:07
 4/19 A kérdező kommentje:

Kedves második!

És addig a "köztes" időben, míg meg nem szültél, hogy rendezted a tb-det?

2011. okt. 12. 11:08
 5/19 anonim ***** válasza:

Bemész az önkormányzathoz és ott elmondod mi a problémád. Adnak egy papírt amit ki kell tölteni és vissza kell vinni, így ők állják a tb-det, legalább is nálunk így volt.

Vagy jelentkezel álláskeresőnek, mivel lejárt a munkanélkülid és azzal együtt biztosított vagy arra a pár hónapra.

2011. okt. 12. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 A kérdező kommentje:
Hiába vagyok álláskereső, ha onnan nem kapok semmit, akkor ők nem hiszem, hogy fizetik a tb-met..
2011. okt. 12. 11:53
 7/19 anonim ***** válasza:
Ilyen esetben az önkormányzat ÁLTALÁBAN fizeti a Tb-t,de ezt a helyi önkormányzat dönti el!
2011. okt. 12. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:

második vagyok.

Az önkormányzta csak a nagyon szegényeknek fizeti ki a TB-t nekem azt mondták hogy csak akkor ha az öregségi nyugdíj 2x-ét meghaladja(nem akarok hazudni olyan minimálbér körül van)a párod fizetése akkor talán.De gondolom többet kap mint minimálbér,tehát megint a rendesen dolgozó nem kap semmit.Nekem 3 éve kellett 4500ft-ot fizetnem magam után.Bemész a tb-be és elmondod hogy mi a helyzet hogy magad után kell sajnos fizetned és ők elmondják hogy mit hogyan.Júniusba megszünt a munkaviszonyod akkor csak júliusig voltál biztosítva.Minél előbb menj a Tb hez be mert a babádat és téged se fognak ellátni a kórházba!!!!Majd postán küldik egészen a szülésig a csekkeket utána nem kell mert majd vonják a gyesből.

Munkát sajna én se találtam mivel 3 hónaposan nekem már nagyon látszott hogy pocakom van.Így persze sehova nem vettek fel:(

Mára elmúlt már 2 éves a gyerekem decemberig van várólistán a bölcsibe mennék én dolgozni de nincs hova:((pedig Győrhöz közel lakom ami nem kis város,de nincsen semmi ami nem 3 műszakos:((

2011. okt. 12. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 A kérdező kommentje:

Igen, júniusban szűnt meg a munkám, és onnantól pedig a munkanélkülit kaptam, tehát biztosítva voltam, ami most fog lejárni sajnos.

Hát én sem tudom, hogy mi lesz velem, mert közben még egy egyetemet is gyűrök (bár már nem vagyok tini, és fiatal) de ebben látom azt, hogy talán majd diplomával....

Igen, csak ez egy újabb kérdést vet fel: márciusban fogok szülni, és abba hagyjam e a sulit, vagy tudom e a kicsi mellett csinálni?

Levelezőn járok, és sajnos nem a saját városomban járok, hanem utaznom is kell...

2011. okt. 12. 14:54
 10/19 anonim ***** válasza:
Én azt tenném a helyedben, hogy egy ingyenes jogsegélyt felkeresnék, ugyanis szerintem(!) a létszámleépítés ellen is védve vannak a kismamák. Az, hogy te nem tudtál a terhességedről, nem kizáró ok.
2011. okt. 12. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!