Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Lombikbébi program mennyi...

Lombikbébi program mennyi időt vesz igénybe? Mennyibe kerül és sima nőgyógyász is csinálhetja? Mik a folyamatok?

Figyelt kérdés
A páromat vizsgálták nála minden OK. Nekem van PE-m? Most lesz a petevezeték átjárhatósági vizsgálat,de a doki szerint ott lesz a bibi.Ha igaza van ez után mennyi idő az első beültetés?
2009. máj. 2. 10:18
 1/7 anonim ***** válasza:
10%

Szia! Ez több mindentől függ. Kortól is.És össze kell házasodni is hozzá. De bízz benne hogy az átjárhatósági után teherbe esel:)! Nekem is volt átjárhatóságim.1 hóra rá babás is lettem :)! Szorítok!

Amúgy általában Szegeden csinálják a lombikot de bizti megy simán is! 25km

2009. máj. 2. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Szia! Nem feltétlen kell lombik, nekem inszeminációm volt, nem tudom hallottál e róla? A lényeg, hogy ha nem vagy átjárható először orvosolják ezt a problémát, aztán segítenek gyógyszerekkel, ha másképp nincs peteérés, hogy legyen. Addig figyelgetik uh-val, hogy mekkorák a peték, mikor elég nagyok, fogják a párod spermiumait, megtisztítják és felhelyezik neked a méhedbe. Abszolút nem fáj, olyan mint egy sima rákszűrés kb. 10 perc, és 2 hét múlva kiderül hogy létrejött e a randi. Csak azért írtam ezt le, mert ez sokkal kevesebb beavatkozással jár, és rövidebb időtartalmú, mint a lombik. Nem kell rá hónapokat várni, de ezt is csak meddőségi központokban végzik el mint a lombikot. Ja és a lombik egyik feltétele, ha átjárható vagy és peteérésed is van, akkor 5-6 inszemináció meg kell hogy előzze.

Remélem segítettem valamennyire! A legjobbakat kívánom, és mielőbbi babásodást!

Üdv: 35 hetes kismama

2009. máj. 2. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat. Most kicsit megnyugodtam. Én azt hittem az inszeminációt csak akkor lehet ha áttjárható a petevezeték. És ha nem járható átt azt hogyan orvosolják? És az inszem.ig mennyit kell várni?
2009. máj. 2. 13:54
 4/7 anonim ***** válasza:
Szia, előző vagyok! Van amikor már maga a vizsgálat (átjárhatósági) orvosolja a problémát, mert "kitömíti" az esetleges torlaszt! Utána ha legalább az egyik átjárható,és a doki szerint minden adott, akkor a következő ciklus elejétől mehet a dolog. Mondom a mi példánkat, májusban elmentünk dokihoz, vizsgálatok stb. július legelején volt a beültetés. Az első nem sikerült, a második mehetett volna rögtön aug. elején, de elmentünk nyaralni, szóval szept. elején volt a 2.ik egyben sikeres, és most nemsoká szülök!:) Szió! Sok sikert!
2009. máj. 2. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Igen ha nem átjárható egyik sem és nem is tudják orvosolni átfújással, akkor lombik. Csak meddőségi központban csinálják ottani orvosok. Nagyon sokan vannak több hónapot kell időpontra várni. Nekem úgy 300000 Ft- ba volt egy beültetés. Több városban is van meddőségi központ vagy maszek alapon van a Káli intézet de az még drágább. A központban minden vizsgálatot újra megcsinálnak és csak utánna jöhet a beültetés 3-4 hónap szerintem.
2009. máj. 2. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat. Sajnos nekem csak egy petefészkem van így annak muszály áttjárhatónak lennie mert nincs ott a masik hogy az kiváltsa. Remélem minden OK lesz és nem kell beültetés.
2009. máj. 3. 15:41
 7/7 anonim ***** válasza:
Az előző vagyok nekem is csak egy petefészkem volt és átjárható volt a másik de mégis csak lombikkal jött össze. Azért kitartást.
2009. máj. 5. 05:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!