Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 23 hetes kismama vagyok. Kb...

23 hetes kismama vagyok. Kb egy hónappal ezelőtt vettem észre az első ilyen tünetemet. Sétálás közben furcsa görcsöt érzek a hasamban. Ti is éreztek hasonlót?

Figyelt kérdés
Mintha egy ponton valami iszonyatosan nyomna. Pár nappal ezelőtt ugyanezt éreztem, de akkor már mindkét oldalt, és alul is a pocakomban. Nem érzem úgy h túlterheltem volna magam, egy 500 méternél többet nem sétáltam. Itthon, a konyhában sosem tapasztalok hasonlót. Kezdjek aggódni?
2011. okt. 17. 13:47
 1/5 anonim ***** válasza:

Ne aggódj szerintem. Anno séta közben nekem is volt ilyen, és ahogy telt múlt az idő, a pocakomból a lábamba is átsugárzott a fájdalom. Sokszor meg kellett állnom, mert nyilallt, szúrt a hasam, lábam...

Ez lehet terhességi tünet, hiszen a kicsi odabent nyomhat idegeket, és növekszik a méhed, ami szintén okozhat hasonló tüneteket.


Az nem baj, ha jelzed orvosnak ezt, de ne aggódj előre. Ameddig csak kellemetlen és nem fáj, addig nincs gond. Ha viszont erősen fájna, akkor irány az orvos azonnal.

2011. okt. 17. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Így van, ahogy az első írja! Plusz azért a méhnek-valljuk be- elég kemény munkát kell végeznie, hogy az egyre növekvő magzatnak helyet adjon, tehát maga a méh nyúlása, növekedése, az izmok "munkája" is fájdalmas. Velem is volt ilyen, pedig teljesen problémamente vagyok.

Dokinak mindenképp említsd meg!!

2011. okt. 17. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Ha görcs, vagy görcs jellegű akkor a méh növekedése okozza.

Ha inkább szúrás jellegű, akkor is lehet a méh tartó szalagok nyúlása, de nekem pl ilyen szúrással (mozgás közben és után jelentkezett)derült ki hogy vesebajom van.


Én azt hittem lent fáj,közben meg nem lent fájt csak oda sugárzott ki. Amikor az orvos vizsgálatkor megütögette finoman a vesémet,majd össze rogytam a fájdalomtól,pedig nem is ott éreztem a féjdalamat hanem lent.

2011. okt. 17. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Bizony, ez normális. Súly van a pocakodban, normális, hogy érzed. A gravitáció is hozzájárul, ezért séta közben jön elő. Én ugyanígy vagyok, az első babámnál a 30. héten kezdődött, most meg a 19.-en. Tegnap mondtam a dokimnak is, azt válaszolta, hogy teljesen normális.

És ez csak rosszabb lesz. :)

20 hetes km

2011. okt. 18. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat! :) Igen , én is azt a választ kaptam h ez teljesen normális, és h csak roszabb lesz :D
2011. nov. 2. 11:48

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!