Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Akinek nagy babája lett...

Akinek nagy babája lett milyen vitaminokat szedett? Lehet ennek közze a súlyához?

Figyelt kérdés
26 hetes vagyok és eddig 9 kilót hiztam.Nem eszek többett csak gyümölcsökből és csak a csípőmön és a mellemen látszik a többi pocak!!Ti mennyit híztatok és mennyivel született a baba?
2011. okt. 17. 12:24
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
50%

Szia!

12kilót híztam,a babám 4 kiló lett. És semmi vitamint nem szedtem.

2011. okt. 17. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
100%

A vitaminok nem befolyásolnak semmilyen hízást sem. vagy is nem a vitamintól leszel kövérebb hanem max éhesebb leszel de csak akkor ha valami vitaminhiány miatt étványtalan voltál eddig.


a baba súlyát csak az befolyásolja hogy mennyi tápanyagot enged át a placenta. ezt pedig 2 dolog befolyásolja, hogy milyen géneket örökítettél, és hogy van-e a placentának valami betegsége.

vagy is ha a placenta nagyon tápanyag áteresztü akkor vigyázni kell az étkezéssel, de ezt elöre nem tudod.

2011. okt. 17. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:

Ez egy jó kis kérdés.

Ugyanis a 3 dolognak (anyuka hízása - baba súlya- vitamonok) semmi de semmi köze nincsen egymáshoz.


Azaz, annyi talán van, hoyg vannak olyan kismamák akiknek a terhesvitaminok borzasztóan nagy étvágyat csinálnak.


De az hogy a baba mekkra lesz, azt sem anyuka hízáa sem a vitaminok nem befolyásolják.


Ez egy régi tévhit a vitaminokkal szemben,és már ezerszer megcáfolták. Itt a gyakorin is ezer ilyen kérdés volt már.


Én példám:

lányommal: végig szedtem vitamint, első trimeszterben naponta, utána heti átlag 3 alkalommal, a végén már csak heti 1x, lányom 2860 grammal született, én magam 25 kilót híztam! (50kg-ról indultam)


most a fiammal: első trimeszterben heti átlag 3 alkalommal szedtem a vitamint, második trimeszterben már csak összesen vagy 3db-ot vettem be, most az utolsó trimeszterben járok és nem szedem. A fiam már most nagyobb mint a lányom volt, mondták is hoyg várhatóan nagy baba lesz. A hasam óriási, de én 6 kilóval kevesebbnél tartok most mint az első babával. Szépen normálisan étkezem.

2011. okt. 17. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Én 20. hétig szedtem az elevitet, és a 4. héttől a 35. hétig 3*2 béres magnéziumot!

Sajnos 21 kilót híztam a végére, és 4 kiló volt a babám meg 61 cm!

Mosta második babámat várom, teljesen más a terhességem már most (10 hetes vagyok) és minusz 6 kilónál járok!

Bár az uh-n már most 2 nappal nagyobb mint kéne!A lányommal is így kezdtük, aztán az uh szerint november 10-én kellett volna szülnöm, amúgy meg dec 4-én született (mensi szerint is dec7-re voltam kiírva)és mivel most is pontosan tudom a fogantatás idejét, így ő is nagy lesz valszeg!Pedig én is kisebb vagyok most mint mikor a lányommal lettem terhes!

2011. okt. 17. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
100%
Az első terhességemnél 7,5kg-ot híztam, Elevitet szedtem és 3650g-mal született a fiam. A második alatt 4,5kg-ot híztam, Gravidát ettem és a fiam 3800g-mal született.
2011. okt. 17. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a válaszokat sokat segítettetek!!!!Most már értem ezt a vitamin, hízás, baba dolgot!Miért nem szeded az elevitet?Van ennek valami oka??
2011. okt. 17. 12:49
 7/17 anonim ***** válasza:

Végig szedtem az Elevitet, a 41. héten született a lányom 3330 grammal, én 8 kilót híztam.

Sógornőm szintén végig szedte, neki 2750 grammos lánya született a 40. héten, ő 9 kilót hízott.

Másik sógornőm kisfia a 39. héten született 3400 grammal, ő is szedte az Elevitetet és 22 kilót hízott.

A vitaminoknak nincs köze a hízáshoz, a baba súlyához. Sok körülmény játszik ebben szerepet. A sok kilót felszedő sógornőm pl. vizesedett is.

Anyukám pedig 60 évvel ezelőtt 4,9 kilóval született. Mamám pedig akkor nem szedett vitaminokat.

Úgyhogy inkább a genetika és a környezeti hatások együttese mindez.

2011. okt. 17. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:

Én azért nem írom azt alá, hogy az, hogy mennyit és mit eszel nem függ össze a születendő baba súlyával. Persze a genetika jobban közre játszik. Én 11 kgval voltam több szüléskor, mint teherbeeséskor (szándékosan nem ízt írom, hogy11 kg-ot híztam, mert nem híztam). Vasat és C vitamint szedtem, elevittől fájt a gyomrom, ezért azt csak az elején néhány napig bírtam. 3,980 kg -os , 59 cm es kislányt szültem. Magasak vagyunk, a család nagy része.

Mellettem szült egy csaj. Ők alacsonyak, a terhesség alatt 25 kg-ot hízott. 3800 grammos kisfiút szült, nem szedett vitamint.

2011. okt. 17. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:

Hm, ha a vitamintol fuggne a gyerek sulya, akkor nekem minimum 5 kilos gyerekeket kellett volna szulnem, mert en nagy vitaminszedo vagyok terhessegen kivul is.

Mar mindket gyerek tervezesekor elkezdtem szedni, terhesseg alatt vegig es meg szules utan is szedtem egy ideig. Mellette ment be normal etellel is. Az elso gyerek 3700 grammal szuletett, a masodik 3100 grammal, mindketten 39. heten szulettek.

Az en hizasomrol annyit, hogy a terhesvitamin max az etvagyat noveli, de a kismama donti el, hogy ennek utat enged-e, vagy sem.

2011. okt. 17. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:

Szia!


Én az első babával 7 kg-ot híztam, nem szedtem kismamavitamint. A baba 3000 Kg-al született a 38. hétre.


A második babánál sem szedtem semmit, 4 kg-ot híztam. Ő a 37. hétre született 2400 gr-al.


Most a 3. babával az elejétől szedem az Elevitet. A 6. hónapig naponta, azóta hetente 2-3X.

Most vagyok 35 hetes, eddig 6 kg-ot híztam, a kicsi súlyát 2800 gr-ra becsülték 2 hete :D


Tudom, mindenki azt mondja, hogy nem a vitamin, de nálam úgy látszik, hogy mégis...

Vagy tényleg csak a véletlen műve, nem tudom, minden esetre érdekes :)

2011. okt. 17. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!