Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » A védőnő egyáltalán nem...

A védőnő egyáltalán nem választható? (részletek a kiegben! )

Figyelt kérdés

Most derült ki, hogy babánk lesz :)

A szitu a következő: Amikor a páromhoz költöztem, nem jelentkeztem át az új lakhelyemen, ezért hivatalosan még mindig a régi helyen lakom (a mostani és a régi lakhelyem két külön település, alig 10 percre egymástól). Elméletileg védőnőhöz a tartózkodási helyemen kell mennem, attól függetlenül, hogy nem vagyok itt bejelentve? Vagy választhatom a "régi" helyen lévőt is?

Azért lenne probléma, ha a mostani lakóhelyemen kellene védőnőhöz mennem, mert az itteni rendelőben az orvos asszisztense a főnököm nagypofájú sógornője. Nem szeretném ha a főnököm előbb tudomást szerezne a babáról, minthogy én elmondom neki és a 12. hét előtt nem szeretném elmondani. Viszont a sógornőjétől mindenképp megtudná, hogy ott jártam. Ilyenkor mit lehet tenni?


2011. okt. 13. 11:40
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:

Szia!


Ahová a babaát hazaviszed, ahhoz a területhez tartozó védőnőhöz kell járnod!


De amint írták egy kis hazugsággal az elején mehetsz a lakcímkártyád szerintihez, de csak az elején!MErt utána mikor már nem titkolod, neked jobb ha megismerkedsz azzal aki a mostani lakóhelyednél van, mert Ő fog kijárni hozzád az első 6 hétben mikor megszületik a babád!Meg hozzá fogsz tartozni amíg ott laksz!


Nálunk pl, én ma voltam és 2 hét múlva jön is családlátogatásra... azt mondta ez új szabály!Az első lányomnál, ez nem is volt így, egyszer volt kint a terhesség vége felé és kész, most 4* kell látogatnia a terhesség alatt!

2011. okt. 13. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
42%

Szia! Én Szlovákiában lakok mióta terhes vagyok életvitelszerűen de Magyarországra a bejelentett lakhelyemhez tartozó védőnőhöz járok mert otthon fogok szülni és csak utána jelenkezek be hivatalosan A párom lakhelyére Szlovákiába a babával együtt.Én megbeszéltem ezt vele és így minden rendben annyi hogy mindig hívom telefonon hogy mikor menjek hozzá.Jobb is így mert Szlovákiában nincs védőnői szolgálat és a közelünkben nincs szülészet sem csak 50km-re a Magyarországi meg 30km-re van.Meg különben sem beszélem a nyelvet.


Szerintem beszéld meg vele és vagy maradj nála végig vagy szólj hogy majd nem soká lehet hogy elköltözöl hivatalosan is.

2011. okt. 13. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:

Hétvégén töltöm a 33 hetet és nálunk a védőnő még egyszer sem volt. Telefonon szokott keresni.


Az elején mehetsz a bejelentett lakhelyed szerintihez és közben majd "elköltözöl".

2011. okt. 13. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:

Ahhoz a védőnőhöz tartozol, aki a tartózkodási helyed szerint ki van neked utalva. Ergo ha a párodnál laksz akkor ahhoz. De nem kell menni hozzá rögtön, mehet a 10 héten is vagy utána.

Úgysem mondnak soha semmi értelmeset, csak arra jók, h a kiskönyvet odaadják, de hallottam már olyat, hogy valaki vett egyet egy nyomtatványboltban.

2011. okt. 13. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:

Szia!


Énis hasonló "problémával" küzdök. Én megyeszékhelyen lakom, és átköltöztem egy másik megyeszékhelyre, kb 60 km-re. De hivatalosan még itthon vagyok bejelentve anyumhoz.

Ha lehetne inkább szülnék itthon. Az ottani kórház nem szimpatikus. Most kb 7 hetes terhes vagyok, eléggé az elején vagyok, de azért ez a kérdés aggaszt engem is.

A párom lakhelye szerinti sztk-ban pl el sem akartak látni egy pár hete, csak ha már ömlik belőlem a vér, vagy annyira görcsölök...

Ettől függetlenül ezek szerint védőnőt ott is fel kell majd keresnem a közeljövőben? Szülni ott szülök ahol akarok? Lehet hülyén hangzik, de tényleg nem egyszerű egy ilyen helyzet. :D

2011. okt. 14. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!