Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Van itt olyan kismama aki nem...

Van itt olyan kismama aki nem szedett terhes vitaminokat, hanem vmi mással egészítette ki a vitaminszükségletét?

Figyelt kérdés
2011. ápr. 7. 20:26
 1/5 anonim válasza:
Szia.Én nem szedtem 6 hónapig folsavon és jódon kivül semmit , de nem is volt rá szükségünk mert igyekeztem sok gyümit meg ugymond természetes vitamint magamhoz venni.Majd a hülye doki a 6. hónapban felirt egy tehesvitamint arra hivatkozva , hogy nagyon sápadt vagyok-történt ez februárban mikor a legtöbb kismama a hideg miatt a négy fal között ül és nyilván sápadt marad-amitöl nem lett semmi sem jobb.Sőt, sok lett a magzatvizem és ugrásszerüen felszedtem 10 kilót,ami nagyon megterheli a lábam.Megjegyzem nem vagyok egy hizós fajta.Végül úgy döntöttem abbahagyom a szedését egy héttel ezelőtt és lám 1 kilóval könnyebb vagyok.Szerintem terhesvitamint érdemes szedni de csak az első 3 hónapban.Addig segiti a baba fejlődését aztán már csak a kilókat szaporitja a mamán.De ha nem szeded nem veszitesz semmit.Sok kálciumot, magnéziumot , folsavat ,jódot szedjél külön külön.Ezekre tényleg szükség van és biztos nem fogsz hizni tőlük.
2011. ápr. 7. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Eleinte Elevitet szedtem, félidőnél estem bele a foreveres cuccokba, azóta azokat szedem.

A doki lecsekkolta, hogy a mennyiség elég legyen, bár elsőre elég hülyén nézett rám, amikor erre megkérdtem :-)

De rugalamas volt, meg amúgy is ismeri ezeket, és azóta a gyerekorvosnál sem vagyunk már űrlények, amikor a vigantol helyett a gyereknek vitaminkészítményt adunk (orvossal egyeztetve természetesen).

2011. ápr. 8. 06:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Szia!

Harmadik babámmal én nem tudtam beszedni az elevitet,olyan rosszul voltam a 16-ik hétig.

Sok gyümölcsöt,zöldséget ettem,32 héttől pedig vas tablettát ,mert romlott egy kicsit a vérképen.

Egészséges,4100 grammos kisfiút szültem.

2011. ápr. 8. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Első babámnál semmit nem szedtem,rengeteg gyümölcsöt zöldséget ettem. A vérképem is végig normális volt!
2011. ápr. 8. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Szia! Én folsavat meg magne B6-t szedek, meg persze gyümölcs, zöldség.
2011. ápr. 8. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!